Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie wzięli udział w dniach otwartych w Wyższej Szkole Biznesu w Jaworznie w celu promocji zawodu policjanta. Podczas spotkania z młodymi ludźmi mundurowi zachęcali do wstąpienia do służby. Jeśli chcesz zostać kimś wyjątkowym, zostań po prostu policjantem !

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie w trakcie prowadzenia różnego rodzaju inicjatyw profilaktyczno-edukacyjnych starają się stale promować zawód policjanta. Podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych pojawia się wiele okazji, aby porozmawiać przede wszystkim z młodymi ludźmi, ale nie tylko, o ich dalszych planach na przyszłość. Często osoby wkraczające dopiero w dorosłość, same dopytują się policjantów, jak wygląda służba w granatowym mundurze i co trzeba zrobić, aby zostać policjantem.

W związku z tym, w środę 24 stycznia 2024 roku policjanci w Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie wzięli udział w dniach otwartych w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu, oddział zamiejscowy w Jaworznie w celu promocji zawodu policjanta. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jaworznie. To właśnie oni niebawem będą decydować o swojej zawodowej przyszłości, dlatego prelekcje skierowane zostały do wszystkich klas maturalnych i mundurowych liczących blisko 50 uczniów. W pierwszej kolejności stróże prawa opowiedzieli o zawodzie policjanta i specyfice służby w poszczególnych pionach w Policji. Następnie omówili każdy etap postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Prelegenci opowiedzieli również o wymaganiach dla kandydata ubiegającego się do służby oraz  o wszystkich zasadach rekrutacji. Policjanci przybliżyli, jak wygląda przygotowanie do służby, w tym szkolenie podstawowe policjanta. Na koniec wspomnieli jakie korzyści płyną z bycia policjantem.