Świętujemy Dzień Ziemi w GEOsferze – piknik i warsztaty edukacyjne
Przygotujcie się na ekologiczną przygodę w GEOsferze! W dniach 26 i 27 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który będzie pełen atrakcji edukacyjnych dla każdego, zarówno dla szkół, jak i rodzin. Nie przegapcie okazji do nauki przez zabawę i interaktywne doświadczenia bezpośrednio w kontakcie z naturą.
  1. 26 kwietnia zarezerwowany dla szkół – warsztaty, spacery i poszukiwanie skamieniałości.
  2. 27 kwietnia zapraszamy rodziny – piknik, wykłady i zajęcia interaktywne.
  3. Stoiska edukacyjne od lokalnych uniwersytetów i organizacji.
  4. Rekreacyjne atrakcje w GEOsferze: ścianka wspinaczkowa, gry terenowe i więcej.

Rozpoczęcie Dnia Ziemi w GEOsferze już 26 kwietnia o godzinie 9:00 z piknikiem ekologicznym skierowanym do grup szkolnych. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Od Ziarenka do Rośliny", a także w ekscytujących spacerach tropem sasanek. O godzinie 9:45 oraz 11:15 odbędą się specjalne sesje z prof. dr hab. M. Salamonem, który poprowadzi poszukiwania skamieniałości. Dzień wzbogacą również stoiska edukacyjne, na których prezentowane będą najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ekologii i geologii.

Drugi dzień świętowania, 27 kwietnia, to czas dla rodzin. Od godziny 14:00 do 17:00 zaplanowano szereg warsztatów edukacyjnych, m.in. "Kamieniołom Pełen Roślin" czy "Trzecia Planeta od Słońca". O godzinie 16:00 prof. dr hab. B. Tokarska-Guzik wygłosi wykład o jaworznickiej sasance, a także odbędą się kolejne warsztaty "Od Ziarenka do Rośliny". Dzień dopełnią stoiska edukacyjne od Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, gdzie będzie można zgłębić wiedzę z różnych dziedzin nauki.

W GEOsferze nie zabraknie także atrakcji rekreacyjnych. W oba dni dostępna będzie strefa grillowa, a także mobilna ścianka wspinaczkowa i przyrodnicza gra terenowa. To doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się wiosenną pogodą i jednocześnie ucząc się o ochronie naszej planety.

Dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem, informacje i zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 518 302 011 oraz przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Ziemi i promowania zrównoważonego rozwoju w naszej społeczności.


Na podst. Urząd Miejski Jaworzno