• Policjanci złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości

  Upamiętniając kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, policyjna delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod jaworznickim Pomnikiem Niepodległości. Mundurowi złożyli wiązankę kwiatów w intencji tych wszystkich, którzy walczyli o niepodległość i wolność.

 • Wypadek z udziałem motocyklisty

  Jaworzniccy policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Grunwaldzkiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 33-letni kierowca motocykla suzuki, nieprawidłowo wyprzedzał inne pojazdy i uderzył w skręcający w ulicę Kolbego samochód skoda. Jadący jednośladem mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

 • POLICYJNA AKCJA NURD

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 • Policjant na wolnym zatrzymał złodziei złomu

  Dzielnicowy przejeżdżając ulicą Katowicką w czasie wolnym od służby, zatrzymał na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Policjanta zainteresowało to, jak mężczyźni przerzucają przez ogrodzenie elementy metalowe. Stróż prawa postanowił bliżej się temu przyjrzeć i wkroczył do akcji w momencie próby sprzedaży tych rzeczy w punkcie skupu złomu. Zatrzymani trafili do aresztu. Za to przestępstwo mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

 • Dzielnicowi uczą mieszkańców samoobrony

  W klubie seniora odbyły się zajęcia z samoobrony zorganizowane przez jaworznickich dzielnicowych. Policjanci ćwiczyli z uczestnikami podstawowe chwyty oraz techniki obrony. Celem tego typu zajęć jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a także zaktywizowanie ruchowe. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach.

 • 1
  0 komentarze / 0 głosów

  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją, którą przedstawił Dyrektor MZDiM Paweł Bednarek Mieszkańcom Dąbrowy Narodowej i Łubowca, podczas spotkania z Prezydentem Miasta. Slajdy przedstawiają prace wykonane przez MZDiM w tamtych dzielnicach w latach 2014 – 2018.

 • Stop agresji drogowej

  Wszyscy dobrze wiemy, że brawurowa jazda na granicy zdrowego rozsądku, prowadzić może do tragedii na drodze. Prezentujemy przykłady, gdzie kierowcy łamiąc przepisy ruchu drogowego doprowadzili do sytuacji zagrażającej życiu ich samych oraz innych uczestników drogi. Nagrania przesłano na adres poczty Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 • Tragiczny wypadek na DK-79

  Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 79. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Lipową, jadący w kierunku Katowic tir zderzył się z seatem. Niestety pomimo starań lekarzy, zmarła 27-letnia kobieta, która kierowała seatem. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz to, w jaki sposób doszło do wypadku.

 • 1
  0 komentarze / 0 głosów

  Poniżej przedstawiamy slajdy prezentacji multimedialnej podsumowującej zrealizowane na Borach prace MZDiM z lat 2014 – 2018.

  1
  0 komentarze / 0 głosów

  Poniżej przedstawiamy slajdy kolejnej prezentacji, które MZDiM przygotował na spotkanie Prezydenta Miasta Jaworzna z Mieszkańcami Szczakowej. Ujęte zostały w niej wszelkie remonty, naprawy, przebudowy, inwestycje, zarówno drogowe, jak i oświetleniowe itd, z lat 2014 – 2018. Zapraszamy do czytania:

 • "Truck i Bus" - policyjne kontrole na drogach Jaworzna

  Dzisiaj przez cały dzień do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze jaworznickiej drogówki realizują zadania w kolejnej edycji działań pod kryptonimem „ Truck i Bus”. Zintensyfikowane czynności kontrolnych ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozie osób oraz błędów związanych z wykonywaniem transportu drogowego.

 • Wspólne działania Policji, Straży Granicznej i PIP

  Policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy, przeprowadzili wspólnie w Jaworznie akcję przeciwko zagrożeniu przestępczością handlu ludźmi. Pod lupą mundurowych znalazły się zakłady pracy zatrudniające obcokrajowców. Przeprowadzone działania miały na celu zwalczanie nielegalnego zatrudniania i wykorzystywania osób do pracy przymusowej.