• Śląscy policjanci nie dopuścili do „ustawki”

  Dzisiaj około 9.00 policjanci z Jaworzna oraz z katowickiego oddziału prewencji interweniowali kilkadziesiąt metrów od autostrady A4 w Jaworznie, gdzie w kompleksie leśnym zebrała się grupa 50 mężczyzn, mieszkańców Rybnika i innych miast województwa śląskiego, a także Podkarpacia. Policjanci wylegitymowali wszystkie osoby, które były związane ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich oraz podkarpackich drużyn piłkarskich, a także skontrolowali kilkanaście samochodów, którymi przyjechali. Dzięki czujności i zdecydowanym działaniom stróżów prawa nie doszło do konfrontacji pseudokibiców.

 • Trwają "Bezpieczne ferie" policjanci edukują

  Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które jaworzniccy policjanci odpowiadają podczas spotkań z dziećmi w trakcie zimowego wypoczynku. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

 • Analizator narkotyków w jaworznickiej komendzie

  Jaworzniccy policjanci otrzymali nowoczesne narzędzie do walki z przestępczością na drodze. Analizator narkotyków pomoże eliminować z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem środków odurzających. Osoby, które zdecydują się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

 • Klienci, gdy przychodzą do lokalu oczekują nie tylko profesjonalnej obsługi, lecz także chcą posiedzieć w ładnym i ciekawie zaaranżowanych wnętrzu. Nic dziwnego zatem, że wiele restauracji celuje w eleganckie i luksusowe aranżacje. Jest to zabieg mający na celu przyciągnąć klientów. W dzisiejszych czasach mamy spore pole do popisu jeżeli chodzi o aranżacje mieszkań czy lokali. Sklepy meblowe oferują nam bardzo wiele ciekawych mebli w różnych stylach, a w internecie aż roi się od różnego typu inspiracji, wystarczy wpisać chociażby hasło ,, restauracja w stylu klasycznym” . Klasyczny styl bardzo ładnie prezentuje się w restauracjach różnego typu. W takich restauracjach panują miłe i ciepłe kolory. Warto zwrócić też uwagę, że w stylu klasycznym świetnie prezentują się wyrobi z kamienia jak np. schody z marmuru.

  Schody marmurowe dodają klasy i szyku w pomieszczeniu

  Schody wykonane z marmuru  kojarzą się z bogactwem i prestiżem. To bardzo dobra opcja aranżacyjna do wykorzystania w restauracji czy sali bankietowej. Kamienne schody  można znaleźć w bardzo ładnych kolorach i z ciekawymi wzorami. Bardzo ładnie się błyszczą, są również bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia w przeciwieństwie do np. schodów drewnianych. Jeżeli mamy dużą salę bankietową połączoną z restauracją czy hotelem warto zainteresować się montażem takich schodów gdyż mają one świetny design.

  Jak urządzić lokal by zyskać wielu klientów?

  Parapety wykonane z kamienia również wiele wnoszą do pomieszczenia

  Niegdyś parapety nie odgrywały tak dużej roli aranżacyjnej jak teraz. Z reguły zakrywano się je firanką. Dzisiaj możemy dostać bardzo ładne parapety kamienne wykonane np. z konglomeratu. Na rynku znajdziemy parapety wewnętrzne lub zewnętrzne. Goście przebywający w restauracji z pewnością docenią ładny parapet, pięknie przyozdobiony kwiatami

  Blat łazienkowy - ciekawy sposób na zaaranżowanie łazienki 

  Łazienka również jest bardzo istotnym miejscem w restauracji.Bardzo ważne jest to by zapewnić klientom komfort korzystania z takiej właśnie łazienki. Pomóc może w tym blaty łazienkowy. Są one coraz częściej wykorzystywane w restauracjach czy innych obiektach publicznych. Pełnią one dużą rolę dekoracyjną gdy wybierzemy ciekawy kolor i wzór, lecz też mają bardzo dużą rolę użytkową. Dzięki takiemu blatowi w łazience, klient ma więcej miejsca by coś położyć, co bardzo ułatwia poprawienie sobie makijażu czy włosów podczas przebywania w restauracji na spotkaniu czy też randce. Blat łazienkowy warto wybrać mądrze. Blat kwarcowy sprawdzi się bardzo dobrze. Można to porównać do schodów kamiennych. Blaty wykonane z drewna również ładnie wyglądają i pełnią swoją funkcję, ale w łazienkach z reguły panuje większa wilgoć co sprawia, że blat drewniany może ulec uszkodzeniom, natomiast dla przykładu blat kwarcowy będzie w stanie wytrzymać taką wilgoć i wytrzyma długie lata. Blaty kamienne można dostać w bardzo dobrych cenach.

