• Znakowanie rowerów

  W związku z dużą popularnością programu - "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower" już po raz kolejny jaworznianie będą mieli okazję oznakowania swoich jednośladów. Wykonanie graweru jest całkowicie bezpłatne, należy jednak zadbać o to, by rower spełniał wszelkie wymagania i był wyposażony w odpowiednie urządzenia.

 • Znaleziono rower-szukamy właściciela

  Policjanci z Wydziału Prewencji w związku ze zgłoszeniem zabezpieczyli rower pozostawiony w rejonie Obwodnicy Północnej w Jaworznie. Szukamy właściciela utraconego mienia. Dziękujemy Panu Marcinowi za godną naśladowania postawę i przyłączenie się tym samym do kampanii społecznej „Nie reagujesz - akceptujesz”

 • Zapewniają ogólne oświetlenie w łazience i mogą stworzyć w niej efektowny klimat. Oświetlenie sufitowe, ponieważ to właśnie o nim mowa, jest dostępne w wielu różnych wzorach do wyboru. Co sprawdzi się w łazience? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

  O doborze odpowiedniego oświetlenia do łazienki warto pomyśleć już na etapie projektowania wnętrza. Możemy wtedy łatwo określić miejsce montażu artykułów oświetleniowych i dzięki temu właściwie poprowadzić instalację.

  W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje oświetlenia łazienkowego, na przykład w sklepie Formatt. Do wyboru mamy wiele ciekawych modeli zarówno do łazienek nowoczesnych, jak również tych klasycznie urządzonych.

  Główne oświetlenie w łazienkach zapewniają sufitowe lampy łazienkowe. Można umieścić je pośrodku pomieszczenia, ale także w innych jego punktach. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy kupić oświetlenie łazienkowe tego typu? Sprawdź teraz!

  Lampy łazienkowe na sufit – ogólne oświetlenie wnętrza

  Generalnie, lampy łazienkowe sufitowe stanowią ogólne oświetlenie w pomieszczeniu, dlatego też nie powinny one stanowić jedynego źródła światła we wnętrzu.

  Właściwie dobrane powinny dawać jasne, równomiernie rozchodzące się światło w całej łazience, aby ułatwić codzienną toaletę. Dodatkowo, lampy te mogą stanowić estetyczne uzupełnienie aranżacji, nadając jej efektowny wygląd zgodnie ze stylem wnętrza.

  Lampy sufitowe do łazienki można podzielić na lampy łazienkowe wiszące oraz montowane pod sufitem do stropu. Dodatkowo, możemy także wykorzystać oświetlenie wpuszczane, które montowane jest w konstrukcji sufitu podwieszanego.

  Sufitowe lampy łazienkowe – rodzaje:

  • lampy wiszące – zwisające z sufitu, najlepiej ze szklanym kloszem lub kloszem z tworzywa
  • plafony – płaskie lampy montowane pod sufitem, polecane do łazienek z niskim stropem
  • reflektory – pojedyncze albo montowane na listwie, pozwalają na skierowanie światła w odpowiednią stronę
  • oczka oświetleniowe natynkowe – oprawy montowane na suficie, nie wymagają tworzenia konstrukcji sufitu podwieszanego, mogą dawać światło o stałym kącie padania albo posiadać regulację
  • oczka oświetleniowe wpuszczane – wymagają przygotowania sufitu podwieszanego, mogą dawać światło o stałym kącie padania albo posiadać regulację
  • taśmy oświetleniowe – taśmy LED montowane w profilach, nadają się do tworzenia efektownych podświetleń liniowych

  Zatem do wyboru mamy różnorodne rodzaje lamp do łazienki montowanych do sufitu. Można dopasować je do każdego wnętrza!

  Źródło i barwa światła w lampach łazienkowych

  Jeżeli dobieramy lampy do łazienki, powinniśmy zwrócić uwagę również na źródło oraz na barwę światła.

  Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie ledowe, czyli wyposażone w energooszczędne i trwałe diody LED. Diody mogą być wmontowane w lampę albo mogą być zastosowane w żarówce LED – wtedy stosujemy ją zamiast zwykłej żarówki, na przykład halogenowej.

  Przy zakupie sufitowego oświetlenia do łazienki warto także zwrócić uwagę na barwę światła. Do wyboru mamy oświetlenie o barwie ciepłej, neutralnej oraz chłodnej (zimnej). Do łazienek rekomenduj się zastosowanie lamp z żarówkami o barwie neutralnej, które najlepiej oddają kolory.

  W sprzedaży znajdziemy zatem różne lampy łazienkowe nowoczesne i tradycyjne przeznaczone do montażu sufitowego. Warto zapoznać się już teraz z dostępnymi modelami – swoje zamówienie można złożyć także on-line!

  Lampy łazienkowe sufitowe – przegląd modeli

  Jaworzno czyta dzieciom"> Całe <a href=Jaworzno czyta dzieciom" style="width:200px;" title="Całe Jaworzno czyta dzieciom" />
  Jaworzno czyta dzieciom" href="http://www.biblioteka.jaw.pl/start/index.php/co-slychac-w-bibliotece/wydarzenia/325-cale-jaworzno-czyta-dzieciom-2"> Całe Jaworzno czyta dzieciom

   

  Ponizej zamieszczamy życzenia  z okazji Świąt Wielkanocnych.

   
   
 • Zatrzymany za posiadanie narkotyków

  Wywiadowcy z jaworznickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Do zatrzymania doszło w centrum Jaworzna podczas kontroli pojazdu, którym poruszał się mężczyzna. Policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji dilerskich marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

 • Motocykl to nie samochód - rzadko wybacza błędy. Uważajmy! Patrzmy w lusterka!

  Zbliżający się czas długich weekendów i urlopów oraz sprzyjająca pogoda zachęcają motocyklistów do podróżowania na swoich jednośladach. Dla wielu to pasja życia, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niej w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach. Niestety okresie wiosenno-letnim odnotowujemy większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

 • Wyjeżdżasz na święta? Zabezpiecz swoje mieszkanie!

  Okres świątecznych wyjazdów to czas zwiększonej aktywności grup przestępczych dokonujących włamań do domów i mieszkań. Dlatego apelujemy o zwiększenie czujności oraz o szczególne zwracanie uwagi na to, w jakim stanie pozostawiamy nasz dobytek. Poniżej przekazujemy kilka praktycznych rad w tym zakresie.

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Zaaferowani przygotowaniami często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z kilku praktycznych porad zaprezentowanych w infografice przygotowanej przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Uroczyste pożegnanie Komendanta Roberta Trzupka

  Dzisiaj odbyło się odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie inspektora Roberta Trzupka. W wydarzeniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn oraz wielu zaproszonych gości. Komendant podziękował mundurowym i pracownikom cywilnym za wieloletnią współpracę i wzorowe pełnienie obowiązków służbowych.

 • Nie będzie bardzo przekłamane, jeśli uznamy, że każdy ją pije. Choć powody mogą się różnić: albo chcemy, żeby nas pobudziła, albo kochamy jej zapach, albo smak, albo wszystkie te powody są prawdziwe. Niektórzy twierdzą, że są wręcz od niej uzależnieni i nie mogą nie zacząć od niej dnia. Choć takie uzależnienie przecież nie jest groźne dla zdrowia, a czasami wręcz przeciwnie.

  Parzona, rozpuszczalna, a może zbożowa?

  Rodzajów jest mnóstwo, a samej klasyfikacji trudno jednoznacznie dokonać. Producenci prześcigają się w coraz to różnych nowinkach. Oprócz zwykłego podziału na parzoną i rozpuszczalną, możemy także wybrać zbożową. Rodzaje te z kolei posiadają już własne podrodzaje : orzechowe, malinowe, miętowe, z dodatkiem cykorii itd. A już na pewno przy jej odkryciu nikomu się nie śniła kawa mrożona! Ile osób, tyle opinii na temat poszczególnych odmian, ale warto przy okazji obalić chyba najbardziej znane mit : napój ten ma ujemny wpływ na nasze zdrowie.

  Czy kawa jest niezdrowa?

  Nie, ale to zależy też jaka i dla kogo. Dla cukrzyków na pewno nie będzie rekomendowana kawa zbożowa, ze względu na to, że po jej spożyciu momentalnie podnosi się poziom cukru we krwi, posiada ona bowiem wysoki indeks glikemiczny. Dodatkowo z diety muszą odrzucić ją ci, którzy powinni wystrzegać się produktów zawierających gluten! Jednocześnie, w przeciwieństwie do kawy rozpuszczalnej i parzonej, kawę zbożową mogą swobodnie pić kobiety i dzieci, ponieważ nie zawiera kofeiny. Oprócz skrajnych przypadków kawa jest jak najbardziej zdrowa! Jeśli czujemy, że mamy małe ciśnienie i wiemy z doświadczenia, że mała filiżanka kawy nam pomoże, to jak najbardziej po nią sięgnijmy! Jeśli cierpimy na choroby układu pokarmowego, wybierzmy jednak zbożową. Dzięki wielu wariacjom i odmianom, każdy może wybrać coś dla siebie.

