Jak zorganizować wakacje w Albanii?

Wakacje w Albanii stają się coraz częstszym obiektem zainteresowania ze strony polskich podróżnych. Nie da się ukryć, że kraj ten ma wyjątkowy potencjał turystyczny, który wydaje się być obecnie w punkcie kulminacyjnym. Jeśli więc i my planujemy wakacje w Albanii, to warto dowiedzieć się, jak można je zorganizować.

Gdzie najlepiej pojechać do Albanii?

Albania to prawdziwie niewielki kraj, który jednak skrywa w sobie wiele tajemnic. Okazuje się, że nie brakuje tam miejsc - miast i miasteczek - które mogą stać się potencjalną destynacją turystyczną. Nie da się jednak ukryć, że najwięcej turystów zmierza do stolicy - Tirany. To tam znajduje się największy port lotniczy kraju, choć trzeba szczerze przyznać, że sama Tirana nie może pochwalić się największą ilością zabytków. Znajdziemy tam zaś liczne muzea i szeroką bazę gastronomiczną. Jeśli jednak chcemy zagwarantować sobie nieco więcej wrażeń i przyjemności, wówczas warto się wybrać na Riwierę Albańską. Tworzy ją kilka większych i mniejszych ośrodków turystycznych jak np. Durres czy Vlora. Miasta Riwiery Albańskiej są nie tylko popularne wśród turystów, ale także posiadają ogromną wartość historyczną. W niektórych z nich można spotkać się z zabytkami jeszcze z okresu panowania greckiego. Takie miejsca w Albanii pozwolą się więc nam zrelaksować, a także nieco lepiej zapoznać z historią kraju.

Ile kosztuje wycieczka do Albanii samolotem?

Z pewnością organizując wczasy w Albanii chcemy poznać także orientacyjne koszty takiego wyjazdu. Otóż mamy do wybory wczasy all inclusive w Albanii, ale także możemy taki wyjazd zorganizować na własną rękę. W pierwszym przypadku koszty przelotów, hotelu, a także częściowego wyżywienia zamkną się w przedziale od 2,5 do 3,5 tysiąca złotych - w zależności od pakietu jaki wybierzemy. W drugim wypadku ceny przelotów do Albanii zależą od sezonu i miejsca, do którego się wybieramy. Z reguły - o ile się nie pospieszymy - bilety można znaleźć w cenie już od 450 - 600 złotych w obie strony. Im wcześniej zdecydujemy się na rezerwację, tym atrakcyjniejsza może być cena.

Jak długo trwa lot do Albanii?

Większość podróżnych liczy na to, że będą mogli do maksimum ograniczyć czas spędzony w podróży i wykorzystać go na poznawanie atrakcji już na miejscu. Wobec tego, mogą się oni zastanawiać, jak długo trwa sam lot do Albanii? Na szczęście, nie będzie to jedna z najdłuższych podróży naszego życia. Jeśli zdecydowaliśmy się na lot z południa Polski, wówczas będzie on trwał mniej więcej 2 godziny. Z kolei jeśli mamy zarezerwowane przeloty w północnej części kraju, wówczas czas ten może się wydłużyć o około 20 - 30 minut.

Czy Albania należy do strefy Schengen?

Powszechnie wiadomo, że Albania nie jest członkiem Unii Europejskiej - co jednak może się w przyszłości zmienić. Niemniej jednak, z tego powodu również Albania nie należy do strefy Schengen, która umożliwia swobodny przepływ ludzi oraz towarów. Wobec tego, wybierając się na wakacje do Albanii nie zapomnijmy zabrać ze sobą ważnego paszportu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem NaWakacje.eu