Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie kolejny raz włączyli do wydarzenia zorganizowanego przez Fundację „Kobieca Przystań” - Siła Kobiet EFFATHA. Motywem przewodnim mundurowych była edukacja kobiet na temat przemocy, jak na nią reagować i jak jej skutecznie przeciwdziałać. Policjanci zaprezentowali stoisko profilaktyczne, przy którym udzielali rad dotyczących zjawiska przemocy oraz wdrażania procedury Niebieskiej Karty.

Przedsięwzięcie Siła Kobiet – Effatha to jednodniowe spotkania dla Kobiet w każdym wieku, mające na celu rozwój w sferze ciała, ducha i umysłu. Motywem przewodnim tego wydarzenia zorganizowanego przez Fundację „Kobieca Przystań”, które odbyło się w ubiegły piątej tj. 02.06.2023 r. było piękno. Jaworzniccy mundurowi już kolejny raz włączyli się w tę inicjatywę i wdrożyli działania profilaktyczne na temat szeroko rozumianego zjawiska przemocy. Podczas wydarzenia zaprezentowali stoisko profilaktyczne, przy którym udzielali rad dotyczących przemocy w rodzinie, przemocy wobec kobiet, wdrażania procedury Niebieskiej Karty, jak również udzielali informacji, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób ją uzyskać. Policjanci przedstawili także uczestniczkom spotkania aspekty prawne wspierania osób dotkniętych przestępstwem.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek. Ważne również jest to, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Zachęcamy też do kontaktu z całodobową Linią Pomocy Pokrzywdzonym +48 222 309 900. Infolinia jest dostępna całodobowo, w tym w języku angielskim, rosyjskim i ukraińskim.