Dzisiaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze jaworznickiej drogówki realizują zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „ Truck i Bus”. Zintensyfikowane czynności kontrolnych ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób oraz błędów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

O godzinie 6.00 na drogi Jaworzna wyjechała zwiększona liczba patroli policjantów z wydziału ruchu drogowego. To efekt ogólnopolskich działań pod nazwą "Truck i Bus", które mają na celu dyscyplinowanie kierujących pojazdami, poprzez ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego, krajowego i międzynarodowego osób i rzeczy. Policjanci szczególną uwagę zwracają jednakże na osoby które przewożą dzieci oraz młodzież. Podczas działań kontroluje się między innymi ilość osób przewożonych autobusami, stan techniczny pojazdu a także przestrzeganie przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i właściwego czasu odpoczynku.


Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież