Komenda Miejska Policji w Mysłowicach prezentuje spot zachęcający pieszych do noszenia elementów odblaskowych. W realizacji nagrania udział wziął Wojciech "Lala" Kuderski, perkusista zespołu Myslovitz. Elementy odblaskowe znacząco poprawiają widoczność pieszych po zmroku, dlatego tak ważne jest ich noszenie.

Od 29 listopada obowiązuje czas zimowy. Gdy większość z nas kończy pracę, na ulicach zapada już zmrok. Jesienna pogoda, opady czy mgły również ograniczają widoczność pieszych, którzy często są ubrani w ciemne stroje. Elementy odblaskowe znacząco poprawiają bezpieczeństwo pieszych i pozwalają na szybsze zauważenie osoby znajdującej się na pasach. Poniższy spot promuje noszenie elementów odblaskowych, a w jego realizacji udział wziął Wojciech „Lala" Kuderski, perkusista zespołu Myslovitz, który promuje hasło "Twój odblask- Twoje życie!" Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych również w obszarze zabudowanym!

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi od 1 czerwca 2021 roku przepisami, na przejściu pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem. Apelujemy jednak do pieszych, by przed wejściem na przejście upewnili się, że kierujący pojazdem zauważył ich, oraz czy zdąży zatrzymać swój pojazd.

Przypominamy również, że zgodnie z nowym taryfikatorem obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku:

  •  Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście, grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  •  Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem, grozi mandat karny w wysokości 1500 .
  • Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 .

 

 

Nagranie audio audiodeskrypcja

Pobierz plik audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 477.32 KB)