Dzisiaj obchodzimy Dzień Przedszkolaka. To data szczególna w kalendarzu każdego malucha. Z tej okazji życzymy wszystkim przedszkolakom dużo uśmiechu, radości każdego dnia i wspaniałej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy! Podczas cyklicznych spotkań z najmłodszymi, policjanci opowiadają na czym polega ich praca, prezentują sprzęt policyjny oraz zapoznają dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domu, podczas zabaw i uczą, jak prawidłowo zachować się na ulicy.

Policjanci z Jaworzna wspólnie z przedszkolakami świętowali Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Spotkanie było okazją, aby porozmawiać z najmłodszymi na różne tematy związane z bezpieczeństwem. Przedszkolaki pochwaliły się swoją wiedzą i wytłumaczyły Policjantom dlaczego można przechodzić przez pasy, gdy pali się światło zielone oraz dlaczego nie można, gdy pali się światło czerwone. Podczas spotkania dzieci otrzymały od Policjantów elementy odblaskowe. Policjanci życzą dzieciom, aby każdy dzień był dla nich bezpieczny i wesoły!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w dniu 20 września. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku.