Ubezpieczenie sportów ekstremalnych to dodatkowy wariant, jaki można wykupić w ramach polisy turystycznej. Poszerza ochronę na dyscypliny o podwyższonym ryzyku, zapewniając opiekę medyczną również przy wypadkach podczas ich uprawiania. Warto pamiętać, że wiele turystycznych atrakcji w obcych krajach opiera się właśnie na sportach ekstremalnych, dlatego ubezpieczenie może być potrzebne nawet przy zwykłych wycieczkach. Kiedy powinno się poszerzyć o nie swoją polisę?

Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – kiedy będzie niezbędne?

Wycieczki zagraniczne to świetna okazja do spróbowania nowych rzeczy – również w formie aktywności fizycznej. Wiele atrakcji opiera się na ciekawych zajęciach, które mają zapewnić niezapomniane wrażenia – zazwyczaj cieszą się one dużą popularnością u osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Niektóre z nich pozwalają na spróbowanie sportów ekstremalnych – ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj nie obejmuje ich w podstawowej wersji, dlatego warto wykupić rozszerzenie o dyscypliny podwyższonego ryzyka, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne.

Wielu turystów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że proponowane im aktywności zaliczają się do sportów ekstremalnych, a więc wymagających dodatkowego ubezpieczenia. Bardzo często na wakacjach mają możliwość spróbowania lekcji dla początkujących, obejmujących nurkowanie, skok na bungee czy skok ze spadochronem – nawet pod okiem doświadczonego instruktora są to zajęcia, które niosą ze sobą pewne ryzyko wypadku, dlatego należy się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Ubezpieczenie sportów ekstremalnych zapewni opiekę medyczną w razie jakichkolwiek urazów, będących następstwem tego typu aktywności.

Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – czyli jakich?

Zazwyczaj standardowe polisy turystyczne obejmują amatorskie sporty, ale w celu ubezpieczenia sportów ekstremalnych należy wykupić rozszerzony pakiet. Jak rozróżnić, która dyscyplina zalicza się do tych objętych podwyższonym ryzykiem? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy atrakcje, jakie przewidujemy podczas swojej podróży, zaliczają się do tej grupy. Należą do niej m.in.:

  • surfing,
  • pływanie skuterami wodnymi,
  • nurkowanie z akwalungiem,
  • snowboard,
  • wspinaczka,
  • skok na bungee,
  • skok ze spadochronem.

Nawet, jeśli zamierzamy wziąć tylko jedną lekcję danego sportu, i to pod okiem doświadczonego instruktora, chwila nieuwagi może spowodować niebezpieczny wypadek. Z tego względu nawet w takich przypadkach warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie na sporty ekstremalne.

Jaka pomoc obowiązuje w ramach ubezpieczenia sportów ekstremalnych?

W razie wypadku polisa turystyczna, rozszerzona o ubezpieczenie sportów ekstremalnych, zapewnia kompleksową pomoc, na którą składają się:

  • zorganizowanie pomocy medycznej,
  • opłacenie kosztów leczenia,
  • zorganizowanie medycznego transportu do Polski w sytuacjach, kiedy jest to wymagane.

Jeśli więc wydarzy się nieprzewidziana sytuacja, które skutkiem będzie uszczerbek na zdrowiu, należy natychmiast zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela, która jest dostępna całodobowo i obsługuje klientów w języku polskim. Firma natychmiast wezwie potrzebną pomoc lekarską oraz opłaci koszty leczenia, dzięki czemu klient nie musi martwić się o żaden z tych aspektów. Wypadek w obcym miejscu, w niezbyt dobrze znanym kraju jest podwójnie stresujący – warto oszczędzić sobie zmartwień i trudności i zabezpieczyć się odpowiednią polisą, obejmującą wszystkie ewentualności.

Co jest ważne przed wyjazdem za granicę?

Odpowiednie zabezpieczenie przed wakacjami to spokojny i udany urlop, dlatego w pierwszej kolejności powinno się wykupić odpowiednie ubezpieczenie, obejmujące sporty ekstremalne. Aby móc z niego skorzystać, koniecznie należy zapisać sobie numer na infolinię ubezpieczyciela oraz numer swojej polisy. Warto trzymać je zarówno na telefonie, jak i na dodatkowej kartce, którą będzie się miało zawsze przy sobie. Drukowanie całej polisy nie jest konieczne, choć dobrze wiedzieć, że niektóre placówki w wybranych krajach wymagają tego typu dokumentów przy przyjmowaniu pacjentów.

polisa na wakacje na sporty ekstremalne