Jak stworzyć mały ogród?

Nawet na niewielkiej działce można stworzyć urokliwe miejsce do wypoczynku. Ta oaza spokoju jest prawdziwym dobrodziejstwem dla tych, którzy po długim dniu pracy i innych obowiązków chcą zanurzyć się w ciszy i cieszyć się magią harmonijnej przyrody. Jak zatem zaprojektować małą przestrzeń zieloną, aby była nie tylko interesująca, ale i funkcjonalna?

Zestaw mebli

Meble do siedzenia w ogrodzie są dostępne w różnych zestawach i wzorach. Należy jednak zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale także na jakość i materiał, z którego wykonane są produkty. W końcu powinny one przetrwać więcej niż jeden sezon.
Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert i wybrać najlepsze i najciekawsze stylistycznie meble? Przede wszystkim należy zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić nasz kącik wypoczynkowy, tak aby spełniał on nasze wymagania.

Meble z aluminium

Meble aluminiowe to najlepszy wybór do nowoczesnych wnętrz. Są lekkie, eleganckie i piękne w swojej prostocie. Są łatwe do czyszczenia, nie odbarwiają się i nie niszczeją pod wpływem promieniowania UV ani innych warunków atmosferycznych. Wystarczy wilgotna ściereczka i codzienne odkurzanie aluminiowych powierzchni, aby meble wyglądały jak nowe.

Meble z drewna

Drewno w ogrodzie to także ciekawy pomysł na stworzenie miejsca do siedzenia w ogrodzie. Ze względu na swój naturalny surowiec doskonale pasuje do terenów zielonych i utwardzonych, np. jako elegancka kostka brukowa. Ich klasyczny i ponadczasowy design sprawia, że pasują do niemal każdego stylu, dlatego są tak często kupowane. Bardzo dobrze komponują się również z kolorowymi poduszkami i kocami, które można położyć na siedziskach i oparciach sof, krzeseł i foteli. Z pomocą drewnianych mebli każdy może stworzyć we własnym ogrodzie nastrojową przestrzeń, w której będzie chciał przebywać jak najdłużej.

Meble ogrodowe technorattan

Meble ogrodowe technorattan - Technorattan staje się coraz bardziej popularny. Jest to materiał syntetyczny, który charakteryzuje się wysoką odpornością na ekstremalne warunki pogodowe. Wytrzymuje ulewy, śnieżyce, a nawet upały. A wszystko to bez konieczności dodatkowej konserwacji. Jest to również bardzo lekki materiał, dzięki czemu w każdej chwili można zmienić wygląd ogrodu i nadać mu zupełnie nowy wygląd.

Akcesoria

Oprócz tradycyjnego zestawu mebli ogrodowych, składającego się ze stolika kawowego lub ławy, krzeseł i ewentualnie małej sofy, warto kupić wiszący fotel lub huśtawkę z technorattanu. Należy również przewidzieć leżaki lub krzesła ogrodowe, parasol i dekoracje. Można to zrobić samodzielnie, na przykład robiąc skrzynki z palet lub doniczki do kwiatów w stylu decoupage. Interesujące są również mosiężne i drewniane rzeźby w ogrodzie. Pomyśl także o pergolach lub łukach kwiatowych, które można umieścić obok ławki lub przy wejściu do strefy wypoczynkowej. Pomyśl także o dobrym oświetleniu, na które oprócz lamp solarnych powinny się składać małe lampki (halogeny lub kinkiety) umieszczone w różnych punktach ogrodu. Pozwala to nie tylko zrelaksować się w ogrodzie późnym wieczorem, ale także tworzy wyjątkowy efekt świetlny. Szklane klosze ze świecami zapachowymi również wyglądają niezwykle. Szczególnie wieczorem tworzą one szczególną atmosferę.

Każdy ma swój własny sposób uprawiania ogrodu. Ważne jest, aby zaprojektować miejsce do siedzenia w taki sposób, aby wszyscy chętnie w nim przebywali. Kluczem do sukcesu jest umiejętne połączenie estetyki i pragmatyzmu. Czasami wystarczą dwa krzesła i stół, a także markiza i dyskretne dekoracje, aby ogród nabrał blasku i sprawił wiele przyjemności.