KMP w Jaworznie: Zatrzymani po kradzieży tablicy i paliwa, grozi im 5 lat więzienia
Jaworzno stało się niedawno areną niecodziennego przestępstwa, które łączyło w sobie kradzież z premedytacją i oszustwo na stacji paliw. W centrum zdarzeń znaleźli się dwaj mężczyźni, których przemyślny plan szybko został przejrzany przez miejscowych policjantów.
  1. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 37 lat, którzy kradzież tablicy rejestracyjnej połączyli z kradzieżą paliwa.
  2. Incydent miał miejsce 9 lutego 2024 roku na stacji benzynowej w Jaworznie.
  3. Mężczyźni przybyli do miasta samochodem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi, a po kradzieży paliwa szybko opuścili Jaworzno.
  4. 41-letni mężczyzna pochodzi z Sosnowca, a 37-latek z Dąbrowy Górniczej. Obydwaj byli wcześniej karani za podobne wykroczenia.
  5. Policja szybko ustaliła tożsamość podejrzanych i zatrzymała ich.
  6. Prokuratura zastosowała wobec sprawców dozór policyjny, grozi im do 5 lat więzienia.
  7. Dodatkowo, 37-letni mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo sądowego zakazu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Miejską Policji w Jaworznie, dwa niepozorne postaci, które zdecydowały się na przestępczą ścieżkę, szybko wpadły w ręce funkcjonariuszy. Niezwykłość ich działania polegała na wykorzystaniu skradzionej tablicy rejestracyjnej do ukrycia swojej tożsamości podczas kradzieży paliwa. Ten pomysłowy, aczkolwiek nielegalny manewr, nie uchronił ich przed konsekwencjami.

Mieszkańcy Jaworzna mogą być dumni z czujności i skuteczności lokalnych stróżów prawa, którzy wykazali się nie tylko sprawnym działaniem, ale i zdolnością do szybkiego łączenia faktów, co doprowadziło do zatrzymania sprawców. Przed nimi teraz proces sądowy, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Warto podkreślić, że jednym z zatrzymanych był mężczyzna, który nie powinien w ogóle zasiadać za kierownicą. Fakt ten dodatkowo komplikuje sytuację jednego ze sprawców i przypomina o konsekwencjach ignorowania orzeczeń sądu.

Historia ta służy jako przypomnienie, że choć przestępczość może przybierać coraz to bardziej wyrafinowane formy, skrupulatna praca policji i nowoczesne metody dochodzeniowe pozwalają szybko przywracać ład i porządek.


KMP w Jaworznie