  Gdzie zamówić blaty czy schody na wymiar?

  Warto zwrócić się do firmy, która ma duże doświadczenie w tej branży. W przypadku kamiennych aranżacji dużą rolę odgrywają wyliczenia mające na celu zabezpieczenie produktu. Warto pomyśleć o firmie Pamir Warszawa. Dzięki 40 letniemu doświadczeniu świetnie realizują zlecenia mając na uwadze poczucie estetyki klienta. Mają w ofercie kamienne blaty, schody, kominki czy parapety w bardzo dobrych cenach i z najwyższej jakości materiałów.

  Mogłaby się wydawać, że praca na magazynie lub w gastronomii jest lekka i przyjemna, bo przecież układanie towarów na półkach czy ich liczenie nie wydaje się niczym wymagającym, ale w rzeczywistości jest to ciężka praca. Pracownicy tak zwanego zaplecza pracują fizycznie i wymaga to od nich sporo wysiłku, szczególnie w miejscach, które jeszcze nie mogły się z pewnych przyczyn zmodernizować i odpowiednio wyposażyć swoich punktów. Aby łatwiej i efektywniej można było wykonywać prace magazynowe, większość firm wyposaża się w wózek schodowy oraz wózek do beczek. Jednak najczęściej ten rodzaj pojawia się w lokalach gastronomicznych, ponieważ mają one mniejsze towarowanie i ze względu na mobilność.

  Wózki sklepowe i gastronomiczne

  Przemysł spożywczy oraz sklepy wymagają odpowiednich narzędzi transportowych ze względu na potrzebę dostarczania i magazynowania towarów. Ciężko byłoby sprawić, że wymiana towarów i zaopatrzenia przebiegałaby sprawnie bez wózka ręcznego, szczególnie przy dużych ilościach towaru (np. dostawy do sklepów spożywczych). Najczęściej używa się w takich miejscach wózka paletowego, zwanego także potocznie paleciakiem. Popularne paleciaki spotkamy niemalże wszędzie, gdzie mają miejsce prace załadunkowo-wyładunkowe. Rozejrzyjmy się w sklepach spożywczych i marketach, a na pewno rzuci się nam w oczy pracownik sklepu z paleciakiem załadowanym towarem, który trzeba rozłożyć na hali sprzedażowej lub stojące gdzieś za niezamkniętymi drzwiami zaplecza wózki paletowe. Takie wózek paleciak pozwala na przyspieszenie pracy,

  Wózki magazynowe

  W dużych magazynach i halach produkcyjnych czy transportowych także napotkamy wózki paletowe ręczne, ale znacznie częściej używane będą wózki elektryczne. Wynika to z wielkości powierzchni danego magazynu oraz ilości transportowanego towaru. Krótko mówiąc, w dużej przestrzeni szybciej przemieścimy się z punktu a do b za pomocą wózka, który jedzie, niż takiego ciągniętego przez nas samych. Wózek paletowy ręczny jest na pewno tańszy od takiej sztaplarki, ale przy magazynach wielkopowierzchniowych paleciak ręczny może nie spełnić swojej funkcji odpowiednio.

  W magazynach, które są wysokie oraz w warsztatach konieczne okażą się podnośniki nożycowe i wózki platformowe ze względu na ciężki towar, który musi być często uniesiony na odpowiednia wysokość. W miejscach związanych z mechaniką i wulkanizacją poza podnośnikiem nożycowym niezbędny okaże się również żuraw warsztatowy (spotykany także na budowach i w magazynach budowlanych). W takich miejscach niezbędne będą szafy na narzędzia.

  Paleciak z wagą będzie najczęściej wybierany do powierzchni magazynowych, ponieważ waga do palet pozwala na natychmiastowe przeliczenie towaru i jego odpowiednie poporcjowanie. Szczególnie ważne jest to w miejscach, które zajmują się rozsyłaniem towaru do innych placówek.

  Warto zadbać, niezależnie od rodzaju magazynu i wózka platformowego, o właściwe i solidne rolki transportowe do maszyn. Dzięki temu wózek magazynowy będzie bardziej manewrowy i lepiej się prowadził. Ma to duże znaczenie przy wózkach ręcznych, a nieco mniejsze przy wózku podnośnikowym czy elektrycznym.

