Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Policjanci z jaworznickiej drogówki zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady rowerowej, w której uczestniczyło ponad 300 rowerzystów. Nocna parada została zorganizowana przez grupę „Team Jaworzno”. Była to też znakomita okazja do promowania bezpiecznego poruszania się rowerem.

W sobotę w Jaworznie po raz kolejny został zorganizowany Night Biking. Ponad 300 rowerzystów z Jaworzna i okolicznych miast uczestniczyło w tym przedsięwzięciu, którego organizatorem była grupa „Team Jaworzno”. Głównym punktem spotkania była nocna parada rowerowa ulicami naszego miasta. Policjanci z wydziału ruchu drogowego jaworznickiej komendy zabezpieczali trasę przejazdu kawalkady jednośladów. Przedsięwzięcie było również znakomitą okazją do promowania bezpiecznego poruszania się rowerem. Jaworznicki profilaktyk rozmawiał z rowerzystami o obowiązujących przepisach ruchu drogowego i rozdawał odblaskowe gadżety.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Pieszy i rowerzysta powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy. Musi więc wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, zarówno pieszy, jak i kierujący jednośladem, nie ma szans. Przypominamy również, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o noszenie elementów odblaskowych.


 


 

  • Policjantka rozdaje odblaskowe gadżety
  • Policjantka rozdaje odblaskowe gadżety
  • Policyjny rower
  • policjantka z rowerzystą
  • Zdjęcie grupowe z oświetlonymi rowerami
  • Policjantka rozdaje odblaskowe gadżety