Państwo młodzi starają się na wszystkie sposoby uatrakcyjnić swoje wesela. Wymyślają mnóstwo niespodzianek zarówno tych artystycznych jak i kulinarnych. Chcą, żeby wszyscy wyszli zadowoleni z ich przyjęcia. Wszyscy mają długo wspominać, ach co to był za ślub.

Smaczne jedzenie podstawą dobrego wesela


Jeśli na weselu jest dobre jedzenie to i goście będą zadowoleni a ciotki nie będą miały czego krytykować. Zazwyczaj decydujemy się na bardzo tradycyjne menu, bo choć na co dzień jadamy zupełnie inaczej to w tym dniu zazwyczaj sprawdza się klasyka. Wszystko oczywiście musi być świeże, przygotowane z dobrej jakości składników i przyprawione ze smakiem.

 

I tak na obiedzie zazwyczaj pojawi się rosół i ziemniaki. Tradycyjne mięsa podawane są obecnie na talerzach w kilku rodzajach. Po obiedzie serwowane są przystawki: sałatki, śledzie, warzywa a także półmiski mięs. To właśnie mięsa królują na tego tego typu imprezach a to głównie ze względu na duże ilości wypijanego alkoholu, z którym doskonale radzi sobie białko. Jeśli postawimy na szczerą, polską kuchnię to na pewno przypadnie ona do gustu naszym gościom.

Jak powinien wyglądać stół wiejski?


Podstawą stołu wiejskiego są oczywiście tradycyjne mięsa i to one są kluczem do sukcesu. Zamawiamy różne rodzaje, by każdy miał to co lubi. Nie może więc zabraknąć szynek, boczków, schabów, kiełbas, kaszanek czy pasztetów. Zdziwimy się, jak te produkty będą szybko znikać. Przy stole wiejskim nie może też zabraknąć świeżego tradycyjnego chleba ze smalcem i kiszonymi ogórkiem, najlepiej ukiszonym przez nas.

 

Cały stół musi też odpowiednio wyglądać, żeby nadać mu sielski charakter. Dekoracje ze słomy czy zbóż na pewno dodadzą uroku. Sam stół również powinien być drewniany, by wyglądać naturalnie. Często sale weselne posiadają takie specjalne standy, które już są udekorowane, wystarczy tylko jakiś lniany obrus i gotowe. Wiejski stół każdemu kojarzy się z domowymi alkoholami, mogą to być różnorakie nalewki. Młodzi muszą postarać się zrobić je rok wcześniej, żeby miały czas na leżakowanie. Jeśli natomiast mamy odpowiedni sprzęt to możemy na własny użytek wyprodukować bimber, który zawsze staje się weselnym hitem.

Gdzie zaopatrzyć się w tradycyjne mięsa?


Częstym problemem młodych jest znalezienie odpowiedniego producenta tradycyjnych mięs. W wielu salach weselnych również w tym nam pomogą kierując do sprawdzonych firm. Gusta są jednak różne i warto przed zakupem spróbować tych wędlin albo sprawdzić dodatkowo opinie internautów. Koszt takich mięs nie jest niski, bo płaci się w końcu za jakość więc dobrze mieć pewność co do smaku produktów. Będą one nie tylko dobrze się prezentować, ale nasi goście już od wejścia będą czuli ich zapach.

 

Na wielu weselach tradycyjne mięsa znikają ekspresowo a goście grupowo podchodzą do wiejskiego stołu. Często aż dziwi, że po zjedzeniu obiadu weselnicy od razu ruszają, by spróbować wiejskich wyrobów. Także warto zainwestować w wiejski stół, gdyż będzie on bardzo ciekawą kulinarną atrakcją dla gości.

Więcej informacji

Sprawdź wędliny domowe i inne wyroby tradycyjne na stronie rodzinnej masarni Wędliny z Dębiny