0

W najbliższą niedzielę tj. 6 sierpnia nad zalewem Sosina (okolice plaży) od godziny 12 do 14, odbędą się pokazy ratownictwa wodnego połączone z pogadanką na temat bezpiecznych zachowań nad wodą. Serdecznie zapraszamy!

0

W związku z przejściem przez nasze miasto orkanu Ksawery, jaworzniccy strażacy w dniach 5-6 października mieli pełne ręce roboty. Zdecydowaną większość interwencji stanowiły wiatrłomy i wywroty, które uszkadzały mienie mieszkańców Jaworzna oraz zrywały linie energetyczne, a także utrudniały komunikację ogólną.

Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań,  7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.

Akcja "Kręci Mnie Bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie – szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

 • Sukcesem zakończyły się wczorajsze poszukiwania 44-letniego grzybiarza z Będzina. Mężczyzna o świcie wszedł do lasu w okolicach Sosiny w Jaworznie. Pochłonięty zbieraniem grzybów stracił orientację w terenie i nie był w stanie sam wrócić do miejsca zamieszkania. Do akcji poszukiwawczej skierowano kilkudziesięciu policjantów i funkcjonariuszy straży ochrony kolei. Po kilkunastu godzinach grzybiarz cały i zdrowy został odnaleziony i przekazany pod opiekę rodzinie.

 • Policja w Dortmundzie prowadzi od kilku miesięcy wspólnie z Policją Federalną oraz Prokuraturą w Dortmundzie postępowanie śledcze przeciwko grupie przestępczej działającej na terenie całych Niemiec, która na szeroką skalę oszukuje i okrada przede wszystkim Polaków pracujących w Niemczech.

 • Smog” - to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policjanci będą eliminować z ruchu drogowego pojazdy niesprawne technicznie. Działania mają wymiar ogólnopolski i potrwają do późnych godzin wieczornych.

 • Wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań w Jaworznie, doszło do pogryzienia przez psa 9-letniego chłopca. Dziecko z raną ucha przewiezione zostało do szpitala w Katowicach Ligocie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci odnaleźli w mieszkaniu odgryziony fragment ciała dziecka, odpowiednio go zabezpieczyli i na sygnałach przetransportowali do szpitala.

 • Już jutro odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Bieg. Trasa przebiegać będzie duktami leśnymi zlokalizowanymi w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi, w miejscowości Hutki-Kanki Gmina Łazy, w powiecie zawierciańskim. Zapraszamy!

 • Dzisiaj na terenie naszego miasta drogówka prowadzi działania pn. „Kontrola drogowa - Pieszy”. Podstawowym ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, a także kontrola stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do pieszych aby używali różnego rodzaju odblasków. Zadbajmy o bezpieczeństwo.

 • Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o włamanie do jednej z altanek ogrodu działkowego w Szczakowej. Łupem włamywacza padł rower górski oraz elektronarzędzia i narzędzia działkowe. Większość skradzionych przedmiotów została przez policjantów odzyskana. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 • Za jazdę w stanie nietrzeźwości, spowodowanie dwóch kolizji drogowych oraz niezatrzymanie się do kontroli, będzie odpowiadał przed sądem 58-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Zatrzymany wczoraj w trakcie pościgu, z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie, kierowca hyundaia trafił do komendy policji. O karze za jego drogowe piractwo zdecyduje sąd.

 • Dzisiaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze jaworznickiej ”drogówki” realizują zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „ Truck i Bus”. Zintensyfikowane czynności kontrolnych ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób oraz błędów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

 • Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 • Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

 • Działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa-Piesi” na dobre wpisały się w kalendarz policjantów z jaworznickiej drogówki. Przypominamy - każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta, czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech, czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku.

 • W weekend policjanci zatrzymali pijanych rodziców trójki małych dzieci. Interwencję zgłosili sąsiedzi, którzy nie mogli już znieść kolejnej awantury w jednym z mieszkań na Osiedlu Stałym. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa dziećmi zaopiekowała się ich babcia, natomiast „opiekunowie” trafili do izby wytrzeźwień. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Zbliża się Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku został wyznaczony na dzień 19 października. Równolegle trwać również będzie Tydzień Mediacji, przypadający w dniach od 16 do 20 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. W działania włączą się również policjanci.

 • Dziś (18 października) w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę na przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 • Dzięki zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców włamania do domu jednorodzinnego. 47-letni mieszkaniec Sosnowca i jego 43-letnia żona, wpadli w trakcie pokonywania zabezpieczeń piwnicy i drzwi wejściowych. Pijani trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Do Broni. Wystawa plakatów Do Broni. Wystawa plakatów