Dzięki czujności mieszkańca naszego miasta jaworzniccy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei, którzy sprzedali w punkcie skupu złomu, metalowe elementy, które wcześniej zdemontowali z zadaszenia, przejścia podziemnego. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek w godzinach przedpołudniowych do dyżurnego komendy miejskiej Policji w Jaworznie wpłynęło zgłoszenie od czujnego mieszkańca naszego miasta, o dwóch mężczyznach, którzy właśnie dokonują kradzieży barier śniegowych, nad przejściem podziemnym przy ul. Grunwaldzkiej. W rejon zdarzenia natychmiast został skierowany patrol wywiadowców, który dokonał penetracji za sprawcami. Policjanci udali się do pobliskiego punktu skupu złomu, gdzie zatrzymali dwóch złodziei, którzy właśnie dokonali spieniężenia skradzionych elementów. Ustalono, że kradzieży dokonało dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy są mieszkańcami miasta Jaworzna. Jak się okazało, nie był to pierwszy taki czyn na ich koncie, w toku dalszych czynności policjanci ustalili, że na początku lipca ci sami mężczyźni dokonali w tym samym miejscu demontażu i kradzieży 25 sztuk metalowych płotków dachowych przeciwśniegowych.

Wartość skradzionych elementów właściciel obiektu w tym przypadku MZDiM w Jaworznie oszacował na prawie 3000 złotych. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy udało się odzyskać część skradzionego mienia. Teraz mężczyźni staną przed Sądem, a za popełnione przestępstwo kradzieży zatrzymanym może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolność

To kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w myśl kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz!”.