Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Jaworznie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, kolejny raz przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Ich celem jest informowanie i edukacja uczestników ruchu o zagrożeniach oraz ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Trwają wakacje a zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji.

Przejazdy kolejowe to miejsce, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Zdarzenia drogowe, do których na nich dochodzi, są często tragiczne w skutkach. Dlatego policjanci z Jaworzna wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie prawidłowych zachowań i podnoszenie świadomości o zagrożeniach, wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych, aby doprowadzić do ograniczenia liczby wypadków w tych miejscach. W czasie działań jaworzniccy policjanci i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei rozdawali kierowcom ulotki, apelując o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i opuszczonych zapór oraz zatrzymywanie się przed znakiem „Stop”.


Policjanci podczas kontroli rozmawiali też z kierowcami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów. Przypominali, że na bezpieczeństwo jazdy wpływ ma wiele czynników, takich jak: stan psychofizyczny kierowcy, przestrzeganie przepisów przez użytkowników drogi, zachowanie pasażerów czy stan techniczny pojazdu. Trwają wakacje a zapewnienie bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza na drogach podczas letniego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji, dlatego policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i życzliwość na drodze.
 

  • Funkcjonariusze Straży ochrony Kolei kontrolują pojazd
  • Funkcjonariusz Straży ochrony Kolei kontroluje rowerzystę
  • Policjantka rozdaje ulotki kierowcy samochodu