• Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i Narkotyki”. Akcja ukierunkowana jest na wyeliminowanie z polskich dróg tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

 • Policyjna akcja "Prędkość"

  Od rana trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne Policji pod nazwą „Prędkość”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Głównym celem akcji jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania prędkości dopuszczalnych oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

 • Rozpoczyna się „SIERPNIOWY WEEKEND”

  Rozpoczyna się długi weekend, a w związku z tym wzmożony ruch na drogach. Śląscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych podróżnych, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu, a następnie bezpiecznie powrócił do domu. Jesteśmy do dyspozycji kierowców – gotowi służyć wszelką pomocą i radą.

 • XVII Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia w Rabkolandzie

  Najbardziej odjechane Mistrzostwa Polski po raz 17-ty w Rabkolandzie! Mowa o Mistrzostwach Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, czyli jednej z najbardziej oryginalnych dyscyplin, jakie widział świat! Czyj balon z gumy okaże się tym razem największy?

  Guma balonowa jest znana od ponad 90 lat i dla wielu Polaków była jednym z najcenniejszych i najsmakowitszych przysmaków dzieciństwa. Najlepszy park rozrywki dla dzieci - Rabkoland, jedyne w Polsce miejsce, znane z oryginalnych i nieoczywistych mistrzostw, zaprasza na XVII Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Zawody przeznaczone są dla wszystkich entuzjastów gum do żucia, którzy opanowali trudną sztukę robienia…. jak największych balonów. A nie jest to wcale takie łatwe, jak się wszystkim wydaje!

  Mistrzostwa Polski organizowane są nieprzerwanie od 2003 roku, kiedy to pierwszy raz blisko 500 uczestników spotkało się w Rabce, by przed specjalną komisją z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych rywalizować o tytuł najlepszego dmuchacza balonów z gumy do żucia w Polsce! Historycznym zwycięzca został wtedy Brunon Czerwiński, 14-latek z gminy Bliżyn. Osiągnął on wynik 20 cm średnicy! Aktualny rekord wynosi 26 centymetrów i należy do Bernadetty Czyszczoń z Rabki Zdrój. Czy uda się pokonać aktualną mistrzynię? Czy tytuł pozostanie w Rabce, stolicy dziecięcego uśmiechu i zabawy, czy trafi do innego miasta? Jednego można być pewnym: będzie pełno emocji!

  Technik dmuchania balonów jest wiele, podobnie jak odpowiedniego przygotowania gumy do żucia i jej przeżuwanie. Optymalny czas życia to około 10 minut, najlepiej tuż przed startem, ale zawodnicy mają całkowicie wolną rękę i dowolność w stosowaniu techniki żucia i dmuchania balona. Każdy pomiar dokonywany jest przez sędziów balonowych, którzy używają specjalnych balonomierzy do mierzenia wyników.

  Na zwycięzców Mistrzostw czekają dyplomy, puchary oraz liczne nagrody, w tym bilety do Rabkolandu i Termy Bania oraz nagrody pieniężne. Mistrzostwa poprowadzi niezastąpiony i uwielbiamy w regionie kabaret Śleboda!

  Jak zapisać się na mistrzostwa? Wystarczy dnia 17.08.2019 w godzinach 13:00-15:00 pojawić się w Rabkolandzie i zarejestrować jako uczestnik. W konkursie mogą brać udział uczestnicy w wieku 0-100 lat, jeśli tylko ich żuchwa nie ma nic przeciwko! Udział jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich gości parku.

  Dmuchanie balona z gumy do żucia

  zabawa dla dzieci z gumą do żucia

  Wielu z nas w przeszłości marzyło o tym, by móc sprowadzić dla siebie prawdziwy amerykański samochód. Ich klasyczna linia, nieco inna niż ta znana na europejskich rynkach bardzo często kusiła co większych miłośników motoryzacji. Natomiast ci, którzy nie mogli sobie pozwolić na tego typu ekstrawagancję decydowali się na sprowadzenie samochodu zza zachodniej granicy. Nie stanowiło to problemu, do czasu, gdy nie okazało się, że samochody sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii przed zarejestrowaniem w Polsce czeka przymusowa przeróbka lamp. Wynika to z faktu, że zachodnie samochody zwłaszcza z tych dwóch krajów mają zupełnie inaczej ustawione reflektory niż nakazują to normy europejskie.

  Stąd też zachodzi potrzeba poprawienia ich, a to nie jest tani i krótkoterminowy zabieg. PVL Polska z przyjemnością podejmuje się tego rodzaju zadań, gdyż jako jeden z nielicznych punktów regeneracji i przeróbek lamp, posiada w tym zakresie odpowiednie doświadczenie. Proces przerobienia reflektorów do standardów europejskich trwa średnio ok. trzy dni. Wymaga to dokładności i precyzji, zamontowania odpowiednio wyregulowanych mechanizmów sterowania. Wszystko po to, aby w efekcie końcowym lampy zza oceanu mogły produkować strumień światła asymetryczny, w przeciwieństwie do tego, jaki produkuje w oryginalnym założeniu. PVL Polska jest punktem przeróbki lamp samochodowych z ogromną pasją do motoryzacji, dlatego tez wszystkie czynności są wykonywane z zaangażowaniem.

