• Ty zgłaszasz mobilnie - My reagujemy - Razem pomagamy bezdomnym!

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której każdy może podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Jest to również narzędzie, dzięki któremu możemy pomóc osobom bezdomnym, szczególnie w okresie zimowym. Jedno kliknięcie może uratować komuś życie!

 • Embraco to brazylijski producent wysokiej jakości sprężarek chłodniczych oraz agregatów. Bezkonkurencyjne modele sprężarek chłodniczych marki Embraco Aspera możemy znaleźć w instalacjach klimatyzacji oraz systemach chłodniczych na całym świecie, a obecnie także w Polsce. Oferta dostępna pod adresem internetowym http://www.chlodni.pl/agregaty-i-sprezarki/item/45-embraco-aspera.html na produkty Embraco pokazuje jak wiele sprężarek chłodniczych możemy znaleźć w asortymencie tego producenta.

  W dzisiejszym artykule skupiamy się na urządzeniach marki Embraco Aspera, które przebojem wdarły się na światowe rynki systemów chłodniczych i zrewolucjonizowały nasze podejście do wydajności urządzeń chłodniczych eksploatowanych w przedsiębiorstwa. Okazało się bowiem, że w raz z pojawianiem się na rynku kolejnych sprężarek chłodniczych Embraco Aspera to o czym marzyliśmy w zakresie wydajności sprzętu chłodniczego stało się rzeczywistością. Implementując sprężarki i agregaty chłodnicze Embraco w projektowane systemy chłodzenia – zarówno duże, jak i małe – zdecydowanie obniżamy koszty chłodzenia, a co za tym idzie także wydatki przedsiębiorstwa. A wszystko to idzie w pakiecie z rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska.

  Embraco – poznaj markę, która rewolucjonizuje system chłodnicze na całym świecie

  Embraco to firma założona w Brazylii. Obecnie jeden z wiodących na świecie producentów sprężarek chłodniczych, którego rozwiązania cechuje wysoka jakość oraz precyzja wykonania. To, co jeszcze wyróżnia produkty Embraco na rynku systemów klimatyzacji i chłodzenia to bardzo szeroka oferta produktowa oraz konkurencyjne ceny, które sprawiają, że sprężarki chłodnicze Embraco Aspera można znaleźć w instalacjach klimatyzacji oraz systemach chłodniczych praktycznie we wszystkich krajach na całym globie. Nic więc dziwnego w tym, że omawiane rozwiązania zyskały fanów także w Polsce. Odpowiadając na oczekiwania polskich inwestorów firmy działające w branży klimatyzacji oraz systemów chłodzenia wzbogacają swoją ofertę o szereg modeli Embraco Aspera (sprężarek chłodniczych oraz agregatów skraplających).

  Oferta Embarco jest tak szeroka i różnorodna – producent oferuje urządzenia charakteryzujące się różną wydajnością oraz różnymi temperaturami roboczymi, a także różnymi poziomami poboru prądu i zakresu pracy – iż z łatwością można znaleźć w niej urządzenia dostosowane do wymogów naszego systemu. Zarówno systemu nisko-, jak i średnio- oraz wysokotemperaturowego. W ofercie producenta możemy znaleźć zarówno sprężarki chłodnicze działające na gaz, jak i na czynniki chłodnicze. Wszystkie one charakteryzują się trwałością, wytrzymałością oraz funkcjonalnością.

  Relacja ceny do jakości – czy dobra sprężarka może kosztować tak niewiele?

  Spoglądając na ceny urządzeń marki Embraco Aspera większość z nas zastanawia się, czy to możliwe, żeby dobra sprężarka chłodnicza kosztowała tak niewiele. Praktyka oraz wieloletnia obecność firmy na rynku wraz z jej licznymi sukcesami w branży pokazują, że dobre sprężarki wcale nie muszą być kosztowne. W przypadku sprężarek Aspera oszczędzamy nie tylko przy zakupie urządzenia, ale również przy jego eksploatacji – urządzenie jest wyjątkowo energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego oraz naszego portfela. Nic więc dziwnego, że jest jednym z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców na całym świecie.

  Embraco - bezkonkurencyjne modele Aspera do klimatyzacji i systemów chłodniczych

  Miejsc gdzie w naszym kraju można zjeść dobrego burgera, pojawia się coraz więcej. W samej Warszawie można znaleźć porządne burgerownie od Żoliborza po Wawer. Ta sama sytuacja ma miejsce w innych miastach w Polsce. Wychodzi na to, że do mody na kebaby na stałe dołącza amerykański burger.

  Fenomen burgerów polega na tym, że mimo ich dość wysokiej ceny i długiego oczekiwania na podanie, klientów wciąż przybywa, a lokale zostają wypełniane. To samo tyczy się ich dowozu, obecnie chociażby w naszej stolicy jedzenie dowożone jest przez burgerownie na Żoliborz http://wypasburger.pl/burgery-zoliborz/, Mokotów, Bielany i wszystkie inne dzielnice miasta. Warto zwrócić uwagę na to, że obecnie burgery już nie przypominają tych znanych nam z fast foodowych knajp. Jest to już danie, które traktuje się w kategorii slow food.

  Dużą rolę odgrywa też rosnąca świadomość polskich klientów o znaczeniu jakości produktów. Coraz więcej z nas jest w stanie zapłacić nieco więcej pieniędzy, aby zaserwowane nam danie było przygotowane starannie, z dobrych i zdrowych składników.

  Burgerownie, w których jest pasja

  Warto odnotować, że aktualnie większość miejsc gdzie podaje się dobre burgery, jest prowadzona przez ludzi z zamiłowaniem do gastronomii. Zanim wybierzemy jakąś pozycje z oferty możemy być niemal pewni, że ktoś z pasją w głosie opowie nam o każdym serwowanym u nich burgerze.

  Każda burgerownia ma za sobą mniej lub bardziej burzliwą historię. Z uwagi na to, że tego typu lokali jest naprawdę sporo, każdą na początku czeka bardzo długi i żmudny proces zdobywania zaufania klientów. Nie tak łatwo jest przekonać fana burgerów, który ma już swoją ulubioną knajpę do nagłej zmiany swojego lokalu pierwszego wyboru. Trzeba zatem produktów wysokiej jakości, oryginalnych pomysłów, aranżacji i oczywiście wspomnianej pasji, która jest dopełnieniem tych wszystkich czynników.

  Burger, nie musi oznaczać – fast food

  Istniejące burgerownie zdążyły już zbudować opinię, że ich dania nie mają za wiele wspólnego z jedzeniem podawanym w fast foodowych sieciówkach. Zawsze znajdą się klienci zdziwieni wysoką ceną burgerów, podając za argument tańszą ofertę, chociażby w McDonald’s. Trzeba być świadomym, że porządny burger składa się wyłącznie z produktów najwyższej jakości, zatem cena za jedną sztukę to około 20 złotych. Niemniej te ciekawsze wersje mogą kosztować nawet dwa razy więcej. Wszelkie składniki wykorzystywane do ich produkcji, sprowadzane i przygotowywane są codziennie, na bieżąco. Wszystkie sosy, dodatki i napoje również burgerownia przygotowuje sama. Właścicielom tego typu lokalów zależy najczęściej na tym, aby jedzenie przez nich serwowane było szybko, ale też zdrowo.

  Czas burgerów przeminie?

  Z pewnością, chociażby nieznacznie spadnie kiedyś popularność burgerów. Czy to będzie oznaczało masowy upadek wielu lokali? O ile prezentowany poziom serwowanych dań i ich jakość drastycznie nie spadnie, moda na burgery nie powinna prędko się skończyć. Restauracje, które funkcjonują już jako wysokiej rangi lokale gastronomiczne, zawsze obronią się jakością serwowanych dań oraz atmosferą w jakiej są podawane. Przykładem są liczne warszawskie burgerownie na Żoliborzu, a w szczególności w Śródmieściu.

  Ważne, aby ciągle się rozwijać, dopracowywać swoje dania i non stop wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów nowymi, oryginalnymi rozwiązaniami. Skuteczne i sprawne funkcjonowanie w branży gastronomicznej, także w wypadku burgerowni – polega na dostosowywaniu się do ciągle zmieniających się potrzeb rynku.

