Po raz kolejny w naszym mieście został zorganizowany 6 „Rodzinny Rajd Rowerowy”. Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, jak również promocja walorów turystycznych naszego miasta. Policjanci aktywnie wzięli udział w wydarzeniu, promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Była to też świetna okazja do rozpoczęcia sezonu policyjnych patroli rowerowych.

Wiemy, że 6 „Rodzinny Rajd Rowerowy” ma wielu wiernych fanów. Impreza od pierwszej edycji w 2016 r. cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a udział w niej biorą nie tylko całe rodziny z terenu Jaworzna, ale także sporo gości z miast ościennych. Wydarzenie było częścią Święta Rodziny, którego tego dnia w godzinach od 15.00 do 17.00 odbyło się w parku podlęże. Dlatego na tej imprezie nie mogło zabraknąć jaworznickich policjantów. Rajd rowerowy to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego. To też okazja dla policjantów do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi propagowali szeroko rozumianą profilaktykę bezpieczeństwa przy swoim stoisku oraz po raz pierwszy w tym roku do pełnienia służby, oprócz samochodów wykorzystali także rowery.


W miesiącach letnich policjanci do służby będą wykorzystywali przydzielone im jednoślady. W takich miejscach, jak park miejski czy wąskie uliczki między blokami, rower sprawdza się doskonale. Dotrze wszędzie tam, gdzie nie wjedzie radiowóz i jest szybszy niż patrol pieszy. Patrol rowerowy w Jaworznie od czerwca będzie pilnować bezpieczeństwa mieszkańców. Taki patrol swoją obecnością zwiększa bezpieczeństwo osób wypoczywających w parkach, terenach leśnych czy nad zbiornikiem wodnym OWR Sosina. Rowerowy patrol oddziałuje prewencyjnie, a także podejmuje interwencje wobec sprawców łamania prawa.