Wszywka alkoholowa – jak przygotować się do zabiegu?

Osoby zdecydowane na wszywkę alkoholową zazwyczaj mają mnóstwo pytań. To zrozumiałe. Po sieci krąży bardzo dużo nieprawdziwych informacji – zarówno tych, które odstraszają od esperal, jak i tych, które – czasem bezmyślnie – zachęcają. Dlatego warto wiedzieć o wszystkich plusach tego rozwiązania, a także o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą wszywka alkoholowa. Ważna jest także kwestia, jak przygotować się do zabiegu. Zapraszamy do lektury!

Jak przygotować się do zabiegu?

Zacznijmy od tego, co interesuje najbardziej tych ludzi, którzy zdecydowali się już na zabieg – a zatem – jak mają się do niego przygotować. Nie jest to bardzo trudne dla osoby niepijącej, natomiast dla osoby uzależnionej już samo przygotowanie może być dużym wyzwaniem. Wszywka Warszawa może być zastosowana u tych osób, które przed zabiegiem są trzeźwe co najmniej przez 48 godzin. W tym czasie absolutnie nie można spożywać alkoholu. Oczywiście konieczne jest badanie lekarskie i wywiad lekarski podczas którego lekarz będzie zadawał szereg pytań. Na wszystkie trzeba odpowiedzieć szczerze. Oczywiście są przeciwskazania do wszycia esperalu, jednak o tym napiszemy później.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg zaszycia alkoholowego nie jest bardzo skomplikowany. Chirurg przecina skórę, umieszcza pod nią tabletkę z esperalem i zaszywa. Brak skomplikowania, doświadczenie lekarzy oraz znieczulenie miejscowe sprawiają, że samego zabiegu pacjent nie powinien się bać – na pewno nie będzie odczuwał bólu. Ból może pojawić się po zejściu znieczulenia, ale będzie on naprawdę niewielki. Stosuje się zazwyczaj szwy rozpuszczalne dzięki czemu nie trzeba odwiedzać szpitala ponownie na ich zdjęcie. O ranę należy dbać, przemywać i zmieniać opatrunki.

Co po zabiegu?

Wszycie alkoholowe nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Można nawet powiedzieć, że jest obojętny dla naszego organizmu (oczywiście do czasu spożycia alkoholu). Zaraz po wszyciu można udać się do pracy, można jeździć samochodem. Osoba po wszyciu alkoholowym nie poczuje żadnych skutków ubocznych: nie będzie jej słabo, nie będzie miała bólów głowy czy bezsenności. Jedyne co musi robi to – unikać alkoholu, co oczywiście nie jest w przypadku osoby uzależnionej łatwe.

Są też tabletki

Oprócz wszywki są także tabletki, które można stosować doustnie. Nie jest to jednak sposób efektywny i wygodny. Tabletki należy łkać regularnie, o czym wiele osób zapomina. Jeżeli nie weźmie się tabletki, można pić, zatem osoba uzależniona tak naprawdę nie odczuwa żadnego przymusu.

Plusy esperalu

Wszywka alkoholowa w Warszawie to usługa medyczna wybierana często. Dlaczego? Ponieważ wbrew jej przeciwnikom ma wiele plusów. Jeżeli na wszywkę decyduje się osoba zdecydowana i pewna tego kroku, to esperal może na długi okres powstrzymać ją od picia alkoholu. W tym czasie będzie mogła zacząć normalnie funkcjonować, oczyścić organizm. Jest to ogromny krok do tego, aby uporać się ze swoim uzależnieniem.

Minusy esperalu

Zaszycie alkoholowe to jednak nie same plusy. Osoby, które maja bardzo słabą silną wolę i napiją się alkoholu po wszyciu esperalu, są narażone na wiele konsekwencji – bolesnych, a czasem niezwykle groźnych dla całego organizmu. Do bardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych zalicza się wymioty, bóle głowy, zaczerwienienie skóry, pokrzywka, potliwość, duszności. Do tych bardzo niebezpiecznych: zawał serca, zapalenie wątroby, drgawki. Zatem zawsze osoba, która decyduje się na ten krok powinna pamiętać o konsekwencjach jakie mogą ją spotkać.