Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Policjantka z jaworznickiej komendy odwiedziła dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych na terenie Geosfery, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Jaworzno. Bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców miasta to priorytet dla mundurowych z Jaworzna, dlatego korzystają z każdej okazji, by promować szeroko pojęte bezpieczeństwo.

By wypoczynek i zabawa były bezpieczne, jaworzniccy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2021”. Jednak szczególną uwagę przywiązują do bezpieczeństwa młodych mieszkańców miasta oraz ich przyjezdnych rówieśników i to oni są najczęściej adresatami prowadzonych prelekcji.
W środę mundurowi z miejscowej komendy odwiedzili dzieci biorące udział w wakacyjnych zajęciach na terenie Geosfery. Policjantka rozmawiała z uczestnikami o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas zabawy na podwórku, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze. W szczególności jednak przypomniała dzieciom o tym, jak zachowywać się podczas kontaktu z nieznajomym — także w sieci. Młodzi uczestnicy zajęć usłyszeli również o wszelkich zagrożeniach, jakie mogą na nich czyhać w trakcie wypoczynku nad wodą. Mundurowa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” poruszyła kwestię odpowiedniego zachowania podczas kąpieli i przebywania w rejonie akwenów oraz reagowania na sygnały dawane przez ratowników wodnych. Wszyscy z dużym zaangażowaniem wzięli udział w prelekcji.

Policjanci apelują:
Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą, zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby;