Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Przy wynajmie samochodu najczęściej zwracamy uwagę na koszty. Warto jednak wskazać, że nie powinny być one jedynym czynnikiem decydującym o skorzystaniu z danej oferty. Również ważny jest limit kilometrów, który może niespodziewanie podwyższyć nasze koszty o sporą sumę!

Wypożyczalnie samochodów oddają do dyspozycji swoich klientów szeroką gamę pojazdów – to zarówno kompaktowe modele miejskie, jak również ekskluzywne limuzyny.

Jeśli zamierzamy zdecydować się na wynajem samochodu Warszawa czy też w innym mieście, powinniśmy sprawdzić jednak nie tylko koszt wypożyczenia wybranego modelu, ale także fakt, czy jest on związany z limitem kilometrów.

Limit kilometrów przy wynajmie pojazdu

Gdy samochód wynajęty w wypożyczalni posiada limit kilometrów, oznacza to, że wynajmujący będzie musiał dopłacić dodatkowo za każdy przejechany kilometr poza wyznaczony limit.

Najczęściej spotykamy się z limitem kilometrów wynoszącym około 350 kilometrów na dzień. Wtedy, gdy planujemy podróże na dłuższych trasach, warto pomyśleć o wyborze samochodu bez limitu kilometrów.

Bez limitu kilometrów – drożej, ale bez dodatkowych opłat

Wynajem samochodu w ofercie bez limitu kilometrów będzie droższy, niemniej jednak nie musimy obawiać się wtedy o żadne dodatkowe koszty związane z przejechaniem większego dystansu.

Zatem wtedy, gdy zamierzamy podróżować na dłuższych trasach, warto pomyśleć o ofercie bez limitu kilometrów – wtedy nie musimy obawiać się o żadne dodatkowe koszty. Różnica cenowa to zaledwie 20-50 złotych w stosunku do oferty z limitem kilometrów.

Wynajmujesz samochód? Sprawdź limit kilometrów!