Nie potrzebne jest podlewanie, koszenie, ani nawożenie. Pielęgnacja zajmuje kilkanaście minut miesięcznie, a efekty są porażające - zielona, zdrowa i zachwycająca trawa. Sprawdzi się w wielkim ogrodzie i niewielkim ogródku, gdzie ciężko utrzymać jej naturalną odmianę. Sztuczna trawa w rolce szturmem zdobywa serca kolejnych właścicieli domów jednorodzinnych, dzięki czemu możemy ją coraz częściej spotkać w przydomowych ogródkach. Jakie są zalety tego rozwiązania?
Sprawdzi się w każdym miejscu
Trawa w rolce to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu miejscach. Swoje zastosowanie znajdzie w dużych ogrodach, w niewielkich skwerach, gdzie ciężko wyhodować naturalną odmianę, a także w ciągach komunikacyjnych. Niestraszne są jej mocno nasłonecznione miejsca, jak i te do których słońce nie dociera. Bez trudu poradzi sobie w wilgotnym parku, jak i w wyschniętym ogrodzie.
Ze względu na swoją praktyczność, sztuczna trawa w rolce często stosowana jest do przygotowania nawierzchni na boiskach piłkarskich, mini placach zabaw, czy też wybiegach dla koni. W każdym z tych miejsc przydaje się jej ogromna wytrzymałość, a także odporność na warunki pogodowe i zadeptywanie.
Dodatkową zaletą sztucznej trawy w rolce jest piękny wygląd. Niezależnie od panującej na zewnątrz pogody zachowuje swój zielony kolor i nienaganny styl. Między innymi dlatego, rozwiązanie to tak dobrze sprawdza się na balkonach oraz tarasach. Nadają one tym powierzchnią sporo ożywienia, a jednocześnie są bardzo przyjazne środowisku.
Łatwość układania - trawa w rolce
Ogromna ilość sklepów i marketów proponuje obecnie trawę w rolce, którą można samodzielnie zamontować w dowolnym miejscu. Jej rozłożenie nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, a także dostępu do ciężkiego sprzętu. Bez trudu z zadaniem jej założenia poradzi sobie amator.
Wystarczy odpowiednio przygotować podłoże, które powinno być wyrównane, a przede wszystkim utwardzone. Konieczne jest również zastosowanie agrotkaniny, która zapobiega wydostawaniu się chwastów mogących narazić strukturę trawnika na uszkodzenie. Kolejną ważną rzeczą jest prawidłowe rozłożenie trawy w rolce - każda z nich musi być ułożona w tym samym kierunku. Poszczególne rolki należy połączyć ze sobą klejem lub taśmą, by wyeliminować ewentualne szpary pomiędzy elementami.
Trawa z rolki wymaga jeszcze posypania piaskiem, którego ciężar utrwali całą konstrukcję. Pomoże on również podczas opadów, gdzie skutecznie będzie wchłaniał nadmiar wody opadowej. Piasek warto co jakiś czas uzupełniać, by nasza trawa po kilku latach użytkowania dalej zachowała swój pierwotny wygląd.
Trawa w rolce jest tańsza niż zakładanie trawnika
Zastosowanie trawy w rolce to również sposób na niemałe oszczędności. Zakładanie naturalnego trawnika wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Wiążą się one przede wszystkim z zakupem potrzebnych materiałów (nasiona, nawozy), a także specjalnych urządzeń do utrzymania trawnika (kosiarka, maszyna do nawozu).
Niższe są również koszty codziennej pielęgnacji sztucznego trawnika. Trawa w rolce nie wymaga podlewania, nawożenia, ani koszenia. Jej zastosowanie pozwala zredukować rachunki za wodę oraz energię elektryczną. Różnica może być zauważalna szczególnie w przypadku rachunków za podlewanie ogrodu w okresie letnim - w ciągu roku może to być nawet kilkaset złotych. Pieniądze te można zdecydowanie lepiej przeznaczyć.