Spotkanie z cyklu GEOcoffee
Chcesz posłuchać o tajemnicach wulkanów? Uniwersytet Śląski zaprasza na wykład!
  • Odkryj sekrety wulkanów Kamczatki na wykładzie Uniwersytetu Śląskiego.
  • Prof. Jerzy Żaba podzieli się wiedzą i doświadczeniem podróży geologicznych.
  • Spotkanie z cyklu GEOcoffee jest otwarte dla wszystkich i nie wymaga opłat.

Wulkaniczna aktywność Kamczatki od wieków fascynuje naukowców i miłośników przyrody. Tym razem to unikalne fenomeny geologiczne staną się tematem wykładu, który poprowadzi znawca i pasjonat tych obszarów - Profesor Jerzy Żaba. Słynący z fascynujących opowieści podróżnik i geolog, związany z Wydziałem Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, umożliwi słuchaczom wgląd w jedne z najbardziej nieprzewidywalnych tworów natury.

Spotkanie zaplanowano na piątkowe popołudnie, dokładnie na godzinę 17:00, 16 lutego. W ramach wydarzenia, które włącza się w bieżący cykl GEOcoffee, uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty z zakresu geologii i wulkanologii. Wykład "Wulkany Kamczatki" to doskonała okazja do zdobycia wiedzy, jak również do spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, dla których tajemnicze siły natury są przedmiotem zaciekawienia, a także tych, którzy pragną odkryć nowe pasje i zainspirować się do dalszego eksplorowania świata nauki. Pamiętajcie, że udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a wiedza zdobyta podczas tego fascynującego spotkania - bezcenna.


Wg inf z: UM Jaworzno