  Moda na burgerownie

 • DZIŚ POLICYJNE DZIAŁANIA "SMOG"

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 • Dzielnicowy o wielkim sercu

  Policjanci pomagają mieszkańcom nie tylko w ramach swoich obowiązków służbowych. Kierowani dobrocią serca, często robią coś więcej. Przykładem tego jest postawa dzielnicowego z jaworznickiej komendy - młodszego aspiranta Przemysława Filipka - który pomógł bezdomnemu w jego trudnej sytuacji życiowej.

 • Jaworzno na szlaku niepodległej. Wojciech Korfanty"> <a href=Jaworzno na szlaku niepodległej. Wojciech Korfanty" style="width:200px;" title="Jaworzno na szlaku niepodległej. Wojciech Korfanty" />
  Jaworzno na szlaku niepodległej. Wojciech Korfanty" href="http://www.biblioteka.jaw.pl/start/index.php/co-slychac-w-bibliotece/wydarzenia/149-190124-spotkanie-ipn"> Jaworzno na szlaku niepodległej. Wojciech Korfanty...

  Bezprzewodowe słuchawki wprowadziły zupełnie nowe możliwości dla wielu użytkowników, którzy do tej pory musieli ograniczać się długością przewodu od swoich akcesoriów audio. Ich potencjał dostrzegli także użytkownicy biznesowi, dlatego znalazły wiele zastosowań w firmach. Jaki sprzęt wybrać, by spełnił wszystkie oczekiwania, a także czym różni się od zwykłych urządzeń?

  Bezprzewodowe słuchawki do telefonu – profesjonalne wyposażenie biur i sal konferencyjnych

  Dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, bezprzewodowe słuchawki do telefonu, np. https://www.axtelheadsets.com/pl/sluchawki-z-mikrofonem/bezprzewodowe, dają użytkownikom znacznie większe możliwości, niż modele tradycyjne. Nowoczesne urządzenia audio, dedykowane dla biznesu, pozwalają na osiągnięcie idealnej jakości dźwięku, nie ograniczając przy tym ruchów użytkownika koniecznością podłączenia do urządzenia.

  Bezprzewodowe słuchawki, przeznaczone dla firm, to modele nauszne, posiadające wbudowany mikrofon na regulowanym pałąku. Znajdują wiele zastosowań przy obowiązkach zawodowych – umożliwiają wygodne przeprowadzanie rozmów w biurze, bez konieczności trzymania telefonu przy uchu oraz zapewniając pełną swobodę ruchów. Pozwalają prowadzić telekonferencję lub konferencję stacjonarną, a także prezentację firmową. Wykorzystują je także tłumacze symultaniczni oraz przewodnicy wycieczek. Zastosowana technologia Bluetooth, dzięki zasięgowi sięgającemu nawet do kilkudziesięciu metrów, pozwala na oddalenie się od urządzenia emitującego syngał w ramach dużego pomieszczenia, a także na zewnątrz. Wytrzymała bateria, stosowana w urządzeniach profesjonalnych, zapewnia kilka godzin pracy bez konieczności ładowania, dzięki czemu nie trzeba wymieniać sprzętu w trakcie trwania wydarzenia.

  słuchawki bezprzewodowe audio do telefonu

  Przy wyborze odpowiedniego modelu słuchawek bezprzewodowych do telefonu, warto brać pod uwagę wyłącznie modele przeznaczone dla biznesu, wykonywane przez doświadczonych producentów. Można mieć wtedy pewność, że są to urządzenia bardzo wysokiej klasy, które łączą w sobie wysoką funkcjonalność z ergonomicznością, a przy tym są także trwałe.

  Doskonała jakość dźwięku dzięki słuchawkom bezprzewodowym do telefonu

  Bezprzewodowe słuchawki do telefonu, dedykowane do zastosowań służbowych, odznaczają się bardzo wysoką jakością dźwięku – zarówno przekazywanego, jak i dobieranego. Modele z mikrofonem wykorzystują najnowocześniejsze technologie, dzięki którym przekaz jest czysty, nie zniekształcony przez zakłócenia. Jest to kluczowym aspektem przy organizacji jakichkolwiek wydarzeń biznesowych, pozwala bowiem na zachowanie ich profesjonalnego, wysokiego poziomu. Modele od najlepszych producentów są wyposażone w wiele funkcji, mających za zadanie zapewnić najwyższą jakość dźwięku, w tym redukcję szumów otoczenia w mikrofonie – dzięki temu urządzenie nie wyłapuje hałasów w tle i przekazuje niczym nie zagłuszony głos.

  Słuchawek bezprzewodowych do telefonu można używać zarówno do rozmów telefonicznych, jak i do równoczesnego odbioru dźwięku i przekazywania go swoim słuchaczom. Daje to duże możliwości przy wszelkiego typu spotkaniach biznesowych.

  Komfort i bezpieczeństwo pracy z bezprzewodowymi słuchawkami dla biznesu

  Ważnym czynnikiem jest także ergonomiczność – bezprzewodowe słuchawki stanowią bowiem wyposażenie pracownika i są często wykorzystywane przez wiele godzin w ciągu dnia pracy. Nowoczesne modele, pochodzące od renomowanych producentów, wykorzystują wiele rozwiązań, których zadaniem jest ochrona słuchu użytkownika przy częstym korzystaniu z tego typu sprzętu audio. Przykładem jest funkcja redukcji nagłych skoków natężenia dźwięku, dzięki której praca jest bardziej komfortowa i bezpieczna. Dodatkowo urządzenia są także projektowane w taki sposób, by były wygodne nawet przy wielogodzinnym noszeniu – są wykonane z bardzo lekkich materiałów, a przy tym posiadają także duże możliwości regulacji wielkości, co zapewnia komfort w każdych warunkach.

   

  0Prognozowane intensywne opady śniegu i jego zaleganie na dachach obiektów wielkopowierzchniowych może powodować poważne zagrożenia. Nadmierne obciążenie konstrukcji dachu niesie ryzyko jego zniszczenia i w efekcie katastrofy budowlanej. Szczególna uwaga skierowana jest na bezpieczeństwo obiektów handlowych i użyteczności publicznej.

   
 • Policjant przed służbą zatrzymał kierowcę „na podwójnym gazie”

  Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Dowiódł tego dyżurny z jaworznickiej komendy aspirant sztabowy Andrzej Piechota, który jadąc na służbę, zatrzymał kierowcę „na podwójnym gazie”. Badanie 56-latka wykazało w jego organizmie prawie pół promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

 • Ubezpieczenie sportów ekstremalnych to dodatkowy wariant, jaki można wykupić w ramach polisy turystycznej. Poszerza ochronę na dyscypliny o podwyższonym ryzyku, zapewniając opiekę medyczną również przy wypadkach podczas ich uprawiania. Warto pamiętać, że wiele turystycznych atrakcji w obcych krajach opiera się właśnie na sportach ekstremalnych, dlatego ubezpieczenie może być potrzebne nawet przy zwykłych wycieczkach. Kiedy powinno się poszerzyć o nie swoją polisę?

  Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – kiedy będzie niezbędne?

  Wycieczki zagraniczne to świetna okazja do spróbowania nowych rzeczy – również w formie aktywności fizycznej. Wiele atrakcji opiera się na ciekawych zajęciach, które mają zapewnić niezapomniane wrażenia – zazwyczaj cieszą się one dużą popularnością u osób ceniących sobie aktywny wypoczynek. Niektóre z nich pozwalają na spróbowanie sportów ekstremalnych – ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj nie obejmuje ich w podstawowej wersji, dlatego warto wykupić rozszerzenie o dyscypliny podwyższonego ryzyka, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/sporty-ekstremalne.

  Wielu turystów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że proponowane im aktywności zaliczają się do sportów ekstremalnych, a więc wymagających dodatkowego ubezpieczenia. Bardzo często na wakacjach mają możliwość spróbowania lekcji dla początkujących, obejmujących nurkowanie, skok na bungee czy skok ze spadochronem – nawet pod okiem doświadczonego instruktora są to zajęcia, które niosą ze sobą pewne ryzyko wypadku, dlatego należy się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Ubezpieczenie sportów ekstremalnych zapewni opiekę medyczną w razie jakichkolwiek urazów, będących następstwem tego typu aktywności.

  Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – czyli jakich?

  Zazwyczaj standardowe polisy turystyczne obejmują amatorskie sporty, ale w celu ubezpieczenia sportów ekstremalnych należy wykupić rozszerzony pakiet. Jak rozróżnić, która dyscyplina zalicza się do tych objętych podwyższonym ryzykiem? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Warto więc dokładnie sprawdzić, czy atrakcje, jakie przewidujemy podczas swojej podróży, zaliczają się do tej grupy. Należą do niej m.in.:

  • surfing,
  • pływanie skuterami wodnymi,
  • nurkowanie z akwalungiem,
  • snowboard,
  • wspinaczka,
  • skok na bungee,
  • skok ze spadochronem.

  Nawet, jeśli zamierzamy wziąć tylko jedną lekcję danego sportu, i to pod okiem doświadczonego instruktora, chwila nieuwagi może spowodować niebezpieczny wypadek. Z tego względu nawet w takich przypadkach warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie na sporty ekstremalne.

  Jaka pomoc obowiązuje w ramach ubezpieczenia sportów ekstremalnych?

  W razie wypadku polisa turystyczna, rozszerzona o ubezpieczenie sportów ekstremalnych, zapewnia kompleksową pomoc, na którą składają się:

  • zorganizowanie pomocy medycznej,
  • opłacenie kosztów leczenia,
  • zorganizowanie medycznego transportu do Polski w sytuacjach, kiedy jest to wymagane.

  Jeśli więc wydarzy się nieprzewidziana sytuacja, które skutkiem będzie uszczerbek na zdrowiu, należy natychmiast zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela, która jest dostępna całodobowo i obsługuje klientów w języku polskim. Firma natychmiast wezwie potrzebną pomoc lekarską oraz opłaci koszty leczenia, dzięki czemu klient nie musi martwić się o żaden z tych aspektów. Wypadek w obcym miejscu, w niezbyt dobrze znanym kraju jest podwójnie stresujący – warto oszczędzić sobie zmartwień i trudności i zabezpieczyć się odpowiednią polisą, obejmującą wszystkie ewentualności.

  Co jest ważne przed wyjazdem za granicę?

  Odpowiednie zabezpieczenie przed wakacjami to spokojny i udany urlop, dlatego w pierwszej kolejności powinno się wykupić odpowiednie ubezpieczenie, obejmujące sporty ekstremalne. Aby móc z niego skorzystać, koniecznie należy zapisać sobie numer na infolinię ubezpieczyciela oraz numer swojej polisy. Warto trzymać je zarówno na telefonie, jak i na dodatkowej kartce, którą będzie się miało zawsze przy sobie. Drukowanie całej polisy nie jest konieczne, choć dobrze wiedzieć, że niektóre placówki w wybranych krajach wymagają tego typu dokumentów przy przyjmowaniu pacjentów.

  polisa na wakacje na sporty ekstremalne

   

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w naszym województwie, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą bezpieczeństwa w tym okresie.

 • Znaczna ilość narkotyków nie trafi do obrotu

  Kryminalni z jaworznickiej komendy, w trakcie działań przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 33 latka, który w swoim mieszkaniu i garażu miał prawie 4 kilogramy amfetaminy. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował go na trzy miesiące.

 • JUTRO POLICYJNE DZIAŁANIA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

  Jutro ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Celem akcji jest także eliminowanie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

 • Własna firma to wiele obowiązków. Biuro zawsze powinno być czyste. Po pierwsze jest ono wizytówką firmy i często zapraszamy do niego klientów, po drugie należy zapewnić komfort pracy wszystkim pracownikom. Praca jest znacznie przyjemniejsza i efektywniejsza, jeżeli obywa się w przyjemnych warunkach. Rozwiązaniem dla wielu firm jest znalezienie firmy, której głównym zadaniem jest sprzątanie biur w Łodzi. Jak szukać dobrej firmy? Jak mieć pewność, że praca będzie wykonana solidnie?

  Sprzątanie Łódź – gdzie znaleźć dobrą firmę?

  Gdzie znaleźć dobrą firmę sprzątającą w Łodzi? Najlepiej, aby firma którą zatrudnimy do sprzątania, była z polecenia kogoś znajomego. Wtedy można mieć absolutna pewność, że firma jest sprawdzona i wykonuje swoje zadania dobrze. Jeżeli jednak nie znamy nikogo, kto korzystał by z pomocy wykwalifikowanej firmy sprzątającej w Łodzi, warto sprawdzić co piszczy w… interencie! Dziś, każda dobra firma reklamuje się właśnie w sieci – w Internecie można znaleźć zarówno duże firmy sprzątające, jak i te mniejsze. Dzięki temu każdy dopasuje ofertę do swoich potrzeb i do grubości swojego portfela. Ponadto, w sieci można przeczytać opinie osób, które skorzystały z pomocy firm oferujących sprzątanie w Łodzi jak tu https://eclear.pl/sprzatanie-biur-lodz/. Dzięki temu można dowiedzieć się, jaki poziom reprezentują osoby sprzątające. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło: sprzątanie biur Łódź, a następnie przejrzeć kilka lub kilkanaście wyników. Każdy trafi na firmę, która będzie odpowiadała mu zarówno pod względem oferty, jak i kosztów.

  jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą

  Dobra firma sprzątająca oferuje:

  • róże wielkości ekip sprzątających – dopasowane do indywidualnych wymagań firmy,
  • kompetentny zespół profesjonalistów – który zna się na swojej pracy,
  • elastyczne godziny pracy – tak, aby nie przeszkadzać pracownikom biura,
  • własny sprzęt – by nie obciążać dodatkowo zleceniodawcy.

  Pewności nie ma nigdy, ale…

  Pewności, czy znaleziona firma będzie sumiennie wykonywała swoje zadania nie ma nigdy. Ale jaka mamy alternatywę? Jest ich kilka, ale żadna z nich nie wydaje się korzystna.

  Po pierwsze, sprzątać biuro można samemu. Nie jest to jednak rozwiązanie, które miałoby się sprawdzić na dłuższy czas. Najczęściej sprzątania biura samemu podejmują się osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W przypadku, kiedy zatrudnia się więcej osób, rozwiązanie to jest mało komfortowe. Dlaczego? Powodów jest kilka. Trzeba znaleźć czas na sprzątanie, a potrzeba go niemało! Ponadto, należy zaopatrzyć firmę w odpowiednie środki czystości. Nie jest to również dobre posunięcie pod względem wizerunkowym – rzadko zdarza się, aby właściciel firmy sprzątał pracownikom. Co więcej, w czasie kiedy się sprząta, można by załatwić wiele ważnych dla firmy spraw, które przyniosą jej realne korzyści.

  Po drugie, można zatrudnić osobę sprzątającą na etat. Przez długi czas takie rozwiązanie było bardzo popularne w polskich firmach. Obecnie jednak bardziej opłacalne wydaje się podpisanie umowy z zewnętrzną firmą, aniżeli tworzenie specjalnego etatu dla osoby odpowiedzialnej za porządek. Stworzenie osobnego etatu to duży koszt i nie każda firma jest w stanie go ponieść.

  Po trzecie, można poprosić pracowników, aby dbali o swoje stanowiska pracy. Jednak, nie można od nich wymagać, aby utrzymywali porządek w całym biurze.

  Wszystkie z tych rozwiązań nie są idealne. Dodatkowo, sprzątanie biur w Łodzi, w każdym z tych przypadków, wiąże się z dodatkowymi kosztami – kupienie odpowiedniego sprzętu do sprzątania, detergentów, ściereczek etc. Jest to koszt, który trzeba ponosić każdego każdego miesiąca.

  Ofert firm, które oferują sprzątanie biur jest bardzo szeroka. Firmy takie działają we wszystkich większych miastach, takich jak Kraków Warszawa, Gdańsk czy Łódź, oferując usługi najwyższej jakości, dopasowane do indywidualnych wymagań klientów biznesowych. Bez względu na wielkość biura, na ilość pracowników i stanowisk pracy, dobra firma sprzątająca poradzi sobie wyśmienicie! Wystarczy spędzić trochę czasu na znalezieniu dobrej, polecanej firmy sprzątającej.

 • Zimowe wskazówki – kierowco koniecznie obejrzyj film!

  Zimą każdy kierowca powinien nie tylko odpowiednio reagować na warunki atmosferyczne, ale także być na nie przygotowanym. W myśl – bezpieczeństwo przede wszystkim – przygotowaliśmy krótkie wskazówki zimowe dla kierowców. Pamiętaj! Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu, zapewnisz bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Unikniesz także wysokiego mandatu karnego. Kierowco - bądź bezpieczny na drodze.

 • Zaufanie firmom pozabankowym wymaga oczywiście sporego zaangażowania ze strony klientów, ponieważ ludzie boją się o swoją sytuację finansową. W związku z tym warto działać na każdym kroku rozsądnie, ponieważ tylko wtedy nie wpadnie się w żadne niepotrzebne tarapaty, z których ciężko będzie się potem wydostać. Ważne jest niewątpliwie to, że pożyczki krótkoterminowe polecane są obecnie przez wiele różnych firm.

  firmy oferujące pożyczki krótkoterminowe

  Nie jest tak, że klienci mogą zdecydować się jedynie na jedną odgórną ofertę i nie mają żadnego wyboru. Analiza ofert pożyczkowych powinna być dogłębna, zwłaszcza pod kątem oprocentowania, bo to jest dla pożyczkobiorcy najważniejsze. Im jest mniejsze tym lepiej, ponieważ wtedy całkowity koszt pożyczki nie będzie zbyt wysoki. Warto więc wejść do sieci internetowej i zapoznać się tam z opiniami na temat firm pożyczkowych i o poszczególnych wariantach chwilówki, takich jak między innymi pożyczki bez BIK. Wtedy nie popełni się błędu i nie zaciągnie się zobowiązania finansowego u nierzetelnie działającej firmy, co może grozić naprawdę sporym ryzykiem.

  Przejrzysta współpraca od początku do końca

  Dla klientów powinna liczyć się przede wszystkim przejrzysta współpraca od samego początku do końca. Dzięki temu pożyczka nie będzie ukrywała w sobie dodatkowych kosztów, a klient będzie już na starcie wiedział ile po zakończeniu umowy będzie musiał zwrócić pieniędzy. Jest to bardzo ważne, ponieważ przykre niespodzianki wynikające z ukrytych kosztów dla żadnego klienta nie są zadowalające. Rankingi firm pożyczkowych znajdują się na wielu specjalistycznych stronach związanych z biznesem oraz finansami. Można je przejrzeć w dowolnej chwili, aby dowiedzieć się, czym wyróżniają się konkretnie dane firmy. Jest to istotne, ponieważ wtedy klient nie uda się do siedziby danej firmy nieprzygotowany. Brak należytego przygotowania może skutkować fatalną w skutkach decyzją. Pożyczki krótkoterminowe zwykle nie są zbyt wysokie i spłaca się je maksymalnie po kilku miesiącach, jednak każda decyzja finansowa powinna być poprzedzona analizą. Warto również podkreślić, że dla nowych klientów przewidziana jest promocja pierwszej pożyczki za darmo - lista ofert dostępna jest na stronie CentrumPozyczek360 - warto mieć to na uwadze.

  Przejrzenie opinii innych klientów

  Firmy pozabankowe świadczą swoje usługi na bardzo szeroką skalę, dlatego też klientów mają one wielu. Warto więc w pewnym momencie zdecydować się na przejrzenie opinii innych klientów. Jeśli są one pochlebne, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wybrać daną ofertę pożyczki krótkoterminowej. Jeśli jednak zauważy się w nich jakieś nieprzychylne komentarze, lepiej dwa razy dokładnie sprawdzić firmę zanim podpisze się wiążącą umowę pożyczkową, od której nie będzie już potem odwrotu. Szczęście mają te osoby, które znają prywatnie analityków finansowych lub też bankierów i doradców kredytowych. Wtedy profesjonaliści po znajomości szybko znajdą im korzystną pożyczkę z dobrym oprocentowaniem, jednak nie każdy może liczyć obecnie na taką pomoc. Niekiedy trzeba radzić sobie samemu, więc nie warto bazować jedynie na reklamach, które można zauważyć w telewizji lub Internecie, bo zareklamować może się każdy, a zadbać o klienta potrafią tylko niektóre firmy pożyczkowe, którym zależy na tym, aby współpraca pomiędzy obiema stronami układała się perfekcyjnie.

 • Podziękowania dla dzielnicowego

  Na ręce szefa jaworznickich policjantów wpłynęło podziękowanie dla dzielnicowego Grzegorza Nawary. Policjant został doceniony za wieloletnią współpracę z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie. Zawsze możemy liczyć na profesjonalną pomoc, zrozumienie i zaangażowanie naszego dzielnicowego.

 •  

  0Informujemy, że komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Szef Obrony Cywilnej Kraju gen. brygadier Leszek Suski ogłasza cztery konkursy kalendarzowe dla dzieci i młodzieży, które są umieszczone na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2019 rok.