Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to dla każdego bardzo ważny okres w swoim życiu. Wiąże się on bowiem koniecznością opłacenia co miesięcznej raty przez najbliższe nawet kilkadziesiąt rat. Warto więc wybrać taką ofertę, która pozwoli nam zaoszczędzić wiele naszych pieniędzy. W tym celu można skorzystać na przykład w usług doradcy kredytowego. Czym taka osoba dokładnie się zajmuje i jakie korzyści możemy czerpać ze współpracy z doradcą?

Kto to jest doradca kredytowy?

Doradcy kredytowi to osoby, które są specjalistami w świecie kredytów i pożyczek ( nie tylko hipotecznych ). Ich rozległa wiedza oraz doświadczenie pozwolą nam bezpiecznie przejść przez cały proces wnioskowania o kredyt tak, aby oczywiście był on dla nas jak najbardziej opłacalny. Podczas spotkania z doradcą pomoże on nam przede wszystkim z wyliczeniem naszej zdolności kredytowej i wybierze dla nas najlepsze oferty banków. Bardzo ważne jest, że doradca przedstawi też wszystkie dodatkowe koszty związane z udzieleniem kredytu i wyjaśni wszelkie zasady jego spłacania. Dzięki temu na pewno odnajdziemy się w umowie bankowej, która może liczyć nawet kilkadziesiąt stron i może zawierać liczne i niezrozumiałe dla nas pojęcia.

Jakie są korzyści związane ze współpracą z doradcą kredytowym ?

Doradcy kredytowi pozwalają nam przede wszystkim oszczędzić czas i pieniądze. Przygotują oni dla nas bowiem 2 lub 3 najlepsze oferty kredytu z dostępnych banków na rynku. Szybkie porównanie sumarycznych kosztów spłaty zadłużenia oraz wskazane dodatkowe opłaty pomogą nam ustalić, która oferta jest najkorzystniejsza. Warto też podkreślić, że doradca często korzysta ze specjalnych promocji bankowych takich jak przykładowo obniżone oprocentowanie marży, co skutkować będzie dla nas niższą ratą do zapłaty.

Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Warto też podkreślić, że doradcy kredytowi załatwiają za nas wszelkie formalności związane z udzieleniem kredytu. Oznacza to, że nie musimy odwiedzać każdego banku w wnioskować o udzielnie kredytu. Zrobi za nas to doradca co pozwoli nam na zaoszczędzenie naszego czasu. Po naszej stronie pozostaje jedynie podpisanie finalnej umowy kredytowej.

Trzeba też wyjaśnić, że usługa doradcy kredytowego jest najczęściej darmowa. Pobiera on bowiem swoje wynagrodzenie bezpośrednio od banku w którym zdecydujemy się na kredyt. Często można też trafić na specjalne promocje, które przykładowo obniżają prowizję bankową wynikająca z procesem udzielenia kredytu.

Doświadczony doradca pomoże nam też w sytuacji, kiedy nasza zdolność kredytowa jest nieco mniejsza od zakładanej sumy. Doradcy posiadają bowiem wiedzę jak banki liczą zdolność kredytową, dzięki czemu mogą oni spełnić nasze marzenia o nowym domu, nawet w trudnej sytuacji finansowej.

Podsumowanie

Należy jasno powiedzieć, że współpraca z doradcą kredytowym jest bardzo opłacalna. Dzięki temu unikniemy błędów wynikających z naszej nie wiedzy oraz braku doświadczenia podczas wnioskowania o kredyt co może skutkować zwiększoną ratą kredytu. Warto więc skorzystać z usług profesjonalisty i cieszyć się dobrymi warunkami spłaty swojego zadłużenia.