  Wózki magazynowe na potrzeby małych magazynów i gastronomii

  Grzyby oraz pleśń to drobnoustroje, które zaczynają się rozwijać w naszym mieszkaniu w momencie, gdy wilgotność powietrza przekracza 60%. To nieproszony gość, którego trudno się pozbyć. W tym celu warto wynająć profesjonalną ekipę, która przeprowadzi odgrzybianie mieszkania w taki sposób, aby zapobiec nawrotowi problemu. Postanowiliśmy sprawdzić, na czym dokładnie polega ta kompleksowa usługa, a także jaka jest jej skuteczność.

  Jaka jest przyczyna pojawienia się grzybów oraz pleśni?

  Czynnikiem, który ma kluczowe znaczenie przy rozwoju grzybów jest przede wszystkim wilgoć. Dlatego też, niebezpieczne drobnoustroje często pojawiają w mieszkaniu na skutek zalania lub powodzi. Zdarza się jednak, że przyczyny nie można ustalić od razu. W takiej sytuacji, samo odgrzybianie piwnic i ozonowanie nie byłoby efektywne. Istniejący problem wilgoci w bardzo krótkim czasie doprowadziłby do ponownego rozwoju drobnoustrojów. W związku z tym, fachowa ekipa przeprowadza profesjonalne pomiary, które pozwalają odkryć źródło wilgoci.

  Usunięcie źródła problemu jest najważniejsze

  Wyspecjalizowane ekipy dysponują zaawansowanym sprzętem, który pozwala w krótkim czasie odkryć wszelkie miejsca narażone na nadmierną wilgoć. Do powszechnych przyczyn należy nieszczelna wentylacja, nieprawidłowe ocieplenie, usterka instalacji wodno-kanalizacyjnej lub urządzenia, które jest podpięte do sieci. Z biegiem czasu, problem staje się coraz poważniejszy i nie tylko sprzyja namnażaniu się grzybów, ale grozi również usterką sieci elektrycznej.

  Dlatego tak ważne jest podjęcie szybkich działań ukierunkowanych na rozwiązanie problemu. Doświadczony specjalista jest w stanie w krótki czasie dotrzeć do sedna oraz wyeliminować usterkę. Oczywiście istnieją przyczyny, które mogą wymagać gruntownego remontu całej sieci. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków tak radykalne działania nie są konieczne. Po usunięciu przyczyny wilgoci, fachowcy mogą przejść do głównej części usługi.

  Na czym polega usuwanie grzybów i pleśni w mieszkaniu?

  Drobnoustroje lubujące się w wilgoci są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ich długotrwała obecność może prowadzić do groźnych chorób. Pierwszym krokiem w profesjonalnym odgrzybianie jest osuszenie mieszkania. W trudnodostępnych miejscach wciąż może znajdować się wilgoć, która będzie sprzyjać nawrotom problemu. Dlatego też, osuszanie jest niezbędne. Dopiero po usunięciu każdej cząstki wilgoci, można zająć się drobnoustrojami.

  Najpopularniejszą metodą jest oczywiście ozonowanie. Ozon to silny gaz dezynfekujący o działaniu drażniący. Dlatego też, odgrzybianie mieszkania jest przeprowadzane pod nieobecność domowników. Następnie, mieszkanie jest dokładnie wietrzone, aby pozbyć się specyficznego zapachu. Jedno jest pewne, po takim działaniu, grzyby i pleśni nie mogą ostać się przy życiu. Twoje mieszkanie ponownie jest wolne od szkodliwych drobnoustrojów.

  Działania ukierunkowane na długotrwały efekt

  Profesjonalne odgrzybianie mieszkania to kompleksowa usługa, w skład której wchodzą następujące czynności: ustalenie źródła wilgoci, naprawa usterki, osuszanie, odgrzybianie pomieszczeń i ozonowanie, a także weryfikacja rezultatów. W ten sposób, klienci zyskują gwarancję długotrwałych rezultatów. Dokładne odgrzybianie pozwoli zadbać o wyższe bezpieczeństwo oraz komfort domowników.

  Kompleksowe odgrzybianie mieszkania – o czym należy pamiętać?

  Dziury na zimno
  0 komentarze / 0 głosów

  Zima nie stanowi przeszkody w bieżącym utrzymaniu dróg. Nie każdy wie, że w okresie zimowym drogowcy używają tzw. masy na zimno. Jest to rozwiązanie, które pozwala na drobne naprawy jezdni, w czasie gdy temperatura nie pozwala na zastosowanie tradycyjnej metody, jaką jest masa na gorąco. Dzięki możliwości zastosowania masy na zimno, pracownicy MZDiM mogą realizować […]

 • Przemoc domowa - reaguj !

  Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne - to tajemnica wielu polskich rodzin. "To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.", "To sprawa rodzinna." - w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

 • Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową komendy miejskiej zatrzymali mieszkańca Jaworzna, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W mieszkaniu 29-latka stróże prawa znaleźli ukrytą amfetaminę, z której można było przygotować ponad 150 "działek" dilerskich, a także marihuanę i tabletki ecstasy. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat więzienia.

 • 5 praktycznych wskazówek, jak wybrać dobre biuro rachunkowe

  Samodzielne prowadzenie księgowości w Polsce nie jest proste. Prawo podatkowe i interpretacja poszczególnych przepisów może okazać się trudniejszym zadaniem, niż się wydaje. Ze względu na to większość firm zleca prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Poniżej znajdziesz 5 praktycznych wskazówek, jak wybrać dobre biuro rachunkowe. 

  1. Kompetencje biura księgowego

  Kompetencje i renoma to najważniejsze elementy, które powinny decydować o tym, czy zdecydujemy się na podjęcie współpracy z wybranym biurem, czy też nie. Oczywiście na samym początku musimy sprecyzować jakie mamy oczekiwania oraz określić, czy zależy nam jedynie na usługach oferowanych w ramach tradycyjnej księgowości Mokotów, czy chcemy również móc korzystać na przykład z doradztwa podatkowego. Obecnie księgowi nie muszą posiadać żadnych certyfikatów, nie mniej jednak powinni mieć odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie w branży. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że biuro będzie działało w naszym imieniu, jak należy. Księgowość Mokotów np. w biurze księgowym Tax Service może ograniczać się wyłącznie do prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale równie dobrze możemy zlecić firmie pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej. 

  1. Zakres odpowiedzialności cywilnej

  Biura księgowości Mokotów, które prowadzą księgi podatkowe są zobowiązane do wykupienia polisy OC. Im wyższa kwota polisy, tym większa szansa na wyegzekwowanie pełnej rekompensaty w przypadku szkody powstałej z winy księgowego. Jeżeli wybrane przez nas biuro nie ma ubezpieczenia OC, lepiej nie podejmować z nim współpracy, gdyż w tym wypadku może oznaczać to duże kłopoty. 

  1. Warunki współpracy

  Nie bójmy się pytać, w końcu chodzi o interesy naszej firmy. Przygotujmy sobie listę pytań oraz wątpliwości i przedstawmy je pracownikowi biura. Warto sprawdzić, w jaki sposób będziemy informowani o podatkach oraz ZUS do zapłaty, czy będziemy mogli dostarczać dokumenty w formie elektronicznej oraz czy możemy liczyć na fachową pomoc poza godzinami pracy biura. Firma księgowa Mokotów powinna na bieżąco monitorować sytuację finansową naszego przedsiębiorstwa i informować nas o opłatach. Dowiedzmy się również tego, czy w ramach współpracy, będziemy mogli na przykład liczyć na porady dotyczące optymalizacji firmowych kosztów. 

  1. Zakres usług

  Niektóre biura zajmują się wyłącznie rozliczeniami podatkowymi, choć wiele nowoczesnych firm proponuje o wiele większy zakres usług. Wybierając odpowiednią księgowość Mokotów można na przykład skorzystać z fachowego doradztwa podatkowego. Upewnijmy się jaki zakres usług obejmuje pakiet, który wybieramy i ile pieniędzy będziemy musieli zapłacić za dodatkowe usługi.

  1. Cena za usługi rachunkowe

  Na zakończenie warto sprawdzić, jakie ceny posiada wybrane przez nas biuro księgowe Mokotów. Porównamy cenniki kilku biur, dzięki temu będziemy mogli bez problemu ocenić, czy usługi są drogie, czy podejrzanie tanie. 

  0

  Informujemy, że do 16 lutego 2020 roku, można zgłaszać kandydatów do III edycji nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego ANIMUS FORTIS (Mężny Duch), nawiązującej do najlepszych tradycji służb medycznych, której celem jest uhonorowanie osób i instytucji mających szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.


   

   
 • Poszukujemy świadków wypadku

  Jaworzniccy policjanci poszukują świadków i osób mogących mieć wiedzę na temat wypadku, do którego doszło 7 stycznia 2020 roku około godziny 17:10, w Jaworznie, przy ul. Krakowskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie szybu Piłsudski, doszło do potrącenia kobiety, przez samochód osobowy marki Hyundai. 79-latka doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

 • Apel do świadków kolizji

  Zespół do Spraw Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie poszukuje świadków zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie naszego miasta. We wskazanym przypadku sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Osoby, które mają informacje dotyczące zdarzenia, proszone są o kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie mł. asp. Dominikiem Białasem pod nr tel. 32 61 83 363 lub 32 61 83 200.

