Policja Jaworzno: Jaworznicka Policja grała z WOŚP
Kiedy mundurowi stają się aniołami stróżami nie tylko prawa, ale i serc. Jaworzniccy policjanci pokazali, że mundur to nie tylko obowiązek, ale i wielkie serce podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czyż można sobie wyobrazić lepszą okazję, aby zobaczyć, jak blisko ludzi są ci, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo?
  • Angaż Jaworzna w 32. finale WOŚP poprzez działania policjantów.
  • Profilaktyczne stoisko policji cieszące się dużym zainteresowaniem.
  • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych na pierwszym miejscu.
  • Akcja "Bezpiecznie do celu" skierowana do rowerzystów.

W sercu Jaworzna, podczas gdy dźwięki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozbrzmiewały na każdym kroku, lokalni policjanci stworzyli wyjątkową przestrzeń, gdzie bezpieczeństwo spotkało się z ludzką życzliwością. Przygotowane przez nich stoisko profilaktyczne stało się przystanią, gdzie mieszkańcy mogli nie tylko zgłębić tajniki bezpiecznego spędzania wolnego czasu, ale także, gdzie dzieci mogły poczuć magię służby w policji, spotykając się twarzą w twarz ze swymi codziennymi bohaterami oraz ich maskotką - Sznupkiem.

Zaangażowanie policji w życie społeczności lokalnej nie ograniczyło się jedynie do edukacyjnej roli. Ferie zimowe stają przed nami otworem, a bezpieczeństwo najmłodszych podczas zimowych szaleństw było jednym z głównych tematów poruszanych przez mundurowych. Od zwracania uwagi na właściwe oznakowanie rowerów poprzez odblaski, po promowanie znaczenia noszenia odblasków przez pieszych - każdy aspekt bezpieczeństwa miał swoje miejsce na profilaktycznym stoisku.

Wydarzenie to było także okazją, aby policjanci mogli zaprezentować nowy radiowóz, który będzie wspierać ich w codziennej służbie. Jednak to nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim ludzie tworzą różnicę. Slogan "Policję Tworzą Ludzie – Twórzmy Ją Razem" zyskał dodatkowe znaczenie, kiedy mieszkańcy mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak blisko ich policjanci są wspólnoty, którą wspólnie tworzą.

Podczas tegorocznego finału WOŚP, nie tylko na Rynku w Jaworznie, ale i na szlakach rowerowych, rozbrzmiewało przesłanie bezpieczeństwa. Akcja "Bezpiecznie do celu", realizowana we współpracy z grupą rowerową "Niepokonani Jaworzno", skupiła się na edukacji rowerzystów w zakresie bezpiecznej jazdy. Dzięki temu, uczestnicy wydarzenia mogli nie tylko wspierać szczytny cel WOŚP, ale też dowiedzieć się, jak na co dzień dbać o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Współpraca policji z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i angażowanie się w jej działania to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. To także dowód na to, że w służbie dla społeczeństwa, tak jak w muzyce, każdy może znaleźć miejsce dla siebie i swoich umiejętności. Jaworznicki garnizon pokazał, że serce nosi się nie tylko na mundurze, ale przede wszystkim w działaniu na rzecz innych. W ten sposób, każdy z nas może być częścią orkiestry, która gra najpiękniejszą melodię - melodię pomocy i wzajemnego wsparcia.


Na podstawie: Policja Jaworzno