• Przemoc domowa - reaguj !

  Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

 • Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej zatrzymali mieszkańca Jaworzna, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W mieszkaniu 29-latka stróże prawa znaleźli ukrytą amfetaminę, z której można było przygotować ponad 150 "działek" dilerskich, a także marihuanę i tabletki ecstasy. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat więzienia.

 • 5 praktycznych wskazówek, jak wybrać dobre biuro rachunkowe

  Samodzielne prowadzenie księgowości w Polsce nie jest proste. Prawo podatkowe i interpretacja poszczególnych przepisów może okazać się trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. Ze względu na to większość firm zleca prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Poniżej znajdziesz 5 praktycznych wskazówek, jak wybrać dobre biuro rachunkowe. 

  1. Kompetencje biura księgowego

  Kompetencje i renoma to najważniejsze elementy, które powinny decydować o tym, czy zdecydujemy się na podjęcie współpracy z wybranym biurem, czy też nie. Oczywiście na samym początku musimy sprecyzować jakie mamy oczekiwania oraz określić, czy zależy nam jedynie na usługach oferowanych w ramach tradycyjnej księgowości Mokotów, czy chcemy również móc korzystać na przykład z doradztwa podatkowego. Obecnie księgowi nie muszą posiadać żadnych certyfikatów, nie mniej jednak powinni mieć odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie w branży. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że biuro będzie działało w naszym imieniu, jak należy. Księgowość Mokotów np. w biurze księgowym Tax Service może ograniczać się wyłącznie do prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale równie dobrze możemy zlecić firmie pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej. 

  1. Zakres odpowiedzialności cywilnej

  Biura księgowości Mokotów, które prowadzą księgi podatkowe są zobowiązane do wykupienia polisy OC. Im wyższa kwota polisy, tym większa szansa na wyegzekwowanie pełnej rekompensaty w przypadku szkody powstałej z winy księgowego. Jeżeli wybrane przez nas biuro nie ma ubezpieczenia OC, lepiej nie podejmować z nim współpracy, gdyż w tym wypadku może oznaczać to duże kłopoty. 

  1. Warunki współpracy

  Nie bójmy się pytać, w końcu chodzi o interesy naszej firmy. Przygotujmy sobie listę pytań oraz wątpliwości i przedstawmy je pracownikowi biura. Warto sprawdzić, w jaki sposób będziemy informowani o podatkach oraz ZUS do zapłaty, czy będziemy mogli dostarczać dokumenty w formie elektronicznej oraz czy możemy liczyć na fachową pomoc poza godzinami pracy biura. Firma księgowa Mokotów powinna na bieżąco monitorować sytuację finansową naszego przedsiębiorstwa i informować nas o opłatach. Dowiedzmy się również tego, czy w ramach współpracy, będziemy mogli na przykład liczyć na porady dotyczące optymalizacji firmowych kosztów. 

  1. Zakres usług

  Niektóre biura zajmują się wyłącznie rozliczeniami podatkowymi, choć wiele nowoczesnych firm proponuje o wiele większy zakres usług. Wybierając odpowiednią księgowość Mokotów można na przykład skorzystać z fachowego doradztwa podatkowego. Upewnijmy się jaki zakres usług obejmuje pakiet, który wybieramy i ile pieniędzy będziemy musieli zapłacić za dodatkowe usługi.

  1. Cena za usługi rachunkowe

  Na zakończenie warto sprawdzić, jakie ceny posiada wybrane przez nas biuro księgowe Mokotów. Porównamy cenniki kilku biur, dzięki temu będziemy mogli bez problemu ocenić, czy usługi są drogie, czy podejrzanie tanie. 

  0

  Informujemy, że do 16 lutego 2020 roku, można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.


   

   
 • Poszukujemy świadków wypadku

  Jaworzniccy policjanci poszukują świadków i osób mogących mieć wiedzę na temat wypadku, do którego doszło 7 stycznia 2020 roku około godziny 17:10, w Jaworznie, przy ul. Krakowskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie szybu Piłsudski, doszło do potrącenia kobiety, przez samochód osobowy marki Hyundai. 79-latka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

 • Apel do świadków kolizji

  Zespół do Spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie poszukuje świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie naszego miasta. We wskazanym przypadku sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby, które mają informacje dotyczące zdarzenia, proszone są o kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie mł. asp. Dominikiem Białasem pod nr tel. 32 61 83 363 lub 32 61 83 200.

 • Zaginęła 29-letnia Barbara Kaleniczenko z Jaworzna

  Jaworzniccy policjanci poszukują zaginionej 29-letniej Barbary Kaleniczenko, która 6 stycznia 2020 roku, około godziny 9:00, wyszła z domu w Jaworznie i do tej pory nie powróciła. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zaginionej kobiety proszone są o kontakt z policją.

 • W jaki sposób walczyć o odwalutowanie kredytu we frankach?

  Po korzystnych zmianach w polskim orzecznictwie sądowym w kwestii frankowiczów, mamy do czynienia z kolejnym, milowym krokiem na korzyść kredytobiorców. Także Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stanął po stronie pokrzywdzonych klientów banków. Dzięki temu, frankowicze wyroki pozwolą na odzyskanie pieniędzy utraconych z tytułu wysokiego ryzyka kursowego. Co powinni zrobić frankowicze, którzy liczą na zwrot nadpłaty kredytu?

