Pit Bike Off-Road: Druga runda Mistrzostw i Pucharu Polski już w ten weekend
Już w ten weekend miłośnicy pit bike'ów będą mieli okazję zobaczyć najlepszych zawodników w akcji na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie sportowców z całej Polski, a wstęp dla kibiców jest darmowy.
  1. Druga runda zawodów Pit Bike Off-Road
  2. Zawody pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna
  3. Wydarzenie odbędzie się 18 i 19 maja
  4. Bezpłatny wstęp dla publiczności

W najbliższy weekend, 18 i 19 maja, Dąbrowa Górnicza stanie się areną zmagań najlepszych polskich zawodników pit bike'owych. Na torze MXDG przy ul. Zakawie odbędzie się druga runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, a wydarzenie to objęte jest patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna, Pawła Silberta. Kibice mogą liczyć na emocjonujące widowisko, a wstęp na imprezę jest wolny.

Podczas pierwszej tegorocznej rundy, która miała miejsce na torze w Mrągowie, frekwencja była ogromna. Organizatorzy spodziewają się, że druga runda przyciągnie jeszcze większą liczbę uczestników oraz kibiców, zwłaszcza że do rywalizacji mogą dołączyć nowi zawodnicy po spełnieniu odpowiednich formalności.

Już w piątek zawodnicy będą mieli okazję przygotować się podczas jazd wolnych. W sobotę odbędzie się Puchar Polski Pit Bike Off-Road, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Oba wydarzenia rozpoczną się w okolicach południa, dostarczając emocji na cały weekend.

– Zawody w Dąbrowie Górniczej to najbardziej wysunięta na Południe runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike w sezonie. Wiem, że jest to wielkie święto nie tylko dla zawodników, którzy przyjeżdżają tu z całego kraju, ale i dla lokalnych pasjonatów minimotocykli. – stwierdza Piotr Grzesik, Valvoline Global Operations.

Tor MXDG jest licencjonowany, a organizatorzy zadeklarowali, że trasa nie ulegnie większym zmianom. Dzięki projektowi Tomka Wysockiego, tor jest techniczny, ciasny i kręty, co zapewnia widowiskowe wyścigi. Dla widzów jest to świetna okazja, by obserwować całą trasę jak na dłoni.

– Możliwość organizacji zawodów pit bike i to, że możemy gościć zawodników z całej Polski, to dla nas zawsze duże wyróżnienie. Dodatkowo w tym roku jesteśmy również gospodarzem mistrzostw Polski, co jest dla nas powodem do dumy, gdyż pojawią się najlepsi z najlepszych. – mówi Jarosław Mucha, lokalny organizator i szef Akademii Pitbike.

Na co dzień tor w Dąbrowie Górniczej służy jako miejsce regularnych treningów Akademii Pitbike, prowadzonych przez Tomka i Łukasza Wysockich. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani zawodnicy mogą skorzystać z profesjonalnych treningów oraz indywidualnych zajęć.

– Już 18 i 19 maja zapraszamy wszystkich kibiców z regionu. Wstęp jest bezpłatny, a to jedyna okazja, żeby na Południu Polski zobaczyć zmagania pit bike’owych zawodników. W tle rywalizacji i zmagań riderów będzie super piknikowa atmosfera dla całych rodzin. – dodaje Jarosław Mucha.

Wszystkich miłośników sportów motorowych zapraszamy do Dąbrowy Górniczej na emocjonujący weekend pełen wyścigów i dobrej zabawy. To wydarzenie, którego nie można przegapić!


Wg inf z: Urząd Miejski w Jaworznie