Nie trudno zaobserwować, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na zainwestowanie w profesjonalny sprzęt do sprzątania, taki jak zamiatarki ręczne. Jest to powodowane chęcią bardziej efektywnego czyszczenia i ułatwienia utrzymania porządku w miejscu pracy. Liczba dostępnych w tym zakresie możliwości jest ogromna, co sprzyja temu, że każdy jest w stanie znaleźć taką propozycję, która najlepiej sprosta jego indywidualnym oczekiwaniom. Wiele osób zadaje sobie pytanie: ile kosztuje porządna zamiatarka ręczna? Ceny są ściśle uzależnione od poziomu zaawansowania technicznego produktu, jego wydajności powierzchniowej, rodzaju zainstalowanego silnika itp. Nie można jednoznacznie określić kwoty, którą trzeba wydać, aby otrzymać „porządną” zamiatarkę spalinową lub zasilaną akumulatorem, ponieważ to słowo może posiadać zbyt wiele definicji. Jakie spośród dostępnych obecnie na rynku zamiatarek ręcznych zasługują na szczególną uwagę?

Zamiatarki ręczne z serii Sweepmaster

Zamiatarki przemysłowe z serii Sweepmaster znajdujące się w ofercie niemieckiego producenta Hako, to przykład zachowania doskonałego balansu pomiędzy ceną a jakością produktów. Omawiana firma dostarcza wielu innowacyjnych rozwiązań, które jednocześnie charakteryzują się wyjątkowo intuicyjnym systemem obsługi. Wszystkie zamiatarki spalinowe i zasilane bateriami z serii Sweepmaster zostały wyposażone w zbiorniki na śmieci o dużej pojemności i są wykonane z komponentów o wysokiej jakości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wgniecenia. W większości modeli obecne są ramy ze stali nierdzewnej, co skutecznie zapobiega powstawaniu korozji.

Omawiane zamiatarki ręczne — pchane przez operatora, bez wydzielonego dla niego miejsca siedzącego — doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach przemysłowych wszelkiego typu. Można je wykorzystywać podczas sprzątania hal magazynowych, zakładów produkcyjnych oraz we wszystkich obiektach komercyjnych. Maszyny tego typu okazują się również niezastąpione w szpitalach, placówkach szkolnych oraz wtedy, gdy zachodzi konieczność uprzątnięcia przestrzeni na zewnątrz, np. parkingu lub miejskich chodników.

Zamiatarki ręczne — przegląd dostępnych możliwości

Warto również zwrócić uwagę na to, że większość sprzętów z oferty handlowej Hako dysponuje niezwykle efektywnymi układami filtracyjnymi. To właśnie dzięki nim maszyny te mogą sprostać nawet bardzo skomplikowanym zadaniom. Co więcej, producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów i udostępnia im wybór w postaci zamiatarek wyposażonych w silnik benzynowy lub zasilanych akumulatorem. To świadczy nie tylko o zaawansowaniu technologicznym marki, ale także o tym, że producent ma świadomość tego, jak ważnym tematem jest wszystko, co wiąże się z ekologią.

Zamiatarki ręczne — używane czy nowe?

Nie ma nic złego w kupowaniu produktów z drugiej ręki. Mowa w tym przypadku nie tylko o ubraniach i sprzętach AGD, ale również o profesjonalnych zamiatarkach. Używane przedmioty zwykle są tańsze, co stanowi ich ogromny atut. Mimo to warto pamiętać, że zakupy tego typu niosą ze sobą pewne ryzyko, a tym przypadku jest nim brak gwarancji.

Naprawa zamiatarki ręcznej to zazwyczaj koszt, który znacznie przekracza kwotę kilkudziesięciu złotych. Nawet jeśli kupowany przez nas sprzęt nie wygląda na zużyty, to z pewnością szybko pojawią się pierwsze objawy wzmożonego użytkowania, które będą skutkowały koniecznością wymienienia poszczególnych części. Często okazuje się to większym wydatkiem od zainwestowania od razu w nowe urządzenie objęte okresem gwarancyjnym.

Jeśli maszyny sprzątające mają być docelowo używane jedynie kilka razy w trakcie miesiąca, wówczas zakup urządzeń z drugiej ręki jest w pełni zasadny. Nieco inaczej prezentuje się ta sytuacja, gdy właściciel zamierza korzystać z zamiatarki codziennie — wtedy warto postawić na nowy sprzęt. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby jak najbardziej wyeliminować możliwość braku satysfakcji z wydanych pieniędzy. Należy rozważyć każdą z dostępnych opcji i wybrać spośród nich tą, która jest najbardziej opłacalna.