  Orzecznictwo sądów po stronie frankowiczów

  Korzystne zmiany obserwujemy już od trzech lat. Pierwsze wyroki korzystne dla frankowiczów pozwoliły uwierzyć innym kredytobiorcom, że istnieje dobre rozwiązanie z zaistniałej sytuacji. Sądy coraz częściej przyznają, że banki nie wywiązywały się dość rzetelnie ze swoich obowiązków względem klientów, a także często umieszczały niekorzystne zapisy, które narażały klientów na jeszcze większe ryzyko. Tym samym, kredyt we frankach pozew ma dzisiaj dużo większe szanse powodzenia i pozwala skutecznie walczyć o zwrot należnych nam środków.

  O co mogą walczyć frankowicze?

  Wielu frankowiczów zastanawiało się nad możliwością dalszej spłaty swojego zobowiązania zgodnie z kursem sprzed 2011 roku. Tylko pozornie wydaje się to pozytywne rozwiązanie dla kredytobiorców. Należy bowiem uwzględnić znacznie wyższe oprocentowanie, zgodne ze stawką WIBOR. W tej sytuacji, nie byłoby możliwe uzyskanie istotnej różnicy w wysokości raty. Co więcej, w niektórych przypadkach mogłoby się okazać, że aktualna rata byłaby znacznie wyższa. Spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy nie byłoby zatem dobrym rozwiązaniem. W większości przypadków niemożliwe jest także stricte unieważnienie kredytu. Co w takim razie pozostaje frankowiczom?

  Jak się okazuje, najlepszym rozstrzygnięciem jest odwalutowanie kredytu, czyli uznanie, że był on zawarty w złotówkach. Tym samym, w ciągu kilku lat spłacania zobowiązania po wyższym kursie stworzyła się nadpłata, która teraz przysługuje kredytobiorcom. Po uwzględnieniu nowych warunków może się okazać, że aktualne kredyty zostaną uznane za już spłacone. Na dążeniu do takich działań często skupia się praca w kancelarii Warszawa. Eksperci chcą zaproponować swoim klientom najlepsze wyjście z sytuacji i o takie rozwiązanie wnioskują do sądu. W ostatnich dwóch latach pojawiła się spora liczba wyroków umożliwiających odfrankowanie kredytu.

  W jaki sposób frankowicze mogą walczyć o swoje prawa?

  Prowadzenie samodzielnej kampanii przeciwko bankom mija się z celem. Potrzebna jest bowiem rozległa wiedza, a bankowość i finanse to dziedzina, której nie nauczymy się w kilka dni. W związku z tym, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych kancelarii prawnych, które mają doświadczenie w podobnych sprawach. Pozytywne frankowicze wyroki sprawiają, że coraz więcej klientów banków zwraca się z prośbą o pomoc do radców prawnych. Warto ponieść koszty takiej pomocy, biorąc pod uwagę, jak wiele możemy zyskać na wygranej sprawie w sądzie.

  Rządzący przez lata nie kwapili się w stworzeniu prawa, które pomogłoby poszkodowanym. Ustawa frankowa utknęła w martwym punkcie i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miała zostać opublikowana. Na szczęście wymiar sprawiedliwości daje nam dostatecznie dużo możliwości dochodzenia swoich spraw przed sądem. Warto zatem jak najszybciej skorzystać z pomocy dobrej kancelarii prawnej i złożyć wniosek do sądu o odwalutowanie kredytu we frankach.

  GOTOWI DO „AKCJI ZIMA” (2)
  0 komentarze / 0 głosów

  W trakcie Akcji Zima, która trwa od 1 listopada 2019 r. obowiązkiem wykonawcy jest zajmowanie się zimowym utrzymaniem dróg i chodników w Mieście. Także i w tym roku za Akcję Zima odpowiedzialna jest firma ZUKTZ Jacek Wieczorek z Bytomia. Wszelkie zgłoszenia kierować należy pod numer dyspozytora: 501 269 163 bądź na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jeśli […]

  0

  Oto kolejna edycja konkursów kalendarzowych PSP. W tym roku  mamy dla wszystkich zainteresowanych niespodziankę, gdyż ogłaszamy aż pięć konkursów.

  Pierwszy z nich to indywidualny konkurs na komiks pt. „TATO, NIE JEDŹ TAK SZYBKO”, „WIEM JAK BEZPIECZNIE OPUŚCIĆ BUDYNEK” lub „POŻAR W KUCHNI – NIE PANIKUJ”. Jest to konkurs, w którym uczestnik z klas 1-8 tworzy komiks na jeden z powyższych tematów.

  Drugim indywidualnym konkursem jest krzyżówka dla najmłodszych. Mogą w nim wziąć udział uczniowie z klas 1-3. Krzyżówka do wydrukowania znajduje się w pliku w tabeli na dole strony.
   
  Ostatnim z konkursów indywidualnych jest konkurs fotograficzny. Skierowany jest do uczniów klas 5-8. Uczestnik wykonuje zdjęcie pt. „STRAŻ POŻARNA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”.
   
  Kolejne konkursy to już dedykacja dla całych klas oraz ich opiekunów, których zaangażowanie będzie niezbędne.
   

   

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym województwie, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą bezpieczeństwa w tym okresie.

 • Sylwestrowa noc minęła spokojnie

  Sylwester 2019 w Jaworznie przebiegł spokojnie. Nad bezpieczeństwem bawiących się mieszkańców naszego miasta czuwało kilkudziesięciu policjantów. Nie odnotowano poważnych zdarzeń – jednak policjantom nie brakowało pracy.