Utrudnienia w kursowaniu linii A, E i J z powodu demonstracji w Katowicach

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Jaworzna ostrzega, że podczas demonstracji w Katowicach podróż autobusem może się znacznie wydłużyć. Pasażerowie korzystający z linii kursujących między Jaworznem a Katowicami powinni sprawdzić trasy i przystanki zastępcze przed wyjazdem – zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Zapowiedziano też zmiany w miejscu odjazdów kilku kursów.
- Co to oznacza dla pasażerów z Jaworzna
- Zastępczy przystanek KATOWICE CHORZOWSKA i konkretne kursy
Co to oznacza dla pasażerów z Jaworzna
PKM Jaworzno informuje, że w związku z demonstracją w centrum Katowic kursowanie linii A, E, J będzie utrudnione i częściowo zmienione. W praktyce niektóre autobusy zamiast zatrzymywać się przy głównych przystankach w centrum będą kierowane na przystanki zastępcze lub ominą wybrane postoje, co dotyczy zarówno kursów przyjazdowych, jak i odjazdów rozpoczynanych w Katowicach. Przewoźnik zaznacza, że przewidywane są znaczne opóźnienia i godziny odjazdów mogą ulec zmianie.
Zastępczy przystanek KATOWICE CHORZOWSKA i konkretne kursy
Wprowadzono następujące korekty:
- Kursy linii A okrężne z przystanku CHRZANÓW DW. AUTOBUSOWY o godzinach 14:08, 14:48, 15:28 w Katowicach będą obsługiwać jedynie przystanki CHORZOWSKA oraz ZAWODZIE WALERIANA.
- Kursy linii E i J przyjeżdżające na KATOWICE ALEJA KORFANTEGO o godzinach 15:36, 15:49, 16:14, 16:29 po obsłudze KATOWICE STREFA KULTURY zostaną skierowane do przystanku zastępczego KATOWICE CHORZOWSKA.
- Kursy linii E i J zwykle zaczynające się na KATOWICE ALEJA KORFANTEGO o godzinach 15:37, 15:50, 16:15, 16:30 będą realizowane z przystanku zastępczego KATOWICE CHORZOWSKA; przystanek KATOWICE STREFA KULTURY nie zostanie obsłużony.
Z przystanku zastępczego zaplanowano odjazdy: 15:20 — linia A do CHRZANÓW DW. AUTOBUSOWY, 15:37 — linia E do BYCZYNA ASTRÓW, 15:50 — linia J do JAWORZNO KRAKOWSKA PĘTLA, 16:00 — linia A do CHRZANÓW DW. AUTOBUSOWY, 16:15 — linia E do BYCZYNA ASTRÓW, 16:30 — linia J do JAWORZNO KRAKOWSKA PĘTLA, 16:40 — linia A do CHRZANÓW DW. AUTOBUSOWY.
Na wyłączonym z obsługi przystanku KATOWICE ALEJA KORFANTEGO będzie obecny pracownik PKM, który udzieli informacji, a w internetowym rozkładzie jazdy specjalnymi oznaczeniami wyszczególniono kursy objęte zmianą trasy.
na podstawie: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.
Ostatnie Artykuły

Koszulka innego klubu wywołała atak na 14-latka i jego ojca w Jaworznie

Ulica Krakowska znów pod zmianą – centrum Byczyny czeka objazd

Tłum w hali MCKiS, a policja nie dopuściła do żadnego zgrzytu

Motocykliści ruszyli przez Jaworzno, policja pilnowała każdego zakrętu

MDK w Jaworznie odsłania kulisy swojej pracy i stawia na porządek

MDK w Jaworznie rozkłada karty dostępności - co działa, a co wymaga poprawek

Reklama internetowa Jaworzno – skuteczna promocja Twojej firmy w sieci

Jaworzno zobaczyło „SŁAWĘ” - młodzi pokazali, ile kosztuje blask

Jaworzno śmieje się z biznesowych forteli - ta komedia nie bierze jeńców

Jaworzno słucha Baczyńskiego na nowo - młodzi z MDK trafiają w sedno

Nocna akcja w Jaworznie - policjanci wyciągnęli 38-latka z kryzysu

Sznupek skradł show na Niebieskich Igrzyskach w Jaworznie

Uczniowie wybrali 21 radnych. Jaworzno czeka na nową młodzieżową radę

Jaworzno szykuje święto Konstytucji 3 Maja. Będą msza marsz i koncert
Przydatne dane teleadresowe
- Wodociągi Jaworzno - kontakt, godziny, informacje
- Muzeum Miasta Jaworzna - kontakt, godziny, informacje
- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Jadłodajnia Miejska w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
- Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie Jeleń - kontakt, godziny, informacje
- Specjalny Ośrodek Szkolno‑Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jaworznie - kontakt, godziny, informacje
