Posiadając konto w banku z pewnością nie raz zastanawiamy się czy można jeszcze więcej zyskać z lokaty lub jak obniżyć koszty prowadzenia rachunku. Czasem też dochodzą kwestie związane ze zmianami w regulaminie bankowym lub nowe rodzaje usług promowane przez bank. Aby być na bieżąco z takimi wiadomościami zwykle wystarczy śledzić informacje podawane na stronie banku. Bywa, że tego typu informacje są mało zrozumiałe, ukryte za skomplikowanymi regulaminami lub po prostu nie pojawiają się w aktualnościach. W takim przypadku warto korzystać z portalu, który gromadzi najbardziej potrzebne informacje bankowe i wiadomości finansowe, które mogą okazać się przydatne nie tylko dla osób aktywnie poszukujących nowych pożyczek lub lokat, ale również dla przeciętnego klienta bankowego. Pod adresem strony internetowej https://bankowemiasto.pl znaleźć można tego typu pożyteczne wiadomości bankowe. Jakie wiadomości najczęściej są poszukiwane w tego typu portalach? Oto kilka przykładów.

Ostrzeżenia przed oszustami

Jednym z powodów tego, że warto być na bieżąco z wiadomościami z banku jest to, aby móc ustrzec się przed oszustami. Banki czasem publikują informacje na swoich stronach o tym, że mogą pojawić się fałszywe e-maile na które należy uważać. Również serwisy internetowe, które monitorują wiadomości bankowe zamieszczają tego typu ostrzeżenia na swoich stronach. Dzięki temu użytkownik jest poinformowany z różnych źródeł o tym co jest w danym momencie najbardziej istotne i na co powinien zwrócić uwagę w trakcie wykonywania płatności lub codziennego korzystania z konta osobistego.

Promocje bankowe

Kolejną ważną kwestią są wszelkiego rodzaju promocje publikowane przez banki. Hasła reklamowe zachęcające do założenia konta mogą bardzo zachęcać do skorzystania z danej oferty. Mimo wszystko jednak warto zagłębić się w regulamin i sprawdzić dokładne zasady otrzymania bonusu za założenie konta lub lokaty. Czytanie wiadomości związanych z bankami pozwoli zgłębić ten temat bez specjalistycznej wiedzy. Może to być szczególnie przydatne jeśli zależy nam na tym, aby porównać oferty różnych banków i wybrać ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Nie można też opierać się jedynie na walorach promocyjnych, a warto dokładnie prześledzić dodatkowe opłaty, których będzie wymagał od nas bank w przypadku korzystania również z innych usług. Prawda jest taka, że wcześniej czy później będziemy chcieli skorzystać również z innych instrumentów finansowych, dlatego lepiej dowiedzieć się dużo wcześniej czy takie warunki są dla nas odpowiednie.

Aktualności z banku zawsze w cenie

 • Trwa akcja "NURD"

  Dzisiaj na terenie naszego województwa policjanci drogówki prowadzą akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 • Uwaga Kierowcy! Ślisko na drogach!

  Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że w tym okresie na jezdni będzie bardzo ślisko. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

 • Operacja EMMA 5

  Aresztowanie 228 osób, identyfikacja 4219 osób będących tzw. mułami finansowymi (money mule) w globalnej akcji przeciwko praniu pieniędzy. W Polsce akcję koordynowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP przy współpracy z FinCERT.pl Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich.

 • Zastępstwo oficera prasowego

  W związku z nieobecnością asp.szt. Michała Nowaka informujemy, że do 22 grudnia 2019 roku zastępstwo oficera prasowego pełnią mł.asp. Monika Śliwińska i sierż.szt. Piotr Kulig.

 • Na ratunek z narażeniem życia

  Szybka reakcja i przede wszystkim ofiarne działanie stróżów prawa zapobiegło ludzkiej tragedii. Bez chwili wahania weszli do palącego się domu i wyprowadzili z niego poszkodowanych. Policjanci i strażacy uratowali dwie osoby.

 • Zdążyć z pomocą w czasie mrozów- kontrole pustostanów i apel policjantów

  Meteorolodzy zapowiadają w najbliższe dni znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

 • Operacja CEPHEUS

  Polska Policja wzięła udział w międzynarodowej operacji wymierzonej przeciwko sprzedawcom i użytkownikom oprogramowania IM-RAT, które zapewniało całkowitą kontrolę nad komputerem ofiary. Dochodzenie prowadzone było przez australijską policję federalną (AFP), przy współpracy międzynarodowej koordynowanej przez Europol i Eurojust. W operacji udział wzięły organy ścigania z kilkunastu krajów w Europie, Kolumbii i Australii.

