Prowadzenie firmy produkcyjnej nie należy do łatwych zajęć. Jest to przede wszystkim obracanie często bardzo dużymi kwotami pieniężnymi, ale też liczne inwestycje i zatrudnianie dużej ilości pracowników. Aby taka firma miała ręce i nogi, ważnym jest również zainwestowanie w wysokiej klasy maszyny produkcyjne. Przyspieszają one pracę i wykonują różne zadania bardzo precyzyjnie. Jednym z takich zadań jest obróbka skrawaniem. Jest to metoda wykorzystywana przez wiele firm zajmujących się produkcją metalowych elementów. Taka obróbka polega na usuwaniu poszczególnych warstw naddatku obróbkowego. Jest to zajęcie bardzo precyzyjne, szczególnie podczas produkcji elementów drobnych, gdzie każdy milimetr na znaczenie. Maszyny wykonują obróbkę skrawaniem wykorzystują do swojej pracy różne narzędzia skrawające. Można do nich zaliczyć trzpień frezarski , rozwiertakach, noże i płytki tokarskie czy też frezy CNC. Ze względu na charakterystykę obróbki, narzędzia skrawające nie mogą być wykonane z pierwszego lepszego tworzywa. Liczy się tu jakość, aby precyzja została zachowana. Gdzie szukać jakości?

W Awa znajdziemy 250 tysięcy wysokiej klasy narzędzi skrawających

Awa jest Chorzowską firmą zajmującą się od 1992 roku zaopatrywaniem wielu firm produkcyjnych w narzędzia skrawające. W swojej ofercie dają nam do wyboru niemal 250 tysięcy produktów znanych marek takich jak widia, iscar czy dormer. Znajdziemy tam narzędzia takie jak frezarski trzpień, rozwiertaki czy frezy cnc. Awa to przede wszystkim znajomość branży od deski do deski. Dzięki 28 letniemu doświadczeniu eksperci Awa są w stanie doradzić nam jak najlepszy produkt pod naszą maszynę, co zaowocuje profesjonalną, dokładną i precyzyjną obróbką materiału.

Frezy CNC 

Frezy CNC to nieodłączny element działania wielu firm prowadzących produkcję jednostkową czy też wielkoseryjną. Frezy dostępne w ofercie Awa to wykonane są z bardzo dobrych materiałów. Proszek węglikowy pozwala na uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości i drobnej granulacji frezu co pozwala na pracę przy materiałach takich jak np. tytan. Frezy trzpieniowe dostępne w Awa to również ciekawa opcja dla firm produkcyjnych. Świetnie sprawdzają się w przypadku obróbki stali nierdzewnej, stali hartowanej czy stopów lotniczych.

Noże tokarskie

Toczenie to również ważny element obróbki skrawaniem. Aby taka obróbka dobrze przebiegła warto zainwestować w nóż dobrej jakości. Noże tokarskie rozróżniamy pod względem rozmiaru, kąta przystawienia i materiału do którego mają one być przeznaczone - z tym najlepiej skierować się do eksperta Awa. 

Trzpień frezarski

Trzpień frezarski jest jednym z ważniejszych elementów obróbki. To on odpowiada w dużej mierze z precyzje, gdyż utrzymuje on głowicę w stabilnym położeniu. Szukając takiego trzpienia możemy liczyć na Awa. Znajdziemy tam trzpienie z bardzo dobrymi parametrami technicznymi, wysoką trwałością i najwyższą jakością wykonania. 

Obróbka skrawaniem - popularne metoda w produkcji

Geek ElasticSearch