KMP w Jaworznie: Z 3 promilami obsługiwał klientów stacji benzynowej
Skandal na stacji paliw: Nietrzeźwy pracownik na posterunku! Jak do tego doszło?
  • Pracownik stacji benzynowej w Jaworznie obsługiwał klientów mając 3 promile alkoholu w organizmie.
  • Agresywne zachowanie i zniewagi pod adresem policjantów zakończyły się zatrzymaniem 38-latka.
  • Sprawa nietrzeźwego sprzedawcy znajdzie finał w sądzie, gdzie grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Do niecodziennej sytuacji doszło w zeszły czwartek na jaworznickiej stacji benzynowej, gdzie klientów obsługiwał pracownik będący w stanie silnego upojenia alkoholowego. Niecodzienna interwencja policji ujawniła, że 38-letni mężczyzna miał znaczące trudności z zachowaniem równowagi oraz w jego organizmie stwierdzono 3 promile alkoholu.

W efekcie niestosownego zachowania i braku współpracy z funkcjonariuszami, sprzedawca został zatrzymany i musiał zmierzyć się z poważnymi konsekwencjami swoich czynów. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, spotkali się z oporem ze strony pracownika, który bagatelizował swoje stanowisko, lekceważąc ich obecność oraz znieważając ich obelżywymi słowami.

Niezwykle poważne jest również to, że mężczyzna był jedynym pracownikiem na zmianie, co stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo zarówno jego, jak i klientów stacji. Co więcej, nieodpowiedzialność 38-latka mogła przybrać jeszcze bardziej tragiczny wymiar, gdyby podjął próbę prowadzenia pojazdu w takim stanie.

Następnego dnia po zajściu, po wprowadzeniu w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości i miejsca zamieszkania, pracownik stacji został doprowadzony do jaworznickiej komendy. Tam też, poza wykroczeniami, przedstawiono mu zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego, za co teraz odpowie przed sądem. Zabezpieczono również od niego kwotę 3 tysięcy złotych, która ma stanowić zabezpieczenie na poczet przyszłych kar i grzywien.

```
Według informacji z: KMP w Jaworznie