Dzielnicowy z Jaworzna stał się kolejnym przykładem, że policjantem jest się cały czas. Mundurowy, będąc poza służbą, uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy, który miał w organizmie ponad 2,5 promila, po czym zadzwonił po kolegów w służbie. Zatrzymany przez niego 27-latek z Warszawy odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj tj. 21.03.2023 r. dzielnicowy z jaworznickiej komendy w czasie wolnym od służby dojeżdżając do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Mysłowicach, spostrzegł samochód dostawczy Ford, który blokował możliwość przejazdu. Kierujący Fordem starał się przejechać, odbijając się przednimi kołami o krawężnik. Policjant zaniepokojony stylem jazdy kierującego, który wykonywał nietypowe manewry, udał się za tym pojazdem. Mundurowy od razu nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Kiedy mężczyzna zatrzymał się na parkingu, policjant podszedł do kierującego. Mężczyzna leżał oparty na kierownicy i bełkotał. Policjant od kierującego wyczuł alkohol, po czym wyciągnął ze stacyjki kluczki i zadzwonił do dyżurnego. Na miejsce dotarli mundurowi, którzy przebadali 27-latka policyjnym alkotestem. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie. Dzięki właściwej reakcji policjanta zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało wyeliminowane, a nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grożą dwa lata więzienia i sądowy zakaz.

Kierowco! Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możesz wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkohol prowadzi do:

• zmniejszenia szybkości reakcji;
• ograniczenia pola widzenia;
• błędnej oceny odległości i szybkości;
• błędnej oceny własnych możliwości i znacznego obniżenia samokontroli i koncentracji;
• rozproszenia uwagi oraz senności.
• Bądź odpowiedzialny. Piłeś? Nie jedź!