 • Zaginęła 29-letnia Barbara Kaleniczenko z Jaworzna

  Jaworzniccy policjanci poszukują zaginionej 29-letniej Barbary Kaleniczenko, która 6 stycznia 2020 roku, około godziny 9:00, wyszła z domu w Jaworznie i do tej pory nie powróciła. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zaginionej kobiety proszone są o kontakt z policją.

 • W jaki sposób walczyć o odwalutowanie kredytu we frankach?

  Po korzystnych zmianach w polskim orzecznictwie sądowym w kwestii frankowiczów, mamy do czynienia z kolejnym, milowym krokiem na korzyść kredytobiorców. Także Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stanął po stronie pokrzywdzonych klientów banków. Dzięki temu, frankowicze wyroki pozwolą na odzyskanie pieniędzy utraconych z tytułu wysokiego ryzyka kursowego. Co powinni zrobić frankowicze, którzy liczą na zwrot nadpłaty kredytu?

  Orzecznictwo sądów po stronie frankowiczów

  Korzystne zmiany obserwujemy już od trzech lat. Pierwsze wyroki korzystne dla frankowiczów pozwoliły uwierzyć innym kredytobiorcom, że istnieje dobre rozwiązanie z zaistniałej sytuacji. Sądy coraz częściej przyznają, że banki nie wywiązywały się dość rzetelnie ze swoich obowiązków względem klientów, a także często umieszczały niekorzystne zapisy, które narażały klientów na jeszcze większe ryzyko. Tym samym, kredyt we frankach pozew ma dzisiaj dużo większe szanse powodzenia i pozwala skutecznie walczyć o zwrot należnych nam środków.

  O co mogą walczyć frankowicze?

  Wielu frankowiczów zastanawiało się nad możliwością dalszej spłaty swojego zobowiązania zgodnie z kursem sprzed 2011 roku. Tylko pozornie wydaje się to pozytywne rozwiązanie dla kredytobiorców. Należy bowiem uwzględnić znacznie wyższe oprocentowanie, zgodne ze stawką WIBOR. W tej sytuacji, nie byłoby możliwe uzyskanie istotnej różnicy w wysokości raty. Co więcej, w niektórych przypadkach mogłoby się okazać, że aktualna rata byłaby znacznie wyższa. Spłata kredytu we frankach po kursie z dnia podpisania umowy nie byłoby zatem dobrym rozwiązaniem. W większości przypadków niemożliwe jest także stricte unieważnienie kredytu. Co w takim razie pozostaje frankowiczom?

  Jak się okazuje, najlepszym rozstrzygnięciem jest odwalutowanie kredytu, czyli uznanie, że był on zawarty w złotówkach. Tym samym, w ciągu kilku lat spłacania zobowiązania po wyższym kursie stworzyła się nadpłata, która teraz przysługuje kredytobiorcom. Po uwzględnieniu nowych warunków może się okazać, że aktualne kredyty zostaną uznane za już spłacone. Na dążeniu do takich działań często skupia się praca w kancelarii Warszawa. Eksperci chcą zaproponować swoim klientom najlepsze wyjście z sytuacji i o takie rozwiązanie wnioskują do sądu. W ostatnich dwóch latach pojawiła się spora liczba wyroków umożliwiających odfrankowanie kredytu.

  W jaki sposób frankowicze mogą walczyć o swoje prawa?

  Prowadzenie samodzielnej kampanii przeciwko bankom mija się z celem. Potrzebna jest bowiem rozległa wiedza, a bankowość i finanse to dziedzina, której nie nauczymy się w kilka dni. W związku z tym, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych kancelarii prawnych, które mają doświadczenie w podobnych sprawach. Pozytywne frankowicze wyroki sprawiają, że coraz więcej klientów banków zwraca się z prośbą o pomoc do radców prawnych. Warto ponieść koszty takiej pomocy, biorąc pod uwagę, jak wiele możemy zyskać na wygranej sprawie w sądzie.

  Rządzący przez lata nie kwapili się w stworzeniu prawa, które pomogłoby poszkodowanym. Ustawa frankowa utknęła w martwym punkcie i nic nie wskazuje na to, aby kiedykolwiek miała zostać opublikowana. Na szczęście wymiar sprawiedliwości daje nam dostatecznie dużo możliwości dochodzenia swoich spraw przed sądem. Warto zatem jak najszybciej skorzystać z pomocy dobrej kancelarii prawnej i złożyć wniosek do sądu o odwalutowanie kredytu we frankach.