Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

W nowocześnie zaprojektowanych lokalach użytkowych stosuje się rozwiązania, które ułatwią korzystanie z ich dobrodziejstw. Jednym z takich udogodnień jest co raz bardziej popularny domykacz drzwi, którego montaż nie jest zbyt kosztowny, a może zdziałać cuda. Zaopatrzenie się w domykacze do drzwi może niezwykle usprawnić korzystanie z usług wielu lokali publicznych, gdzie panuje duży ruch. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w sklepach, w salonach fryzjerskich, w kameralnych kawiarenkach czy większych restauracjach. Samozamykacze idealnie sprawdzą się również w urzędach, korporacjach czy szkołach.

Działanie samozamykacza

Działanie samozamykacza jest bardzo proste i nie wymaga skomplikowanej budowy. Wszystko w zasadzie opiera się na prawach fizyki i umiejętnym wykorzystaniu tej wiedzy w praktyce. Samozamykacz do drzwi działa głównie z wykorzystaniem siłownika hydraulicznego. W momencie otwarcia drzwi wytwarzana jest moc, która gromadzi się w sprężynie tego siłownika, a następnie jest uwalniania w podczas zamykania się drzwi. W rezultacie drzwi zatrzaskują się prawie bezszelestnie. I oto cała filozofia.

Zalety montażu samozamykacza

Zaopatrzenie się w domykacz do drzwi zdecydowanie jest dobrą decyzją i inwestycją w przyszłość. Urządzenie, które nie kosztuje majątku pozwala zabezpieczyć drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi wynikających z nieumiejętnego obchodzenia się z nimi. Trzaskanie drzwiami, oprócz tego że jest zachowaniem niekulturalnym, może zrobić wiele szkody, szczególnie jeśli są to delikatne, szklane drzwi.

Samozamykacz jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem szczególnie, kiedy montuje się je w lokalach publicznych. Wiele pubów czy restauracji zastrzega sobie, żeby zamykać drzwi, gdyż zgiełk ulicy może przeszkadzać ich klientom. Domykacze w mniejszych lub większych sklepach również mają swoje zastosowanie, ponieważ liczba klientów robiących zakupy jest niezliczona, a nikt nie uważa na to, aby ostrożnie obchodzić się z drzwiami. Obecnie nie spotykamy już sklepów, które nie byłyby wyposażone w samozamykające się drzwi.

Gdzie sprawdzi się samozamykacz?

Domykacz drzwi przydaje się również w czasie mroźnej zimy czy upalnego lata. Dzięki zastosowanemu mechanizmowi, drzwi zamkną się zaraz po ich otworzeniu, co pozwoli uniknąć niepożądanego wychłodzenia lub ocieplenia się pomieszczenia. Pozwala to również nieco oszczędzić na rachunkach za prąd czy ogrzewanie.

Samozamykacz to również świetny sposób na zabezpieczenie swojego dobytku przed złodziejami czy niechcianymi gośćmi. Co raz częściej stosuje się samozamykające się drzwi w budynkach użytku publicznego takich jak urzędy czy banki, gdzie tylko upoważnione osoby mają wstęp do poszczególnych pomieszczeń w lokalu. Ułatwia to pracę osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ludzi, danych oraz rzeczy o dużej wartości.

Jak wybrać idealny samozamykacz?

Wielkie znaczenie przy wyborze samozamykaczy w sklepie stacjonarnym lub internetowym, ma fakt do jakiego rodzaju drzwi potrzebujemy domykacza. Istnieje wielka różnica we właściwościach i sposobie montowania tego urządzenia w zależności od materiału z jakiego wykonane zostały skrzydła. Drzwi drewniane i drzwi szklane posiadają diametralnie inną charakterystykę, dlatego kupując nieodpowiedni samozamykacz możemy spowodować uszkodzenie naszych drzwi.

Samozamykacz z blokadą- warto?

Na rynku dostępne są również domykacze z opcją blokady. Blokada ta umożliwia nam otworzenie drzwi pod kątem jaki jest dla nas odpowiedni. Jest to opcja, w którą warto zainwestować kilka dodatkowych złotych, ponieważ jest to duże ułatwienie. Latem, kiedy nie dysponujemy klimatyzacją możemy uchylić odrobinę drzwi, aby stworzyć mały przeciąg, który ulży nam w czasie upalnego dnia.