We wtorek, 15 października br. ruszyła kolejna akcja skierowana do jaworznian-Akademia Bezpieczeństwa. Z warsztatów, prelekcji dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą mogły skorzystać przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz seniorzy. Na miejscu obecny był szef jaworznickiej policji, który brał czynny udział w tym przedsięwzięciu i wspólnie z mundurowymi promował bezpieczne zachowanie na drodze.

Doskonały sposób na promowanie szeroko rozumianej prewencji w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego znalazł Urząd Miejski w Jaworznie we współpracy z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego. Rozpoczęta we wtorek jaworznicka akcja „Akademia Bezpieczeństwa” i przedsięwzięcia z nią związane, skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów.
Przez trzy dni od wtorku przedszkolaki odwiedzają stadion przy ul. Moniuszki, aby od przedstawicieli różnych instytucji, dowiedzieć się, jakie są zasady zachowania na drodze, w autobusie, na ulicy lub w parku. Co należy robić, kiedy widzimy osobę poszkodowaną, gdzie zatelefonować, jak zatamować krew, a jak zabezpieczyć złamaną rękę. Policjanci z drogówki przeprowadzali dzieci ulicami rowerowego miasteczka rozłożonego specjalnie na tą okazję. Na miejscu obecny był szef jaworznickiej policji, który brał czynny udział w tym przedsięwzięciu i wspólnie z mundurowymi promował bezpieczne zachowanie na drodze.

  • policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie w tle radiowóz
  • dwaj policjanci w mundurach na terenie miasteczka rowerowego
  • komendant policji i zastępca prezydenta miasta przyglądają się akcji
  • dwaj policjanci w mundurach oprowadzają dzieci po miasteczku rowerowym
  • dzieci w miasteczku rowerowym
  • policjant  w mundurze  oprowadza dzieci po miasteczku rowerowym