KMP w Jaworznie: Uroczyste przekazanie radiowozu oraz wyposażenia dla jaworznickich policjantów
Jaworzno zyskuje nowoczesne wsparcie dla swoich stróżów prawa – bezpieczeństwo miasta wzbogaciło się o wyjątkowe wyposażenie. Jakie inwestycje wpłyną na komfort i efektywność pracy jaworznickich policjantów?
  • Flota jaworznickiej policji wzbogaciła się o nowy radiowóz Kia Sportage dzięki współpracy z władzami miasta.
  • Program "Tarcza" przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy przez dostarczenie nowych kamizelek i rękawic antyprzekłuciowych.
  • Sprzęt taktyczny stanowi znaczące wsparcie dla pionu prewencji i kryminalnego podczas codziennych interwencji.

Kiedy jaworznickie ulice stają się bezpieczniej dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, mieszkańcy mogą spać spokojniej. Właśnie z myślą o nich Komenda Miejska Policji w Jaworznie przyjęła kluczyki do nowego radiowozu Kia Sportage, który stanie na straży porządku w mieście. Samochód, wyłaniający się jak strażnik nocny w nowej kolorystyce, zapewnia nie tylko lepszą widoczność, ale również ułatwienie identyfikacji przez mieszkańców.

W parze z nowym pojazdem idą nowe kamizelki taktyczne i rękawiczki antyprzekłuciowe dla policjantów. Sprzęt ten, które wizualnie można by porównać do rycerskiej zbroi średniowiecznego wojownika, zapewni funkcjonariuszom większą ochronę podczas pełnienia służby. Niniejsze wyposażenie, które swoim blaskiem odblasków ma za zadanie chronić i dawać poczucie bezpieczeństwa, zostało sfinansowane z programu "Tarcza" – inicjatywy miejskiej mającej na celu poprawę warunków pracy jaworznickich stróżów prawa.

Oprócz codziennego patrolowania, Kia Sportage będzie pomocna w sytuacjach kryzysowych, takich jak kolizje czy wypadki drogowe. Nowy radiowóz, wraz z dodatkowym wyposażeniem, jest wyrazem dbałości o szczegóły, które mają ogromne znaczenie w codziennej służbie każdego policjanta. Gmina Miasta Jaworzna wykazała się nie tylko wsparciem finansowym, przeznaczając na ten cel blisko 117 tysięcy złotych, ale również troską o swoich obrońców prawa.


Artykuł zaczerpnięty z: KMP w Jaworznie