Prace drogowe na ul. Podwale w sobotę 18 maja

W najbliższą sobotę mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu na ul. Podwale. Od godziny 9:00 do 14:00 będą prowadzone prace gwarancyjne. Zachowajcie ostrożność i sprawdźcie zmiany w komunikacji miejskiej.

  1. Prace drogowe na ul. Podwale w sobotę, 18 maja.
  2. Ruch pojazdów osobowych w trybie wahadłowym.
  3. Komunikacja miejska wyłączona z ruchu w godzinach 9:00-14:00.
  4. Szczegóły na temat zmian w rozkładzie jazdy na stronie PKM.

W sobotę, 18 maja 2024 r., firma Eurovia Polska S.A. będzie prowadziła roboty gwarancyjne na ulicy Podwale, w rejonie skrzyżowania z ul. Św. Wojciecha. Prace te obejmują wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznej, co jest niezbędne dla utrzymania odpowiedniego stanu drogi.

Planowane roboty będą realizowane w trybie połówkowego zajęcia jezdni przy zachowaniu ruchu pojazdów osobowych w trybie wahadłowym. W związku z tym kierowcy powinni przygotować się na możliwe utrudnienia i opóźnienia. Warto zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie tymczasowe i zachować ostrożność.

Komunikacja miejska na tym odcinku będzie wyłączona z ruchu od godz. 9:00 do godz. 14:00. Szczegółowe zmiany w rozkładzie jazdy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zostaną udostępnione na stronie internetowej PKM oraz wyświetlane na tablicach systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i w systemie kiedyPrzyjedzie.pl.

Zachęcamy mieszkańców do śledzenia informacji na bieżąco, aby uniknąć niepotrzebnych utrudnień w podróży i dostosować swoje plany do zapowiedzianych zmian. Przypominamy również, że prace drogowe są konieczne dla poprawy jakości infrastruktury drogowej, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom dróg.


Wg inf z: Urząd Miejski w Jaworznie