  Odpowiednie ustawienie i spełnienie wytycznych

  Samochody pochodzące z rynku amerykańskiego w standardowym wyposażeniu tylnej lampy, nie posiadają kierunkowskazów w barwie żółtej. Według wytycznych polskiego prawa, należy tego typu pojazd przygotować zgodnie z obowiązującym prawem, gdyż w innym przypadku nie zostanie wydany dokument potwierdzający prawidłowy stan techniczny pojazdu. Firma PVL Polska podejmuje się również i tego typu korekty lamp. Niekiedy można także zauważyć w samochodach amerykańskich brak światła przeciwmgłowego, tego rodzaju oświetlenie również należy uwzględnić w przystosowaniu samochodu do polskich dróg i wymagań wynikających z przepisów. Dokładna przeróbka lamp pozwala spełnić marzenia i cieszyć się jazdą amerykańskim samochodem po polskich drogach.

  Chcąc zlecić przerobienie lamp należy się jednak liczyć z tym, że nie będzie to mały koszt. Jednak mimo wszystko PVL Polska jest punktem, e którym tego typu zlecenie zostanie zrealizowane zgodnie z zamówieniem. Niebywałym udogodnieniem jest fakt, iż PVL Polska prowadzi naprawę w oparciu o wysyłkę pocztą elementów uszkodzonych lub wymagających naprawy. Niezwykle ważny jest w tym wypadku sposób nadania przesyłki. Należy bowiem pamiętać, iż PVL Polska odsyła naprawioną lub przerobioną lampę samochodową w tym samym opakowaniu. Zatem jeśli klient dostarczy nietrwałe lub uszkodzone opakowanie, to ryzykuje tym, iż lampa wróci do niego w takim samym opakowaniu.

  Niemniej jednak, opcja możliwości dosłania reflektora do naprawy lub przerobienia jest niezwykle wygodna. Bez konieczności umawiania się na wizytę i pozostawiania samochodu w punkcie, można jedynie zdemontować reflektory i przesłać je pod wskazany adres, po czym odebrać po wykonanej pracy. Ten system sprawdza się szczególnie w wypadku, gdy potencjalny klient mieszka w niewielkiej miejscowości, a w pobliżu nie ma żadnego punktu napraw tego typu. Zatem przygotowanie przesyłki jest o wiele prostszą rzeczą, niż poszukiwanie odpowiedniego warsztatu i pozostawienie tam swojego samochodu.

  Motoryzacyjne marzenie zza oceanu

  Organizacja pikników firmowych to jakby się mogło wydawać nic specjalnego, a jednak niejedna osoba mogłaby się zdziwić jakie to trudne zadanie, żeby zorganizować wszystko tak, aby każdy najdrobniejszy element spodobał się nawet najbardziej wymagającym i wybrednym gościom. Ku zdziwieniu wiele osób nie jest to zwykła impreza, bo organizator i skład osobowy pochodzą z firmy, w której pracujesz. Impreza firmowa jest zabawą kontrolowaną i rządzi się swoimi prawami.

  Czy warto organizować imprezy firmowe?

  Bardzo często pracodawcy nie rozumieją w jakim celu organizowane powinny być imprezy firmowe, albo uważają, że jest to tylko niepotrzebny wydatek i do niczego dobrego nie prowadzi. Organizacja imprez firmowych to bardzo ważny element, aby firma działała prawidłowo. Takie eventy pomagają pracownikom w dogadaniu się, co później owocuje lepszą współpracą. To właśnie pikniki i imprezy plenerowe przyczyniają się do zacieśniania więzi po między współpracownikami, jest to również doskonała okazja aby ludzie wymienili między sobą doświadczenia i poznali się bliżej. Dobry kontakt między zespołem zawsze owocuje na ich efektywność pracy. Dlatego właśnie warto organizować spotkania firmowe, a możliwości w jaki sposób to zrobić jest bardzo dużo. organizacja imprez firmowych to dla naszej firmy codzienność, dlatego w razie pytań skontaktuj się z nami. Jeśli zastanawiają się Państwo nad organizacją pikników firmowych to nasza firma ma w tym temacie do zaoferowania szeroką gamę możliwości w organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Eventy organizowane przez Aparthotel Termy Uniejów to przede wszystkim gwarancja profesjonalizmu, ponieważ kompleksowa organizacja imprez to nasza specjalność i tym zajmujemy się na co dzień. Głównym celem naszego działania jest to aby zadowolić klientów, dlatego do Państwa dyspozycji możemy oddać cztery przestronne sale konferencyjne, które można ze sobą łączyć w dowolnych kombinacjach, a każda z sal zawiera dodatek w postaci odpowiedniego nagłośnienie i klimatyzacji, która przydatna będzie szczególnie w upalne dni.

  O czym warto pamiętać przy organizacji eventu firmowego?

  Zorganizowanie różnego rodzaju wydarzeń firmowych to bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ wymaga połączenia wielu szczegółów w jednolitą całość. Odpowiednio dobrane poszczególne elementy tej układanki zamienią się w wydarzenie, które zaowocuje pozytywnymi komentarzami ze strony zaproszonych gości. Na szczęście nasza firma wie co zrobić, aby ciekawa impreza wpasowała się w gusta zaproszonych gości. Już od samego początku początku pojawia się wiele pytań:kto zorganizuje imprezę, gdzie zorganizować imprezę i przede wszystkim jak sprostać oczekiwaniom wszystkich zaproszonych gości? Istnieje pewna zasada, że im szybciej zaczniemy wszystko planować, tym lepiej. Jeśli zaczniemy przygotowywać się odpowiednio wcześnie, możemy pozwolić sobie na wykonanie doskonale przemyślanego planu działań. Zanim przejdzie się do planowania jakiegoś wydarzenia warto zastanowić się nad odpowiedzią na jedno pytanie: jaki cel ma organizacja imprezy? Jeśli odpowiemy sobie na to pozornie proste pytanie to będziemy mieli wskazówkę jak planować poszczególne działania. Cele imprezy firmowej mogą być przeróżne. Najczęstszym powodem, dla którego organizowany jest event firmowy jest integracja zespołu, ale bardzo często jest to również okazja do świętowanie sukcesu firmy. Nie wszystkie sytuacje, które mogą się zdarzyć podczas imprezy są zależne od organizatorów, dlatego należy być przygotowanym na plan B na wypadek sytuacji kryzysowej.

  Czy można zorganizować idealną imprezę firmową?

 • Policjanci z Jaworzna zlikwidowali domową uprawę marihuany

  Kryminalni z jaworznickiej komendy zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zatrzymali 40-letniego mężczyznę. W mieszkaniu znajdowało się kilkanaście krzaków nielegalnej rośliny. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

 • Poszukiwany wpadł przy kradzieży alkoholu

  Zaczęło się od kradzieży alkoholu w sklepie spożywczym. Później było już tylko gorzej. Okazało się, że 34- latek z Jaworzna jest poszukiwany, posiadał przy sobie narkotyki oraz ma związek z włamaniem do lokalu na terenie Jaworzna. Teraz mężczyzna może trafić za kraty nawet na dziesięć lat.

 • Podsumowanie akcji NURD

  Wczoraj policjanci jaworznickiej drogówki przeprowadzili krajowe działania pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Podczas akcji mundurowi ujawnili na drodze w sumie 30 wykroczeń.

 • W nowocześnie zaprojektowanych lokalach użytkowych stosuje się rozwiązania, które ułatwią korzystanie z ich dobrodziejstw. Jednym z takich udogodnień jest co raz bardziej popularny domykacz drzwi, którego montaż nie jest zbyt kosztowny, a może zdziałać cuda. Zaopatrzenie się w domykacze do drzwi może niezwykle usprawnić korzystanie z usług wielu lokali publicznych, gdzie panuje duży ruch. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w sklepach, w salonach fryzjerskich, w kameralnych kawiarenkach czy większych restauracjach. Samozamykacze idealnie sprawdzą się również w urzędach, korporacjach czy szkołach.

  Działanie samozamykacza

  Działanie samozamykacza jest bardzo proste i nie wymaga skomplikowanej budowy. Wszystko w zasadzie opiera się na prawach fizyki i umiejętnym wykorzystaniu tej wiedzy w praktyce. Samozamykacz do drzwi działa głównie z wykorzystaniem siłownika hydraulicznego. W momencie otwarcia drzwi wytwarzana jest moc, która gromadzi się w sprężynie tego siłownika, a następnie jest uwalniania w podczas zamykania się drzwi. W rezultacie drzwi zatrzaskują się prawie bezszelestnie. I oto cała filozofia.

  Zalety montażu samozamykacza

  Zaopatrzenie się w domykacz do drzwi zdecydowanie jest dobrą decyzją i inwestycją w przyszłość. Urządzenie, które nie kosztuje majątku pozwala zabezpieczyć drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikających z nieumiejętnego obchodzenia się z nimi. Trzaskanie drzwiami, oprócz tego że jest zachowaniem niekulturalnym, może zrobić wiele szkody, szczególnie jeśli są to delikatne, szklane drzwi.

  Samozamykacz jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem szczególnie, kiedy montuje się je w lokalach publicznych. Wiele pubów czy restauracji zastrzega sobie, żeby zamykać drzwi, gdyż zgiełk ulicy może przeszkadzać ich klientom. Domykacze w mniejszych lub większych sklepach również mają swoje zastosowanie, ponieważ liczba klientów robiących zakupy jest niezliczona, a nikt nie uważa na to, aby ostrożnie obchodzić się z drzwiami. Obecnie nie spotykamy już sklepów, które nie byłyby wyposażone w samozamykające się drzwi.

  Gdzie sprawdzi się samozamykacz?

  Domykacz drzwi przydaje się również w czasie mroźnej zimy czy upalnego lata. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi, drzwi zamkną się zaraz po ich otworzeniu, co pozwoli uniknąć niepożądanego wychłodzenia lub ocieplenia się pomieszczenia. Pozwala to również nieco oszczędzić na rachunkach za prąd czy ogrzewanie.

  Samozamykacz to również świetny sposób na zabezpieczenie swojego dobytku przed złodziejami czy niechcianymi gośćmi. Co raz częściej stosuje się samozamykające się drzwi w budynkach użytku publicznego takich jak urzędy czy banki, gdzie tylko upoważnione osoby mają wstęp do poszczególnych pomieszczeń w lokalu. Ułatwia to pracę osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ludzi, danych oraz rzeczy o dużej wartości.

  Jak wybrać idealny samozamykacz?

  Wielkie znaczenie przy wyborze samozamykaczy w sklepie stacjonarnym lub internetowym, ma fakt do jakiego rodzaju drzwi potrzebujemy domykacza. Istnieje wielka różnica we właściwościach i sposobie montowania tego urządzenia w zależności od materiału z jakiego wykonane zostały skrzydła. Drzwi drewniane i drzwi szklane posiadają diametralnie inną charakterystykę, dlatego kupując nieodpowiedni samozamykacz możemy spowodować uszkodzenie naszych drzwi.

  Samozamykacz z blokadą- warto?

  Na rynku dostępne są również domykacze z opcją blokady. Blokada ta umożliwia nam otworzenie drzwi pod kątem jaki jest dla nas odpowiedni. Jest to opcja, w którą warto zainwestować kilka dodatkowych złotych, ponieważ jest to duże ułatwienie. Latem, kiedy nie dysponujemy klimatyzacją możemy uchylić odrobinę drzwi, aby stworzyć mały przeciąg, który ulży nam w czasie upalnego dnia.

 • IV etap Tour de pologne za nami

  Kolejny raz w Jaworznie gościliśmy kolarzy wraz z ekipami technicznymi z całego świata. To właśnie u nas wystartował IV etap Tour de Pologne. Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariuszy różnych służb oraz wolontariuszy zaangażowanych było w zabezpieczenie dzisiejszego etapu na terenie naszego miasta. Wszyscy spisali się świetnie.

 • O czym warto pamiętać na rolkach i hulajnogach

  Wiosną i latem dzieci coraz częściej pojawiają się na ulicach, czy to na rowerze, rolkach, bądź hulajnogach. Jazda na łyżworolkach i hulajnodze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą i w granicach rozsądku. Apelujemy do jeżdżących na rolkach i hulajnogach o bezpieczne zachowanie, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz kulturę jazdy, które na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 • Jutro ogólnopolska akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  8 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Skład towarów w hali namiotowej

  Budowa hali namiotowej dla zwykłego przedsiębiorcy jest wciąż tematem, który jest nie do końca zrozumiały i nie w pełni opłacalny. Takie myślenie jest w pewnym sensie błędem. Zakupując namioty producent z pewnością rozwieje nasze wątpliwości, doradzi w kwestii użyteczności takiego obiektu i wskaże praktyczne zastosowania.

  Spójrzmy prawdzie w oczy – większość przedsiębiorców musi albo wynająć magazyn albo postawić go na własnym gruncie. Są to duże koszty, szczególnie w kwestii budowy od podstaw. Szczególnie będzie to nieopłacalne w przypadku tymczasowego wykorzystania przestrzeni do składowania produktów. Namiot przemysłowy spełnia rygorystyczne normy, dzięki którym może w pełni dorównać przeciętnemu magazynowi do składowania. Dodatkową zaletą jest też to, że taki namiot nie jest w środku ograniczony przez różnego rodzaju słupy lub kolumny, a więc przestrzeń do składowania jest w pełni wykorzystana. Ta kwestia jest kluczowa szczególnie w przypadku ograniczonej wielkości terenu na którym chcemy postawić halę. W tej kwestii jest zdecydowana przewaga nad wymurowanym magazynem. Warto też wiedzieć, że tego typu konstrukcje są niezwykle wytrzymałe oraz ich koszty eksploatacyjne są znacznie niższe niż murowanych obiektów. Również ze względu na to, że hale namiotowe mogą być demontowane w momencie ich nie używania, a następnie składane ponownie w razie potrzeby. Pozwala to ograniczyć koszty związane z wynajęciem terenu pod taką inwestycję, bo nie ponosimy kosztów jeśli rezygnujemy z dalszego najmu.

  Utrzymanie odpowiedniego makroklimatu w takiej hali namiotowej całorocznej nie jest zupełnie problemem. Wynika to z tego, że łatwo w takiej konstrukcji zamontować klimatyzatory, a odpowiedni materiał z jakiego wykonana jest hala sprzyja termoizolacji. Producent namiotów zapewnia, że nowoczesna konstrukcja takiej hali namiotowej pozwala odprowadzać wilgoć dzięki podwieszanej, drugiej warstwie plandeki, które znajduje się na dachu hali. Gwarantuje to odpowiedni klimat nawet do pracy ludzi lub przechowywania zwierząt w takiej konstrukcji namiotowej. Tym samym w tak zabudowanej przestrzeni namiotowej możliwe jest również przechowywanie szybko psujących się artykułów. Natomiast innego rodzaju produkty mogą być tam także składowane bez specjalnych pozwoleń.

  Dla bardziej wymagających przemysłowców, którzy cenią sobie unikalność, możliwe jest zindywidualizowane zamówienie struktury namiotowej. Można wybrać ilość okien, odpowiednie wejścia, kolor konstrukcji oraz samej plandeki oraz zamówić odpowiednie logo i nazwę własnej firmy na jednym z boków hali. Pozwoli to być rozpoznanym i na utożsamienie magazynu z wybraną firmą.

  Pozostając w temacie indywidualnego zamówienia hali trzeba też wspomnieć, że oprócz oczywistych wymiarów oraz wyboru rodzaju poszycia ścian bocznych (PVC, blacha trapezowa, plandeka lub inne), można dokonać wyboru w kwestii dachu. Są do wyboru zwykle hale z dachem spadowym lub wielospadowym. Oba te rodzaje gwarantują odpowiednie odprowadzanie zalegającego tam śniegu dzięki odpowiednim wyprofilowaniu i spadzie.

  Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest nawet własnoręczne zaplanowanie wyglądu hali dzięki odpowiednim kreatorom w 3D. Niebagatelne znaczenie w tym przypadku ma kwestia tego, że możemy zobaczyć naszą przyszłą halę w takiej wizualizacji i ostatecznie podjąć decyzję o odpowiedniej strukturze. Kwestia ta musi być oczywiście wcześniej skonsultowana z ekspertem i dostosowana do wymogów wytrzymałościowych, ale ostateczny wygląd zwykle jest ten sam.

  Marzy Ci się funkcjonalny, nowoczesny budynek, który swoim designerskim wyglądem będzie odznaczał się na tle pobliskich szarych, tradycyjnych domów z tynkową elewacją? Jeszcze do niedawna fasady aluminiowe zarezerwowane były jedynie dla budynków publicznych, lecz trend przeszklonej fasady aluminiowej powoli dociera do architektury budynków mieszkalnych. Jest to rozwiązanie kosztowne i czasochłonne, lecz efekt końcowy jest więcej niż zadowalający. Szklane elewacje zastępują tradycyjne mieszanki na bazie tynku, które są zdecydowanie mniej praktyczne niż nowoczesne systemy fasadowe.

  Wykorzystanie aluminiowych systemów fasadowych

  Ściany fasadowo-słupowo-ryglowe są świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnych budynków użytku publicznego. Systemy tego typu możemy zauważyć w budynkach takich jak banki, salony samochodowe, hale sportowe czy centra handlowe, gdzie wysoka estetyka zewnętrznego wyglądu jest niezwykle pożądana. Aluminiowe konstrukcje są również niezwykle funkcjonalne ze względu na łatwość w instalacji takiego rozwiązania. Czasochłonne kładzenie tynkowej elewacji jest niezwykle żmudne i wymaga precyzji.

  Przeszklone fasady aluminiowe to doskonały sposób na oświetlenie pomieszczeń. Rozległa powierzchnia szyb w takich konstrukcjach pozwala na uzyskanie optymalnego doświetlenia każdego zakamarka budynku, co nie byłoby możliwe w przypadku użycia tradycyjnych okien.

  Fasady aluminiowo-szklane są również stosowane w projektach nowoczesnych budynków jednorodzinnych, lecz takie rozwiązanie nie jest jeszcze zbyt powszechne. Jest to jednak świetny sposób na uzyskanie otwartej przestrzeni, przez co nawet domy o małej powierzchni mieszkalnej będą wydawać się zdecydowanie bardziej wszechstronnej.

  Fasady szklane stosowane są również w wieżowcach, gdzie w okolicach jego ostatnich pięter mieszczą się tarasy widokowe. Niezwykle popularny jest taras widokowy w Chicago, który dodatkowo zawiera ciekawą konstrukcję zewnętrzną, dzięki której na wysokości kilkuset metrów możemy poczuć się jak nad przepaścią.

  Aluminiowe systemy słupowo-ryglowe służą nie tylko do konstrukcji fasad, ale równie często wykorzystywane są do budowy przeszklonych dachów, świetlików czy futurystycznie wyglądających konstrukcji trójwymiarowych.

  Zalety konstrukcji aluminiowych

  Zastosowanie aluminiowego tworzywa zapewnia niebywałą stabilność i wytrzymałość konstrukcji na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Może się wydawać, że konstrukcje betonowe są zdecydowanie bardziej adekwatne do budowy fasad, jednak jest to mylne przeświadczenie. Konstrukcje aluminiowe są w równym stopniu odporne na różnego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne jak deszcz, śnieg czy ekstremalne temperatury. Ponadto aluminium nie ulega korozji, więc jego struktura przez długie lata pozostaje nienaruszona.

  Fasady aluminiowe dają wiele możliwości jeśli chodzi o kształt danej budowli. Niezależnie od tego czy chcemy uzyskać klasyczny, kwadratowy czy bardziej owalny wygląd, możemy zakupić idealnie wyprofilowane elementy konstrukcji aluminiowej.

  Co jeśli chodzi o izolację szklanych fasad? Dzięki zastosowaniu uszczelnienia, które oparte jest na popularnym EPDM, czyli kauczuku akrylonitrylowego, termoizolacja konstrukcji stoi na bardzo wysokim poziomie. Szklana fasada świetnie tłumi wszelkiego rodzaju hałasy i dźwięki dochodzące z zewnątrz, co jest niezwykle ważne jeśli chodzi o budynki biurowe czy mieszkalne.

  Konstrukcje aluminiowe w Warszawie

  Stolica jest dobrym miejscem do zakupienia aluminiowych fasad słupowo-ryglowych. Wiele firm zajmujących się produkcją stolarki aluminiowej ma również swoje punkty poza Warszawą, dzięki czemu z łatwością możemy zamówić odpowiednie konstrukcje aluminiowe.

  Systemy fasad aluminiowych

  Wystrój wnętrza wiele mówi o osobie, która była odpowiedzialna za jego kompletację. Stanowi on bowiem odzwierciedlenie naszych upodobań, gustu, a nawet pragnień. Ilość elementów ozdobnych, stylistyka mebli oraz materiałów wykończeniowych, układ pomieszczenia, barwy - wszystko ma znaczenie. Jednym z elementów, który zasługuje na szczególną uwagę może okazać się… oświetlenie! Tak. Odpowiednie światło może zdziałać naprawdę dużo dobrego. Wyjątkowy klimat w salonie najprościej zbudować bowiem odpowiednią kompozycją światła pokazującego wystarczająco dużo, by zachęcić, a jednocześnie zbyt mało, by zaspokoić. Taka wizja za fundamentalny element wyposażenia każdego pomieszczenia stawia naturalnie urządzenia służące do emisji światła, czyli lampy. Te zaś podzielić można na wiele kategorii oraz rodzajów, z czego każdy cechuje się innymi zaletami i miejscami przeznaczenia. Jedne z nich stanowią pamiątkę po przeszłości kierowaną do sympatyków czasów zamierzchłych, podczas gdy drugie z kolei charakteryzują się powiewem świeżości zaklętym w oryginalnej linii wzorniczej. Dobrym przykładem tych ostatnich są plafony. W użyciu od XIX w. szybko stały się hitem oraz obiektem westchnień wielu fanów dobrego oświetlenia. Dziś, kiedy konkurencja jest olbrzymia, każdy tworzący plafony producent wie, jak bardzo musi się postarać, by utrzymać się na powierzchni. Efektem takiego stanu rzeczy jest olbrzymia różnorodność produktów oraz zastosowanych w nich innowacji oraz rozwiązań technologicznych i wizualnych. Czym jednak są plafony i kiedy powinniśmy się na nie zdecydować? Już odpowiadamy.

  Co to jest plafon i kiedy powinniśmy o nim pomyśleć?

  Pojęcie plafonu pojawia się już w starożytności. W owym czasie nie miało ono jednak nic wspólnego z oświetleniem, co oczywiste, choć już wtedy trzeba było szukać go w górnych partiach pomieszczenia. Najczęściej bowiem było to zdobienie bogate w sztukaterię mocowane na suficie lub w górnych częściach ścian. Choć od czasów zamierzchłych minęło już sporo czasu, a plafony znacznie ubogaciły role pełnione przez siebie w pomieszczeniach, wizualna prezencja wciąż stanowi ich bardzo duży atut. Producenci plafonów nie poprzestają jednak na tym i przykładają wielką wagę do tego, aby oferowana przez nich gama produktów znalazła zastosowanie w każdym pomieszczeniu naszego domu… i nie tylko. Tak. Okazuje się bowiem, że, z uwagi na swoją konstrukcję, o której powiemy zaraz, plafony doskonale odnajdują się w lokalach użytkowych. Plafon bowiem to rodzaj lampy w pełni przylegającej całą swoją powierzchnią do sufitu, na którym jest montowany. Z tego wzlędu najlepiej jego potencjał wykorzystuje się w pomieszczeniach niskich, w których każdy centymetr sześcienny ma duże znaczenie. To właśnie tam plafony stanowią najlepszą alternatywę dla tradycyjnych lamp wiszących w postaci żyrandoli, które zajmują zwyczajnie zbyt dużo miejsca i są niewygodne w użytkowaniu. Pod pojęciem pomieszczenia niskiego często kryje się zaś takie, którego wysokość nie przekracza trzech metrów. Jeśli chodzi o aspekt wizualny plafonów sufitowych, to ich najjaśniejszym punktem jest abażur lub klosz osłaniający żarówkę. W zależności od przeznaczenia, lampy tego rodzaju mogą znacząco różnić się od siebie. Plafony do salonu będą na przykład odpowiednie większe i bardziej zdobione od plafonów łazienkowych. Również kolor i stylistyka pomieszczenia nie pozostaje bez znaczenia. Czarne plafony będą bowiem znakomicie komponowały się z bielą mebli oraz ścian będącą częstym zjawiskiem w przypadku nowoczesnych wystrojów wnętrz. Jak więc widać, o plafonie można pomyśleć w każdej sytuacji, ponieważ ich różnorodność stwarza wielkie pole do popisu w procesie strojenia wnętrza naszych czterech kątów.

  Oferujący wysokiej klasy plafony producent wie, czego potrzebujesz? Najwyraźniej

  Psycholog a dwujęzyczne przedszkole – szansa dla Twojego dziecka!

  Prawidłowy rozwój dziecka to marzenie każdego rodzica. Niestety, nie w każdym przypadku jest to możliwe i dziecko może mieć problemy z odpowiednim zachowaniem, nieśmiałością, agresją czy wycofaniem – w takim przypadku niezbędna jest współpraca ze specjalistami. Bardzo dużym wsparciem dla rodzica może być dwujęzyczne przedszkole w Miasteczku Wilanów, które nie tylko zadba o edukację lingwistyczną malucha, ale również zaoferuje mu kompleksową pomoc psychologa. Dlaczego jego rola jest tak istotna?

  Wybierz dwujęzyczne przedszkole, które zatrudnia psychologa!

  Na samym wstępie warto zaznaczyć, że znalezienie placówki prywatnej, zatrudniającej psychologa powinno być priorytetem dla każdego rodzica. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dwujęzyczne przedszkole Miasteczko Wilanów współpracuje także z logopedami i terapeutami integracji sensorycznej – wtedy zyskasz pewność, że Twoje dziecko zostanie otoczone kompleksową opieką i będzie mogło każdego dnia pracować nad swoimi wadami rozwojowymi.

  Dlaczego psycholog?

  Przedszkole językowe, zatrudniając psychologa, jest w stanie pomóc dziecku w przypadku rozmaitych problemów. Podstawową rolę specjalisty jest rozpoznawanie indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka – psycholog zwraca uwagę na jego zachowanie, możliwości psychofizyczne i zdolności, a w przypadku zauważenia niepokojących oznak (np. problemów wychowawczych), ma możliwość rozpoczęcia indywidualnej pracy z dzieckiem, która pozwoli przywrócić równowagę.

  To jednak nie wszystko. Do zadań psychologa współpracującego z przedszkolem dwujęzycznym należy również:

  • zapobieganie zaburzeniom rozwojowych, a w przypadku ich wystąpienia – minimalizowanie skutków, które mogłyby zaburzyć funkcjonowanie dziecka,
  • działania związane z profilaktyką uzależnień – zarówno ich zapobieganie, jak również edukacja dzieci,
  • interweniowanie w sytuacjach kryzysowych i pomoc rodzicom,
  • rozpoznawanie zdolności dziecka oraz informowanie o nich zarówno nauczycieli, jak też rodziców,
  • codzienne wsparcie podopiecznych oraz nauczycieli.

  Wiedza psychologiczna sprawia, że przedszkole prywatne z językiem angielskim może znacząco wesprzeć rozwój dziecka, a także zniwelować wszelkie problemy czy bariery rozwojowe. Pozwoli to dziecku prawidłowo funkcjonować każdego dnia (zarówno w przedszkolu angielskim, jak i domu), a także zapewni efektywną i bezproblemową pracę pozostałym członkom kadry – nauczycielom, lektorom, native speakerom itd.

  Psycholog to nie wszystko!

  Wybierając angielskie przedszkole w Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście, warto skupić się również na tym, jaki program dydaktyczno-wychowawczy oferuje placówka. Musi on być dostosowany do wymogów MENiS i wpływać zarówno na rozwój dziecka, jak również jego edukację czy poszerzanie horyzontów. Perfekcyjny program to taki, który:

  • umożliwia dziecku zdobywanie nowych umiejętności poprzez praktyczne działanie,
  • ułatwia dziecku adaptację w grupie,
  • daje dziecku możliwość poznania samego siebie, a także otaczającego go świata,
  • zbuduje odpowiedni system wartości dziecka,
  • pozwoli maluchowi na naukę poprzez zabawę i zapewni mu przyjemne spędzanie czasu każdego dnia.

  Aby program taki był prawidłowo realizowany, dwujęzyczne przedszkole w Miasteczku Wilanów powinno zadbać nie tylko o prawidłowy plan codziennych zajęć, ale również wdrożyć zajęcia dodatkowe – mówimy tutaj np. o kursie tańca, kółku teatralnym, różnego rodzaju tematycznych klubach, poszerzających horyzonty dzieci czy spotkaniach z interesującymi ludźmi. Wartościowe będą też różnego rodzaju wyjścia – np. do kina czy teatru.

  Jeżeli przedszkole brytyjskie oferuje to wszystko Tobie i Twojemu dziecku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie odpowiednim miejscem do rozwoju i zabawy dla Twojej pociechy!

  Montaż desek kompozytowych

  Dlaczego budując konstrukcje tarasowe warto zdecydować się na użycie desek kompozytowych? Za ich wyborem przemawia wiele zalet jeśli chodzi o parametry techniczne, jak również ogólna estetyka wykonania desek tego typu. Deski tarasowe WPC (z ang. Wood Plastic Composite) są świetnym rozwiązaniem dla osób zwracających uwagę na zgodność ze środowiskiem naturalnym, ponieważ deski tarasowe są wykonane z materiałów ekologicznych i biodegradowalnych. Kompozyt wykorzystywany do produkcji desek tarasowych to mieszanka polichlorku winylu z drobno zmieloną mączką drzewną, co sprawia że jest to materiał termoplastyczny łatwy w obróbce.

  Sam montaż desek tarasowych kompozytowych jest czynnością niezbyt skomplikowaną, dzięki czemu możemy to zrobić samodzielnie przy pomocy drugiej pary rąk, która niewątpliwie będzie niezbędna. Instalacja desek kompozytowych jest o wiele łatwiejsza niż położenie drewnianego tarasu, które jest niezwykle czasochłonne i złożone. Do tego potrzebne będą nam akcesoria, które znajdziemy w każdym sklepie budowlanym. Przed montażem należy zaopatrzyć się w wiertarko-wkrętarkę, klipsy montażowe, wkręty, miernik oraz legary. Jeśli chodzi o kompozytowe deski tarasowe producent nie przewiduje użycia warstwy izolacyjnej, ponieważ materiał jest odpowiednio przystosowany do termoochrony.

  Pierwszym krokiem w czasie montażu desek tarasowych jest przygotowanie wylewki betonowej. Jej powierzchnia musi być nieskazitelnie gładka oraz zrobiona pod odpowiednim kątem nachylenia, który umożliwi późniejszy odpływ nadmiaru. Następnie na odpowiednio przygotowanym gruncie ustawiamy legary, czyli wsporniki w postaci solidnych belek drzewnych, w których należy wywiercić otwory, do których będziemy na dalszym etapie przymocowywać deski kompozytowe. Legary muszą być rozstawione w odpowiedniej odległości od siebie oraz od ściany. Następnie przytwierdzamy klipsy montażowe do legarów, a następnie deski WPC. Dopasowanie desek w kłopotliwych miejscach może okazać się niemożliwe ze względu na specjalnie wyprofilowane krawędzie w łącznikach (klipsach). Po ich docięciu przytwierdzenie deski do wspornika może być niewykonalne.

  Deska kompozytowa cechuje się również pustą przestrzenią w środku, dlatego krawędzie tarasu będą odznaczać się nieestetycznymi przerwami. Aby zniwelować ten efekt należy wykończyć taras listwami maskującymi, które można idealnie dopasować w zależności od specyfiki desek tarasowych kompozytowych użytych do budowy naszego tarasu.

  Zalety tarasu z desek kompozytowych

  Taras, do którego budowy używa się desek kompozytowych jest niezwykle trwały i odporny na wszelkiego rodzaju negatywne skutki warunków pogodowych. Ulewne deszcze czy gradobicia nie są w stanie naruszyć konstrukcji powstałej przy użyciu wysokiej jakości kompozytu. Nadmiar wody odprowadzany jest za pomocą specjalnie wyprofilowanych szczelin na powierzchni deski tarasowej, dzięki czemu woda „nie stoi” na tarasie, a my mamy ułatwione zadanie.

  Ponadto zawartość desek kompozytowych wzbogacona jest w obecność składników uszlachetniających co zwiększa ich niewrażliwość na wysokie temperatury i niszczące działanie promieniowania UV. Kolor tarasowych desek kompozytowych nie traci swojej intensywności, dzięki czemu wygląda dokładnie tak jak w momencie ich zakupu.

  Deska tarasowa WPC nie wymaga renowacji i odmalowywania, kiedy zbliża się sezon wiosenny lub jesienny. Impregnacja desek drewnianych jest zajęciem bardzo żmudnym i czasochłonnym, dlatego wykorzystanie tarasowych desek kompozytowych pozwala nam na uniknięcie tej czynności.

  Wszywka alkoholowa – jak przygotować się do zabiegu?

  Osoby zdecydowane na wszywkę alkoholową zazwyczaj mają mnóstwo pytań. To zrozumiałe. Po sieci krąży bardzo dużo nieprawdziwych informacji – zarówno tych, które odstraszają od esperal, jak i tych, które – czasem bezmyślnie – zachęcają. Dlatego warto wiedzieć o wszystkich plusach tego rozwiązania, a także o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wszywka alkoholowa. Ważna jest także kwestia, jak przygotować się do zabiegu. Zapraszamy do lektury!

  Jak przygotować się do zabiegu?

  Zacznijmy od tego, co interesuje najbardziej tych ludzi, którzy zdecydowali się już na zabieg – a zatem – jak mają się do niego przygotować. Nie jest to bardzo trudne dla osoby niepijącej, natomiast dla osoby uzależnionej już samo przygotowanie może być dużym wyzwaniem. Wszywka Warszawa może być zastosowana u tych osób, które przed zabiegiem są trzeźwe co najmniej przez 48 godzin. W tym czasie absolutnie nie można spożywać alkoholu. Oczywiście konieczne jest badanie lekarskie i wywiad lekarski podczas którego lekarz będzie zadawał szereg pytań. Na wszystkie trzeba odpowiedzieć szczerze. Oczywiście są przeciwskazania do wszycia esperalu, jednak o tym napiszemy później.

  Jak przebiega zabieg?

  Zabieg zaszycia alkoholowego nie jest bardzo skomplikowany. Chirurg przecina skórę, umieszcza pod nią tabletkę z esperalem i zaszywa. Brak skomplikowania, doświadczenie lekarzy oraz znieczulenie miejscowe sprawiają, że samego zabiegu pacjent nie powinien się bać – na pewno nie będzie odczuwał bólu. Ból może pojawić się po zejściu znieczulenia, ale będzie on naprawdę niewielki. Stosuje się zazwyczaj szwy rozpuszczalne dzięki czemu nie trzeba odwiedzać szpitala ponownie na ich zdjęcie. O ranę należy dbać, przemywać i zmieniać opatrunki.

  Co po zabiegu?

  Wszycie alkoholowe nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Można nawet powiedzieć, że jest obojętny dla naszego organizmu (oczywiście do czasu spożycia alkoholu). Zaraz po wszyciu można udać się do pracy, można jeździć samochodem. Osoba po wszyciu alkoholowym nie poczuje żadnych skutków ubocznych: nie będzie jej słabo, nie będzie miała bólów głowy czy bezsenności. Jedyne co musi robi to – unikać alkoholu, co oczywiście nie jest w przypadku osoby uzależnionej łatwe.

  Są też tabletki

  Oprócz wszywki są także tabletki, które można stosować doustnie. Nie jest to jednak sposób efektywny i wygodny. Tabletki należy łkać regularnie, o czym wiele osób zapomina. Jeżeli nie weźmie się tabletki, można pić, zatem osoba uzależniona tak naprawdę nie odczuwa żadnego przymusu.

  Plusy esperalu

  Wszywka alkoholowa w Warszawie to usługa medyczna wybierana często. Dlaczego? Ponieważ wbrew jej przeciwnikom ma wiele plusów. Jeżeli na wszywkę decyduje się osoba zdecydowana i pewna tego kroku, to esperal może na długi okres powstrzymać ją od picia alkoholu. W tym czasie będzie mogła zacząć normalnie funkcjonować, oczyścić organizm. Jest to ogromny krok do tego, aby uporać się ze swoim uzależnieniem.

  Minusy esperalu

  Zaszycie alkoholowe to jednak nie same plusy. Osoby, które maja bardzo słabą silną wolę i napiją się alkoholu po wszyciu esperalu, są narażone na wiele konsekwencji – bolesnych, a czasem niezwykle groźnych dla całego organizmu. Do bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych zalicza się wymioty, bóle głowy, zaczerwienienie skóry, pokrzywka, potliwość, duszności. Do tych bardzo niebezpiecznych: zawał serca, zapalenie wątroby, drgawki. Zatem zawsze osoba, która decyduje się na ten krok powinna pamiętać o konsekwencjach jakie mogą ją spotkać.