  Kilka ciekawostek

  Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale owoce kawowca nie są brązowe, ale czerwone! W Europie pojawiła się już w XVI wieku, a do Polski dotarła w XVII. Początkowo kawę uważano za napój szkodliwy, choć Jan III Sobieski ją uwielbiał, za co potępiało go wiele osób m.in. Wacław Potocki. Pierwsi do kawy przekonali się jednak mieszkańcy Gdańska, gdzie zresztą powstały pierwsze kawiarnie.

  Ile osób, tyle gustów, ale prawie każdy kocha kawę

  Mając własną firmę ma się naprawdę wiele na głowie. Reklama działalności, zadbanie o wszystkie formalności i dokumenty, rekrutacja pracowników, dopilnowywanie zamówień, zdobywanie nowych klientów. Gdzie czas na sprzątanie? Oczywiście brakuje go, a czyste biuro jest ważne! Z pomocą przychodzi outsourcing usług sprzątających, który może się bardzo opłacić.

  Czyste biuro jest ważne

  Każdy właściciel firmy musi zdawać obie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie czystości w biurze. Każdy klient, który odwiedza firmę zwraca uwagę na czystość. Nawet, jeżeli jest to firma budowlana, klient chcąc nie chcąc wchodząc do biura będzie zwracał uwagę na jego wystrój. Czystość ważna jest również z innego powodu. Zapewnia ona możliwość lepszego skupienia nad pracą i zwiększoną efektywność. Pracownicy muszą mieć zapewnioną nienaganność czystość w miejscu swojej pracy.

  Firma sprzątająca w Krakowie może być przydatna

  Firma sprzątająca Kraków to oferta idealna dla tych wszystkich osób, które z oczywistych względów nie są w stanie samodzielnie sprzątać swojego biura. Zatrudnienie osoby do sprzątania również nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim nie zawsze opłaca się to pod względem kosztów. Osobie sprzątającej należy wypłacić wynagrodzenie, zapłacić ubezpieczenie i dodatkowo zapewnić wszystkie potrzebne rzeczy i detergenty do sprzątania. To wszystko generuje spore koszty i zabiera czas. Wynajęcie firmy zajmującej się sprzątaniem w Krakowie jest inwestycja opłacalną pod wieloma względami. Przede wszystkim może okazać się, że poniesiony koszt będzie znacznie mniejszy niż w przypadku zatrudnienia osoby na stanowisko sprzątacza w firmie. Poza tym, profesjonalna firma sprzątająca na terenie Krakowa, nie tylko zapewnia profesjonalny i wysokiej jakości sprzęt, który dowozi ze sobą, ale także wszystkie detergenty. Nie musisz więc zajmować się zamawianiem i kupowaniem produktów potrzebnych do sprzątania. Kolejnym argumentem za wynajęciem firmy wykonujące usługi sprzątania w mieście Krakowie jest możliwość wrzucenia sobie w koszty takiej usługi – wystarczy, że firma sprzątająca wystawi fakturę.

  Większość firm wybiera outsourcing

  Większość firm prowadzących działalność w naszym kraju wybiera outsourcing usług sprzątających. Nie dziwi to w świetle przytoczonych wyżej argumentów. Ponadto jest w czym wybierać. Powstaje mnóstwo doskonale działających firm, które oferują bardzo korzystne ceny za usługę sprzątania.

  Dobra firma sprzątająca w Krakowie oferuje:

  • profesjonalne usługi,
  • wysokiej jakości preparaty,
  • fachowe przyrządy i urządzenia,
  • elastyczne godziny pracy.

  Twoje biuro może lśnić czystością, a sprzątanie może odbywać się wtedy, gdy w biurze nie ma już nikogo i sprzątanie nikomu nie przeszkadza. Warto jednak dobrze przemyśleć wybór firmy sprzątającej. Chociaż jest ich na rynku wiele, to nie wszystkie działają tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Często nie wywiązują się ze swoich prac należycie. Szukając firmy należy przejrzeć opinie o niej – dziś wiele osób zamieszcza takie opinie w Internecie i ze zdobyciem ich nie ma najmniejszych problemów. Firma sprzątająca w Krakowie to doskonały sposób na zachowanie czystości i zadowolenia pracowników. Jeżeli osiadasz biuro, w którym pracuje chociaż kilka osób, ich stanowiska pracy musza być bezwzględnie czyste, podobnie jak wszystkie pomieszczenia sanitarne. Reguluje to również oczywiście prawo.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej? Przede wszystkim na to jakich sprzętów używa, czy będzie mogła wykonywać swoje zadania w porze, kiedy nie ma już pracowników, a także czy dysponuje ubezpieczeniem OC, które chroniłoby nas przed niechcianymi zniszczeniami. Outsourcing sprzątania warto dobrze przemyśleć, a na pewno będzie bardzo korzystny.

  Firma sprzątająca w Krakowie – outsourcing się opłaca!

  Nie trudno zaobserwować, że coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na zainwestowanie w profesjonalny sprzęt do sprzątania, taki jak zamiatarki ręczne. Jest to powodowane chęcią bardziej efektywnego czyszczenia i ułatwienia utrzymania porządku w miejscu pracy. Liczba dostępnych w tym zakresie możliwości jest ogromna, co sprzyja temu, że każdy jest w stanie znaleźć taką propozycję, która najlepiej sprosta jego indywidualnym oczekiwaniom. Wiele osób zadaje sobie pytanie: ile kosztuje porządna zamiatarka ręczna? Ceny są ściśle uzależnione od poziomu zaawansowania technicznego produktu, jego wydajności powierzchniowej, rodzaju zainstalowanego silnika itp. Nie można jednoznacznie określić kwoty, którą trzeba wydać, aby otrzymać „porządną” zamiatarkę spalinową lub zasilaną akumulatorem, ponieważ to słowo może posiadać zbyt wiele definicji. Jakie spośród dostępnych obecnie na rynku zamiatarek ręcznych zasługują na szczególną uwagę?

  Zamiatarki ręczne z serii Sweepmaster

  Zamiatarki przemysłowe z serii Sweepmaster znajdujące się w ofercie niemieckiego producenta Hako, to przykład zachowania doskonałego balansu pomiędzy ceną a jakością produktów. Omawiana firma dostarcza wielu innowacyjnych rozwiązań, które jednocześnie charakteryzują się wyjątkowo intuicyjnym systemem obsługi. Wszystkie zamiatarki spalinowe i zasilane bateriami z serii Sweepmaster zostały wyposażone w zbiorniki na śmieci o dużej pojemności i są wykonane z komponentów o wysokiej jakości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, takie jak wgniecenia. W większości modeli obecne są ramy ze stali nierdzewnej, co skutecznie zapobiega powstawaniu korozji.

  Omawiane zamiatarki ręczne — pchane przez operatora, bez wydzielonego dla niego miejsca siedzącego — doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach przemysłowych wszelkiego typu. Można je wykorzystywać podczas sprzątania hal magazynowych, zakładów produkcyjnych oraz we wszystkich obiektach komercyjnych. Maszyny tego typu okazują się również niezastąpione w szpitalach, placówkach szkolnych oraz wtedy, gdy zachodzi konieczność uprzątnięcia przestrzeni na zewnątrz, np. parkingu lub miejskich chodników.

  Zamiatarki ręczne — przegląd dostępnych możliwości

  Warto również zwrócić uwagę na to, że większość sprzętów z oferty handlowej Hako dysponuje niezwykle efektywnymi układami filtracyjnymi. To właśnie dzięki nim maszyny te mogą sprostać nawet bardzo skomplikowanym zadaniom. Co więcej, producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych klientów i udostępnia im wybór w postaci zamiatarek wyposażonych w silnik benzynowy lub zasilanych akumulatorem. To świadczy nie tylko o zaawansowaniu technologicznym marki, ale także o tym, że producent ma świadomość tego, jak ważnym tematem jest wszystko, co wiąże się z ekologią.

  Zamiatarki ręczne — używane czy nowe?

  Nie ma nic złego w kupowaniu produktów z drugiej ręki. Mowa w tym przypadku nie tylko o ubraniach i sprzętach AGD, ale również o profesjonalnych zamiatarkach. Używane przedmioty zwykle są tańsze, co stanowi ich ogromny atut. Mimo to warto pamiętać, że zakupy tego typu niosą ze sobą pewne ryzyko, a tym przypadku jest nim brak gwarancji.

  Naprawa zamiatarki ręcznej to zazwyczaj koszt, który znacznie przekracza kwotę kilkudziesięciu złotych. Nawet jeśli kupowany przez nas sprzęt nie wygląda na zużyty, to z pewnością szybko pojawią się pierwsze objawy wzmożonego użytkowania, które będą skutkowały koniecznością wymienienia poszczególnych części. Często okazuje się to większym wydatkiem od zainwestowania od razu w nowe urządzenie objęte okresem gwarancyjnym.

  Jeśli maszyny sprzątające mają być docelowo używane jedynie kilka razy w trakcie miesiąca, wówczas zakup urządzeń z drugiej ręki jest w pełni zasadny. Nieco inaczej prezentuje się ta sytuacja, gdy właściciel zamierza korzystać z zamiatarki codziennie — wtedy warto postawić na nowy sprzęt. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby jak najbardziej wyeliminować możliwość braku satysfakcji z wydanych pieniędzy. Należy rozważyć każdą z dostępnych opcji i wybrać spośród nich tą, która jest najbardziej opłacalna.