Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Chesterfield to miasto znajdujące się w Anglii. To także nazwa stosowana do określenia eleganckich mebli wypoczynkowych o ponadczasowym, brytyjskim designie.

Sofy oraz fotele typu Chesterfield są bez wątpienia jednymi z najbardziej charakterystycznych mebli wypoczynkowych na świecie. Można zobaczyć je w różnych zakątkach – nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w wielu innych krajach, w tym w Polsce.

Meble wypoczynkowe określane jako Chesterfield zaczęto produkować przed latami. Ich największa popularność przypada na XIX wiek, ale także i teraz mają one wielu fanów. Co warto o nich wiedzieć?

 

Jak rozpoznać meble w stylu Chesterfield?

Fotel czy sofa w stylu Chesterfield są generalnie bardzo łatwe do rozpoznania. Wzrok przyciągają charakterystyczne pikowania, niskie oparcie, a także podwinięte podłokietniki. Sofa może być osadzona także na dekoracyjnych, toczonych nóżkach.

Wykończona skórą naturalną licową wygląda naprawdę luksusowo, a także zapewnia wyjątkowy komfort. W sprzedaży znajdziemy także wersje z obiciami z tkanin, na przykład z efektownego aksamitu.

 

Gdzie można kupić sofę lub fotelu w stylu Chesterfield?

Aktualnie meble takie jak fotel, narożnik czy sofa w stylu Chesterfield są dostępne również w Polsce. Można zakupić je w wielu wariantach do wyboru, a także złożyć swoje indywidualne zamówienie na mebel dopasowany do konkretnych wymogów.

Jednym z liderów w sprzedaży mebli wypoczynkowych typu Chesterfield jest firma AJ Group, która posiada w swoim asortymencie wiele modeli mebli w tym stylu. Można zapoznać się z nimi już teraz w sklepie Meblelux.