Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli blisko 4 kilogramy środków odurzających. Jaworznianin usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy jaworznickiej komendy od jakiegoś czasu mieli podejrzenia, że 23-letni mieszkaniec Jaworzna posiada niedozwolone środki. Wiedząc jakim samochodem może się poruszać, w minioną środę wieczorem na ulicy Krakowskiej zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się ktoś inny, ale na miejscu pasażera siedział podejrzewany 23-latek. W samochodzie czuć było woń marihuany. Podczas przeszukania, przy 23-latku znaleziono kilka porcji marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Kolejnym krokiem było sprawdzenie jego miejsca zamieszkania. W trakcie czynności śledczy znaleźli narkotyki w budynku gospodarczym. Łącznie zabezpieczono blisko 4 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy, a także wagę elektroniczną i woreczki foliowe. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 150 tys. złotych. Szacuje się, że z takiej ilości narkotyków można by było wytworzyć około 35 tys. porcji dilerskich.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Jaworznie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek śledczych, wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony na przesłuchanie
  • Zatrzymany mężczyzna w trakcie czynności procesowych
  • Zabezpieczone narkotyki oraz waga i woreczki foliowe

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież