Data złożenia petycji – 5.06.2019 MZDiM.DT.7021.23.2019 petycja Szulc – POBIERZ

 • Policjanci na „Wakacyjnych Targach Pracy”

  Policjanci z jaworznickiej komendy wzięli udział w Wakacyjnych Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie i Młodzieżowe Centrum Karier. Policjanci przygotowali stoisko informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w ich szeregi. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi. Natomiast profilaktyk z jaworznickiej komendy aspirant Monika Śliwińska przeprowadziła prelekcję. Policjantka omówiła problematykę handlu ludźmi w kontekście wakacyjnych wyjazdów do pracy za granicę.

 • Wspólnie usprawnimy aplikację PIERWSZA POMOC

  Aplikacja PIERWSZA POMOC w sytuacji zagrożeń jest rozwijana od 2016 roku, jest darmowa i działa w systemie Android. Dotychczas uzyskano 62 tysiące instalacji oraz średnią ocenę 4,7 w pięciostopniowej skali. Treść aplikacji jest dostępna w języku polskim i angielskim.

 • REAGUJ, KIEDY WIDZISZ NIEPOKOJĄCE SYTUACJE

  Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego, a może chciałbyś nas poinformować o tym, że młodzież kąpie się w miejscach niestrzeżonych? Przypominamy, że będąc świadkiem niepokojących sytuacji możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

 • Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w samochodzie podczas upałów!

  W okresie nasilonych upałów dochodzić może do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu związanych z przegrzaniem organizmu lub wystąpieniem innych negatywnych skutków bardzo wysokich temperatur. Niepokojącym zjawiskiem, które na przełomie ostatnich lat nagłośnione zostało przez środki masowego przekazu, jest pozostawianie dzieci lub zwierząt domowych w szczelnie zamkniętych pojazdach. Wysoka temperatura prowadzi do drastycznego nagrzania się wnętrza samochodu, nawet do 60 stopni Celsjusza. Przebyw

 • Kierowcy! Uwaga na tropikalne upały!

  Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. W czasie upałów szczególny nacisk kładziemy na zasadę ograniczonego zaufania - kierowca innego pojazdu może źle się poczuć, co może skutkować niebezpiecznymi manewrami na drodze.

 • Pierwsze spotkanie w ramach akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”

  Policjanci wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie przeprowadzili wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Odbyły się one w budynku "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna. Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • Uroczystość wprowadzenia nowego komendanta

  Punktualnie o 10.00 rozpoczęła się ceremonia wprowadzenia nowego Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie, mł. insp. Krzysztofa Gałuszki, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński rozkazem personalnym z dniem 7 czerwca br. powierzył pełnienie obowiązków na nowym stanowisku. Nowy komendant został przedstawiony zgromadzonym gościom przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kucię. W uroczystości wzięli udział policjanci i pracownicy komendy.

 • Przy wynajmie samochodu najczęściej zwracamy uwagę na koszty. Warto jednak wskazać, że nie powinny być one jedynym czynnikiem decydującym o skorzystaniu z danej oferty. Również ważny jest limit kilometrów, który może niespodziewanie podwyższyć nasze koszty o sporą sumę!

  Wypożyczalnie samochodów oddają do dyspozycji swoich klientów szeroką gamę pojazdów – to zarówno kompaktowe modele miejskie, jak również ekskluzywne limuzyny.

  Jeśli zamierzamy zdecydować się na wynajem samochodu Warszawa czy też w innym mieście, powinniśmy sprawdzić jednak nie tylko koszt wypożyczenia wybranego modelu, ale także fakt, czy jest on związany z limitem kilometrów.

  Limit kilometrów przy wynajmie pojazdu

  Gdy samochód wynajęty w wypożyczalni posiada limit kilometrów, oznacza to, że wynajmujący będzie musiał dopłacić dodatkowo za każdy przejechany kilometr poza wyznaczony limit.

  Najczęściej spotykamy się z limitem kilometrów wynoszącym około 350 kilometrów na dzień. Wtedy, gdy planujemy podróże na dłuższych trasach, warto pomyśleć o wyborze samochodu bez limitu kilometrów.

  Bez limitu kilometrów – drożej, ale bez dodatkowych opłat

  Wynajem samochodu w ofercie bez limitu kilometrów będzie droższy, niemniej jednak nie musimy obawiać się wtedy o żadne dodatkowe koszty związane z przejechaniem większego dystansu.

  Zatem wtedy, gdy zamierzamy podróżować na dłuższych trasach, warto pomyśleć o ofercie bez limitu kilometrów – wtedy nie musimy obawiać się o żadne dodatkowe koszty. Różnica cenowa to zaledwie 20-50 złotych w stosunku do oferty z limitem kilometrów.

  Wynajmujesz samochód? Sprawdź limit kilometrów!