Skład towarów w hali namiotowej

Budowa hali namiotowej dla zwykłego przedsiębiorcy jest wciąż tematem, który jest nie do końca zrozumiały i nie w pełni opłacalny. Takie myślenie jest w pewnym sensie błędem. Zakupując namioty producent z pewnością rozwieje nasze wątpliwości, doradzi w kwestii użyteczności takiego obiektu i wskaże praktyczne zastosowania.

Spójrzmy prawdzie w oczy – większość przedsiębiorców musi albo wynająć magazyn albo postawić go na własnym gruncie. Są to duże koszty, szczególnie w kwestii budowy od podstaw. Szczególnie będzie to nieopłacalne w przypadku tymczasowego wykorzystania przestrzeni do składowania produktów. Namiot przemysłowy spełnia rygorystyczne normy, dzięki którym może w pełni dorównać przeciętnemu magazynowi do składowania. Dodatkową zaletą jest też to, że taki namiot nie jest w środku ograniczony przez różnego rodzaju słupy lub kolumny, a więc przestrzeń do składowania jest w pełni wykorzystana. Ta kwestia jest kluczowa szczególnie w przypadku ograniczonej wielkości terenu na którym chcemy postawić halę. W tej kwestii jest zdecydowana przewaga nad wymurowanym magazynem. Warto też wiedzieć, że tego typu konstrukcje są niezwykle wytrzymałe oraz ich koszty eksploatacyjne są znacznie niższe niż murowanych obiektów. Również ze względu na to, że hale namiotowe mogą być demontowane w momencie ich nie używania, a następnie składane ponownie w razie potrzeby. Pozwala to ograniczyć koszty związane z wynajęciem terenu pod taką inwestycję, bo nie ponosimy kosztów jeśli rezygnujemy z dalszego najmu.

Utrzymanie odpowiedniego makroklimatu w takiej hali namiotowej całorocznej nie jest zupełnie problemem. Wynika to z tego, że łatwo w takiej konstrukcji zamontować klimatyzatory, a odpowiedni materiał z jakiego wykonana jest hala sprzyja termoizolacji. Producent namiotów zapewnia, że nowoczesna konstrukcja takiej hali namiotowej pozwala odprowadzać wilgoć dzięki podwieszanej, drugiej warstwie plandeki, które znajduje się na dachu hali. Gwarantuje to odpowiedni klimat nawet do pracy ludzi lub przechowywania zwierząt w takiej konstrukcji namiotowej. Tym samym w tak zabudowanej przestrzeni namiotowej możliwe jest również przechowywanie szybko psujących się artykułów. Natomiast innego rodzaju produkty mogą być tam także składowane bez specjalnych pozwoleń.

Dla bardziej wymagających przemysłowców, którzy cenią sobie unikalność, możliwe jest zindywidualizowane zamówienie struktury namiotowej. Można wybrać ilość okien, odpowiednie wejścia, kolor konstrukcji oraz samej plandeki oraz zamówić odpowiednie logo i nazwę własnej firmy na jednym z boków hali. Pozwoli to być rozpoznanym i na utożsamienie magazynu z wybraną firmą.

Pozostając w temacie indywidualnego zamówienia hali trzeba też wspomnieć, że oprócz oczywistych wymiarów oraz wyboru rodzaju poszycia ścian bocznych (PVC, blacha trapezowa, plandeka lub inne), można dokonać wyboru w kwestii dachu. Są do wyboru zwykle hale z dachem spadowym lub wielospadowym. Oba te rodzaje gwarantują odpowiednie odprowadzanie zalegającego tam śniegu dzięki odpowiednim wyprofilowaniu i spadzie.

Dzięki zaawansowanej technologii możliwe jest nawet własnoręczne zaplanowanie wyglądu hali dzięki odpowiednim kreatorom w 3D. Niebagatelne znaczenie w tym przypadku ma kwestia tego, że możemy zobaczyć naszą przyszłą halę w takiej wizualizacji i ostatecznie podjąć decyzję o odpowiedniej strukturze. Kwestia ta musi być oczywiście wcześniej skonsultowana z ekspertem i dostosowana do wymogów wytrzymałościowych, ale ostateczny wygląd zwykle jest ten sam.