Dzisiaj wszystkie mamy mają swoje święto. Wśród nich są także jaworznickie policjantki. Jak udaje im się łączyć służbę w policji z macierzyństwem? Kluczem do pogodzenia pracy zawodowej i życia rodzinnego jest wyrozumiałość i dobra organizacja, a z tym funkcjonariuszki radzą sobie doskonale.

Bezwarunkowa miłość, wyjątkowa więź i bycie całym światem dla swojego dziecka sprawiają, że rola mamy jest jedną z najpiękniejszych w życiu kobiety. Każda pracująca mama wie, jak trudno jest jednocześnie łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe. Szczególnie mama, która na co dzień służy w policyjnym mundurze.

Służba w policji nie należy do łatwych i często wymaga wielu wyrzeczeń kosztem własnej rodziny. W Jaworznie każdego dnia ponad 20 kobiet zakłada policyjny mundur. Chyba nie ma takiej, która choć raz nie pomyślałaby o tym, że może pójść do służby i już z niej nie wrócić. Wszystkie zgodnie podkreślają, że bycie mamą i służba w policji to ogromne wyzwanie. Trud codziennej służby wynagradzają im dzieci które sprawiają, że świat staje się piękniejszy.

Wszystkim mamom, nie tylko tym w mundurze, składamy serdeczne życzenia satysfakcji z macierzyństwa i realizacji w życiu zawodowym.