Weekend majowy w Jaworznie pod znakiem policyjnych kontroli
Intensywny weekend majowy za nami – policyjne patrole na posterunku. W ostatni długi weekend majowy, funkcjonariusze mieli pełne ręce roboty, dbając o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców.
  1. Blisko 900 kierowców przebadanych na zawartość alkoholu.
  2. Ujawnienie ponad 160 wykroczeń drogowych.
  3. Policja zatrzymała jedną osobę poszukiwaną.
  4. Osiem zdarzeń drogowych i zatrzymanie nietrzeźwego rowerzysty.

Podczas ostatniego długiego weekendu majowego, od 30 kwietnia do 6 maja, policja przeprowadziła szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze skoncentrowali się na monitorowaniu prędkości pojazdów, sprawdzaniu stanu technicznego samochodów oraz trzeźwości kierowców. W wyniku wzmożonych kontroli, policja przebadała blisko 900 kierowców pod kątem obecności alkoholu w organizmie.

Podczas tych działań ujawniono ponad 160 wykroczeń w ruchu drogowym. Najczęściej funkcjonariusze rejestrowali przekroczenia prędkości, które stanowiły większość z nich. Niestety, nie obyło się bez kolizji – odnotowano ich dziewięć w ciągu całego weekendu. Dodatkowo, jeden z rowerzystów został zatrzymany w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,5 promila alkoholu w organizmie, co skutkowało nałożeniem na niego wysokiego mandatu karnego.

Działania policji nie ograniczały się jedynie do ruchu drogowego. Funkcjonariusze pionu prewencji interweniowali w ponad 200 przypadkach, głównie reagując na zakłócenia porządku publicznego spowodowane spożyciem alkoholu. Ponadto, policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali jedną osobę poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu.

Dzięki skoordynowanym działaniom, mieszkańcy mogli bezpieczniej cieszyć się wolnym czasem podczas długiego weekendu majowego. Policja podkreśla, że tego typu operacje mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, a także dla prewencji przestępczości i wykroczeń drogowych.


Opierając się na: KMP w Jaworznie