• Dzień Łącznościowca

  Życzenia z okazji Dnia Łącznościowca skierowane przez gen. insp. Jarosława Szymczyka Komendanta Głównego Policji do wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Policji realizujących zadania z zakresu łączności i informatyki.

 • Międzynarodowy Tydzień Mediacji

  W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października 2019 r., natomiast Tydzień Mediacji odbywa się w dniach od 14 do 18 października 2019 r. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym.

 • Akademia bezpieczeństwa

  We wtorek, 15 października br. ruszyła kolejna akcja skierowana do jaworznian-Akademia Bezpieczeństwa. Z warsztatów, prelekcji dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą mogły skorzystać przedszkolaki, dzieci i młodzież szkolna oraz seniorzy. Na miejscu obecny był szef jaworznickiej policji, który brał czynny udział w tym przedsięwzięciu i wspólnie z mundurowymi promował bezpieczne zachowanie na drodze.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań 80-latki

  Szczęśliwie zakończyły się prowadzone wczoraj poszukiwania 80-letniej mieszkanki Jaworzna. Kobieta wyszła z domu i nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Po kilkunastu godzinach poszukiwań, w których brało udział ponad 80 osób, kobieta została odnaleziona. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w poszukiwaniach. Dzięki ich zaangażowaniu być może nie doszło do tragedii.

 • Jaworzno czyta dzieciom"> Całe <a href=Jaworzno czyta dzieciom" style="width:200px;" title="Całe Jaworzno czyta dzieciom" />
  Jaworzno czyta dzieciom" href="http://www.biblioteka.jaw.pl/start/index.php/co-slychac-w-bibliotece/wydarzenia/601-cale-jaworzno-czyta-dzieciom-3"> Całe Jaworzno czyta dzieciom

  Nowoczesne wnętrza to prawdziwy hit ostatnich czasów. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że nie zawsze są one na tyle praktyczne, jak początkowo mogłoby się to wydawać. Wiadomo, że ludzie sławni zupełnie inaczej podchodzą do urządzania swoich mieszkań czy domów. Natomiast zwykle, należy zwracać uwagę na kwestie praktyczne.

  Postaw na swoim

  Z każdej strony w czasopismach można znaleźć przeróżnego rodzaju opcje, które będą mogły mieć za zadanie dać inspirację dla każdego. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że nie zawsze i nie za każdym razem będą one na tyle praktyczne, jak początkowo mogłoby się to wydawać. Wiadomo, że nowoczesny styl ładnie się prezentuje, jednak pod względem praktycznym nie zawsze jest tak perfekcyjny, jak mogłoby się wydawać. W jaki sposób do tego podejść? Dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do firmy, w której nie tylko pracują profesjonaliści, ale również posiadają wiedzę połączoną z doświadczeniem. W ten właśnie sposób można będzie pozyskać nie tylko takie przestrzenie, które będą ładnie się prezentowały, ale przede wszystkim będą maksymalnie praktyczne. Nie od dziś wiadomo, że każdy lubi mieć miejsca, w których można będzie sobie wszystko pochować. Dlatego już dziś należy mieć to na uwadze, by w późniejszym czasie inaczej na pewne kwestie popatrzeć. Podstawą jest zgłoszenie się do fachowców takich jak na przykład building company london, ponieważ to właśnie oni będą w stanie w niesamowicie krótkim czasie zobaczyć, że mimo wszystko dla każdego będzie się to mogło okazać niesamowicie dobrą decyzją. Ludzie muszą wiedzieć, że to od nich samych zależy jak będą mieszkali. Dlatego dbając jedynie o modne rozwiązania, można mieć naprawdę mało przestrzeni do pochowania wszystkiego. Pomocna jest building company london, ponieważ jest to firma z tradycjami i doskonale wiedzą, w jaki sposób można w pełni usatysfakcjonować wszystkich klientów. Zaproponują takie rozwiązania, które będą miały szansę sprawdzić się właściwie w każdym czasie i miejscu.

  Nowoczesny styl

  Urządzanie wnętrz

  Każde wnętrze ma szansę się sprawdzić jeśli chodzi o praktyczne podejście. Niezależnie od tego, jakie pomysły były na samym początku, to jednak w późniejszym czasie można będzie całkowicie inaczej do tego podejść. Ludzie muszą pamiętać o tym, że jednak construction companies in london uk to profesjonaliści, którzy dokładnie wiedzą w jaki sposób za to wszystko się zabrać. Niezależnie od tego, jak ktoś na początku do tego podchodził, to jednak będzie w stanie zmienić swoje zdanie. Od pewnego czasu modne stają się delikatne meble, które jednak nie mają za grosz wspólnego z praktycznością. Dlatego można już dziś zobaczyć, w jak dużym stopniu może to wpływać na późniejsze sprzątanie. Należy od samego początku zadbać o to, by mieć naprawdę sporo przestrzeni na przechowywanie, gdyż w przeciwnym razie będzie trudno utrzymać to wszystko w czystości. Wiadomo, że london building company to rozwiązanie, dzięki któremu wiele można będzie się dowiedzieć. Przede wszystkim pracują tam fachowcy, którzy wiedzą jak się za to zabrać. Po pewnym czasie można będzie zobaczyć, że mieszkanie może być ładne i praktyczne.

 • Chodził z maczetą po ulicy

  Do jaworznickiej komendy wpłynęła informacja o mężczyźnie, który na ul. 3 Maja zachowując się niespokojnie i krzycząc, niesie w ręku pokaźnych rozmiarów maczetę. Przybyli na miejsce policjanci odebrali mu niebezpieczny przedmiot. Skierują teraz do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

 • Chcemy jesieni złotej, nie czarnej...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Tylko od początku kalendarzowej jesieni na drogach naszego województwa zginęło aż 10 osób.

 • Świeć Przykładem – Noś odblaski!

  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

 • Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

 • Zanim ruszysz w drogę, oczyść samochód z lodu!

  Dzisiejszej nocy temperatury spadły poniżej zera. Spowodowało to duże zagrożenie, którego istnienia mało kto jest świadomy, dopóki go nie doświadczy… Upadek tafli lodu z jednego pojazdu na drugi w czasie jazdy może skończyć się tragedią.

 • Grzybiarze – apel o rozwagę

  Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 • Sezon grzewczy rozpoczęty, uwaga na czad !

  Pogoda za oknem wskazuje na to, że jesień zagościła u nas na dobre. Sezon grzewczy został rozpoczęty. Przed nami długi okres jesienno – zimowy, a co za tym idzie palenie w kominkach, piecach czy korzystanie z grzewczych urządzeń gazowych. Niestety co roku śmiercionośny czad zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby w tym roku właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne "SMOG"

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Rumiankowa (1) (Kopiowanie)
  0 komentarze / 0 głosów

  Od 2013 roku MZDiM konsekwentnie realizuje szereg zadań związanych z wykonaniem nowych nawierzchni asfaltowych na gruntowych do tej pory drogach, w ramach programu Czas na Gruntówki. Od początku trwania programu udało się wymienić nawierzchnie na ponad 200 drogach, a ich łączna długość to ok. 90 km. Biorąc pod uwagę, że w czasie, gdy MZDiM rozpoczynał […]