 • Kenia najciekawszym i najchętniej odwiedzanym krajem wschodniej Afryki

  Kenia jest krajem idealnym do spełnienia marzeń o egzotycznej wyprawie. Piękne wybrzeża, parki narodowe, safari, czy unikatowe kultury tubylczej ludności to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów odwiedzających ten niezwykle interesujący kraj. Kenia obfituje w miejsca warte zobaczenia, atrakcje na pewno utkwią w pamięci na długo, a kto raz zasmakował krajobrazu Kenii, niewątpliwie będzie chciał tam wrócić.

  Nairobi

  Ta jedna z największych afrykańskich metropolii przyciąga turystów sporą ilością atrakcji. Tętniąca nocnym życiem, otoczona rozległymi sawannami stolica Kenii zaskakuje nowoczesnością, kontrastami, oraz restauracjami ze smakowitym miejscowym jedzeniem. Niegdyś teren obejmował tylko bagna i busz, jednak z czasem pod wpływem działalności człowieka zmienił się w trzymilionową aglomerację. Mieszają się tutaj kultury współczesne z zamierzchłymi. Rąbka tajemnicy miejscowej kultury uchyla Muzeum Karen Blixen, mieszczące się w odrestaurowanym kolonialnym domu, w którym przez 14 lat mieszkała autorka książki „Pożegnanie z Afryką". W skansenie Bomas natomiast można zobaczyć, jak wyglądają tradycyjne wioski i domy Masajów i innych plemion zamieszkujących Kenię. Po zmroku można zakosztować nocnego życia i oddać się dobrej zabawie w ekskluzywnych klubach i dyskotekach.

  Aby bez przeszkód cieszyć się wszystkimi atrakcjami, najlepiej skorzystać z oferty wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży, co gwarantuje ochronę, radość z podróży, komfort i bezpieczeństwo. Kenia i Tanzania – biuro podróży oferuje wycieczkę łączącą oba te kierunki oraz najlepsze atrakcje do zobaczenia.

  Safari

  Co jeszcze oferuje Kenia? Safari! Jest najlepszym sposobem na poznanie miejscowej przyrody. Możliwość zobaczenia lokalnych dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to ogromne przeżycie. Podróż odbywa się najczęściej wygodnym dżipem z otwieranym dachem, aby nic nie umknęło uwadze. Z bliska, prawie na wyciągnięcie ręki można podziwiać słonie przemierzające sawannę, dystyngowane żyrafy sięgające koron drzew w poszukiwaniu pożywienia, taplające się w błocie hipopotamy, rozleniwione słońcem czarne nosorożce, czy płochliwe, mknące stadnie gazele i antylopy gnu. Zwierzęta, przyzwyczajone do widoku człowieka podchodzą naprawdę blisko i może nagle okazać się, że groźny lampart lub lew przechadza się tuż obok samochodu, przyprawiając o dreszcz grozy. Warto wyposażyć się na czas podróży o aparat fotograficzny, aby uwiecznić te niesamowite okoliczności przyrody.

  Rezerwat Masai Mara

  Rezerwat Masai Mara to chroniony obszar w Kenii leżący na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Ten Park Narodowy położony w południowo-wschodniej Kenii jest naturalnym środowiskiem życia wielu gatunków dzikich zwierząt. To perła w koronie kenijskiej natury. Jest najbogatszy ze wszystkich parków i stanowi część znacznie większego Parku Narodowego Serengeti rozciągającego się na terenie Tanzanii. To miejsce najlepiej obserwować podczas Wielkiej Migracji, kiedy to przez teren rezerwatu pomiędzy granicami przechodzą tłumy roślinożerców, drapieżników i padlinożerców. Zwierzęta wędrują, kierując się na północ, na trawiaste pastwiska aż z odległego Serengeti. Widok zapiera dech w piersiach. Udając się na wędrówkę szlakami rezerwatu, można zobaczyć autentyczne masajskie wioski oraz spotkać na swojej drodze rodowitych Masajów. Tubylcy przyzwyczaili się już do widoku turystów, są bardzo otwarci i życzliwi prezentując przybyszom tańce, śpiewy, czy też tradycyjne skoki wojowników. Udanie się w głąb afrykańskiego buszu dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli zaznajomić się również z bogatą florą Afryki.

  Park Narodowy Jeziora Nakuru

  Jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc Kenii jest Park Narodowy Jeziora Nakuru. Teren położony jest na dnie Wielkiego Rowu Afrykańskiego i zasłynęło z obecności tysięcy flamingów sprawiających z daleka wrażenie, jakby jezioro otoczone było różowym kożuchem. Jezioro jest niewielkie, jego powierzchnia w zależności od stopnia wyschnięcia waha się od 5 do 45 km², jednak zachwyca błękitem wody oraz bardzo widowiskowym pejzażem. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, iż jezioro jest alkaliczne, czyli słone. Oprócz flamingów można spotkać tu marabuty, pelikany i czerwonaki, a w akacjowym lesie okalającym jezioro białe i czarne nosorożce, bawoły, zebry, żyrafy, wiele gatunków egzotycznego ptactwa, oraz wszędobylskie małpy z ciekawością obserwujące turystów. W 2011 roku Jezioro Nakuru zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Zdecydowanie warto zwiedzić Kenię. Zachwyci każdego bogactwem natury i życzliwymi mieszkańcami witającymi się na każdym kroku. W kraju panuje klimat równikowy, temperatura jest raczej stała, więc każda pora roku będzie odpowiednia na wycieczkę. Ręcznie wykonana przez miejscową ludność biżuteria lub malowane miski i naczynia z kamienia mydlanego będą uroczą pamiątką przypominającą ciekawie spędzony czas.

 • Debata „Cyberprzemocy mówię NIE”

  We wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Jaworznie, Urząd Miejski w Jaworznie i Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu - Wydział Nauk Społecznych w Jaworznie. Blisko 400 uczestników wydarzenia wysłuchało wystąpień policjantów, pracowników naukowych, pedagogów i przedstawicieli magistratu miejskiego.

 • Portale zaliczane do social media, czyli Facebook, Instagram, czy też ostatnio bardzo popularny LinkedIn to dość duży obszar aktywności osób, które mogą być Twoim potencjalnym Klientem lub siatką wzajemnych powiązań w biznesie. Niesamowita siła i potencjał kryją się za tymi portalami społecznościowymi. Zapraszamy do lektury.

  Na początek przyjrzyjmy się konsekwencjom braku profilu firmowego na Facebooku

  Czy wyobrażacie sobie, że znana marka nie posiada swojego profilu Facebookowego? Co by się stało, gdyby całkiem zignorować potrzeby klientów bycia w ciągłym kontakcie w social media? Z pewnością wcześniej czy później doprowadziłoby to do sytuacji, w której powstałyby nieoficjalne profile, stworzone przez użytkowników, którzy nie mają nic wspólnego z daną marką. Mogą to być profile niekoniecznie utrzymane w pozytywnym tonie, a sama kontrola przebiegu informacji będzie niemożliwa, więc każdy będzie w stanie zamieścić swoją opinię i bez udziału firmy budować negatywną markę dla danej firmy. Zadbanie o zdrowy i przyjazny klimat na Fanpage, który jest w posiadaniu firmy pozwoli utrzymać pozytywne wrażenie wśród potencjalnych śledzących profil.

  Również osoby przekonane do tego, że właśnie odnalazły oficjalny profil będą raczone informacjami, nad którymi firma nie będzie mieć kontroli. Jeśli nawet firma zadba o to, aby w wyszukiwarce Google utrzymywać dobry trend ocen, to nie oznacza, że w przypadku Facebooka będzie tak samo. Stworzenie własnego firmowego profilu w mediach społecznościowych oraz prowadzenie go zgodnie z regulaminem i obowiązującymi trendami może już na samym początku sprawić trudności, dlatego zawsze warto wspomóc się współpracą ze specjalistyczną agencją marketingową oferującą prowadzenie firmowego fanpage.

  Czy myślałeś kiedyś o swojej firmie w social media?

  Budowanie świadomości marki za pomocą social media - to się opłaca!

  Na czym opiera się budowanie zaufania? Głównie na interakcji z klientami. Jeśli pojawi się jakiś problem lub potrzeba – firma jest w stanie szybko odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Tak naprawdę profil na portalu społecznościowym nie służy do tego, aby bezpośrednio zachęcać ludzi do kupna wybranych produktów lub prowadzić sprzedaż i ogłaszać promocje. Służy głównie temu, aby budować świadomość o marce i tworzyć w potencjalnych klientach zaufanie. Dlatego też Fanpage służy do przekazywania informacji niekoniecznie całkowicie związanych z działalnością firmy, ale również do tworzenia społeczności osób, które aktywnie udzielają się w komentarzach i zostawiają polubienia, a nawet dzielą się ciekawymi artykułami i tekstami ze swoimi znajomymi.

  Natomiast w kwestii świadomości marki – jeśli firma jest otwarta i publikuje ciekawostki związane z pracownikami lub tym jak przebiega produkcja danego produktu, to tym bardziej ludzie są świadomi tego, jak wygląda to od drugiej strony i dzięki otwartości są pozytywnie nastawieni do przedsiębiorstwa.