Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie, jako zarządca przestrzeni publicznych, otrzymał w administrację Wodny Plac Zabaw na Plantach. Za obsługę i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania Wodnego Placu Zabaw w Jaworznie odpowiedzialna jest Firma GARDENBUD Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie, ul. Stanisława Kunickiego 5/201. punkt dyspozytorski Firmy GARDENBUD czynny 7 dni w tygodniu od […]

 • Śląscy policjanci zabezpieczali 75. edycję Tour De Pologne

  Jutro kończy się 75. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasze województwo, w dniach od 5 do 8 sierpnia, przebiegały aż cztery etapy wyścigu, obejmujące ponad 600 km trasy. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy dbali o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, jakie występowały w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia, jednak podczas całego zabezpieczenia nie doszło do żadnych zagrożeń bezpieczeństwa.

 • Śląscy policjanci zabezpieczają 75. edycję Tour De Pologne

  4 sierpnia ruszył 75. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasze województwo, w dniach od 5 do 8 sierpnia, przebiegają aż cztery etapy wyścigu, obejmujące ponad 600 km trasy. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Przypominamy także kierowcom o utrudnieniach, jakie wystąpią w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

 • Za pobicie do aresztu

  Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o pobicie partnera byłej konkubiny. Sprawca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 35-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

 • Rozpoczęła się policyjna akcja "TIR"

  Od dzisiaj każdego dnia w godzinach 6:00 - 22:00 prowadzone będą na drogach ekspresowych i autostradach działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „TIR”. W ramach tej akcji policjanci ruchu drogowego w całym kraju, będą zwracać uwagę na niewłaściwe zachowania kierowców wykonujących transport drogowy. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i wyeliminowanie kierujących, których zachowanie stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 • Wybuch w budynku w Byczynie

  Policjanci ustalają okoliczności wybuchu do którego doszło dzisiaj nad ranem w jednym z budynków znajdujących się na terenie bazy transportowej w Jaworznie. Najprawdopodobniej przyczyną eksplozji była awaria bojlera elektrycznego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na chwilę obecną trwa szacowanie strat powstałych w wyniku wybuchu.

 • UWAGA NA UPAŁY!

  W najbliższych dniach prognozy meteorologiczne ostrzegają przed falą upałów jaka wystąpi na terenie całego kraju. Ze względu na słoneczną pogodę i wysokie temperatury apelujemy o zachowanie ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki dzieciach, osobach starszych i niepełnosprawnych. Nie pozostawiajmy ich w samochodach, bądź na otwartym terenie, gdzie grozi im przegrzanie, albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

 • Trwa akcja „Bezpieczne Skrzyżowania”

  Dzisiaj na jaworznickich drogach policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Głównym celem ich pracy jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracają uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia, a także przestrzegają przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

 • Policyjne działania „SMOG”

  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 • Śląscy policjanci zabezpieczą 75 edycję Tour De Pologne

  4 sierpnia rusza 75. Tour de Pologne - największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Przez nasze województwo, w dniach od 5 do 8 sierpnia, przebiegają cztery etapy wyścigu, obejmujące ponad 600 km trasy. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Przypominamy także kierowcom o utrudnieniach, jakie wystąpią w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

 • Święto Policji 2018

  Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego z okazji Święta Policji.

 • Wojewódzkie obchody Święta Policji 2018

  W Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Uroczystość była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych. Odwiedzający imprezę goście mogli zobaczyć interesujące pokazy i stoiska, przy czym najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych.

 • Dzień Bezpiecznego Kierowcy – Dzień Św. Krzysztofa

  25 lipca - obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym dniu policjanci pragną przypomnieć kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.

 • Wojewódzkie obchody Święta Policji 2018

  W Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Uroczystość była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych. Wśród mianowanych na wyższe stopnie służbowe znalazł się także I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie podinspektor Artur Stachańczyk. Vice szef jaworznickiej Policji został także uhonorowany srebrnym medalem za długoletnią służbę.

 • Obchody Święta Policji 2018 w województwie śląskim

  24 lipca, to od 1995 roku szczególna data dla wszystkich policjantów. Właśnie w tym roku ustanowione zostało bowiem święto naszej formacji. Tylko w województwie śląskim nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ponad 12 tys. policjantów, wspieranych przez prawie 2200 pracowników cywilnych.

 • Mundurowi dbają o bezpieczeństwo nad wodą

  Od początku czerwca każdego roku policjanci rozpoczynają sezon letni na zalewie Sosina. Funkcjonariusze pełnią służbę codziennie przez 8 godzin, aż do września. Mundurowi dbają o bezpieczeństwo w rejonie kąpieliska i plaży. Sezonowa Komórka Specjalistyczna Policji do wykonywania zadań w rejonie zbiornika wodnego tzw. Posterunek Wodny Policji wspierany jest przez funkcjonariuszy z OPP KWP Katowice oraz jaworznicką Straż Miejską.