Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna w ubiegły piątek rozpoczęły się kolejne Obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Jaworzna, instytucji miejskich oraz jaworznicka Policja. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

"Osoby niepełnosprawne są inne niż reszta społeczności, ale z pewnością są ciekawe i warte poznania. Wszelkie wydarzenia, które przełamują bariery pomiędzy światem osób zdrowych, a światem niepełnosprawnych są ważne i godne uwagi."

Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, to ukłon nie tylko w kierunku osób niepełnosprawnych, ale także tych, którzy na co dzień z nimi pracują – nauczycieli i pedagogów. Większość z nich podkreśla, że kocha swoją pracę, a najwspanialszym uczuciem jest zobaczenie uśmiechu na twarzy swojego podopiecznego.

Symbolicznym przekazaniem kluczy do bram Jaworzna rozpoczęły się kolejne Obchody Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Dla uczestników tego wydarzenia, na Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, przygotowano wiele atrakcji. W uroczystościach i wspólnej zabawie wzięły udział dzieci i ich wychowawcy z wielu placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz Jaworzna i instytucji miejskich. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz jego Zastępca Łukasz Kolarczyk. Na zebranych czekało wiele atrakcji.

Jak co roku w tym przedsięwzięciu wzięli udział także przedstawiciele jaworznickiej Policji, którzy podkreślają, iż to wydarzenie w naszym mieście ma na celu pokazanie, że osoby niepełnosprawne, a wśród nich dzieci oraz dorośli, są wśród nas i należy o nich pamiętać.

Ta coroczna impreza staje się coraz popularniejsza i z roku na rok przybywa mieszkańców, chcących się ze sobą integrować.