Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Grzyby oraz pleśń to drobnoustroje, które zaczynają się rozwijać w naszym mieszkaniu w momencie, gdy wilgotność powietrza przekracza 60%. To nieproszony gość, którego trudno się pozbyć. W tym celu warto wynająć profesjonalną ekipę, która przeprowadzi odgrzybianie mieszkania w taki sposób, aby zapobiec nawrotowi problemu. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym dokładnie polega ta kompleksowa usługa, a także jaka jest jej skuteczność.

Jaka jest przyczyna pojawienia się grzybów oraz pleśni?

Czynnikiem, który ma kluczowe znaczenie przy rozwoju grzybów jest przede wszystkim wilgoć. Dlatego też, niebezpieczne drobnoustroje często pojawiają w mieszkaniu na skutek zalania lub powodzi. Zdarza się jednak, że przyczyny nie można ustalić od razu. W takiej sytuacji, samo odgrzybianie piwnic i ozonowanie nie byłoby efektywne. Istniejący problem wilgoci w bardzo krótkim czasie doprowadziłby do ponownego rozwoju drobnoustrojów. W związku z tym, fachowa ekipa przeprowadza profesjonalne pomiary, które pozwalają odkryć źródło wilgoci.

Usunięcie źródła problemu jest najważniejsze

Wyspecjalizowane ekipy dysponują zaawansowanym sprzętem, który pozwala w krótkim czasie odkryć wszelkie miejsca narażone na nadmierną wilgoć. Do powszechnych przyczyn należy nieszczelna wentylacja, nieprawidłowe ocieplenie, usterka instalacji wodno-kanalizacyjnej lub urządzenia, które jest podpięte do sieci. Z biegiem czasu, problem staje się coraz poważniejszy i nie tylko sprzyja namnażaniu się grzybów, ale grozi również usterką sieci elektrycznej.

Dlatego tak ważne jest podjęcie szybkich działań ukierunkowanych na rozwiązanie problemu. Doświadczony specjalista jest w stanie w krótki czasie dotrzeć do sedna oraz wyeliminować usterkę. Oczywiście istnieją przyczyny, które mogą wymagać gruntownego remontu całej sieci. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków tak radykalne działania nie są konieczne. Po usunięciu przyczyny wilgoci, fachowcy mogą przejść do głównej części usługi.

Na czym polega usuwanie grzybów i pleśni w mieszkaniu?

Drobnoustroje lubujące się w wilgoci są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ich długotrwała obecność może prowadzić do groźnych chorób. Pierwszym krokiem w profesjonalnym odgrzybianie jest osuszenie mieszkania. W trudnodostępnych miejscach wciąż może znajdować się wilgoć, która będzie sprzyjać nawrotom problemu. Dlatego też, osuszanie jest niezbędne. Dopiero po usunięciu każdej cząstki wilgoci, można zająć się drobnoustrojami.

Najpopularniejszą metodą jest oczywiście ozonowanie. Ozon to silny gaz dezynfekujący o działaniu drażniący. Dlatego też, odgrzybianie mieszkania jest przeprowadzane pod nieobecność domowników. Następnie, mieszkanie jest dokładnie wietrzone, aby pozbyć się specyficznego zapachu. Jedno jest pewne, po takim działaniu, grzyby i pleśni nie mogą ostać się przy życiu. Twoje mieszkanie ponownie jest wolne od szkodliwych drobnoustrojów.

Działania ukierunkowane na długotrwały efekt

Profesjonalne odgrzybianie mieszkania to kompleksowa usługa, w skład której wchodzą następujące czynności: ustalenie źródła wilgoci, naprawa usterki, osuszanie, odgrzybianie pomieszczeń i ozonowanie, a także weryfikacja rezultatów. W ten sposób, klienci zyskują gwarancję długotrwałych rezultatów. Dokładne odgrzybianie pozwoli zadbać o wyższe bezpieczeństwo oraz komfort domowników.

Kompleksowe odgrzybianie mieszkania – o czym należy pamiętać?