Zwiedzanie byłego „Obozu dwóch totalitaryzmów” w Jaworznie już 22 maja
Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza mieszkańców na wyjątkowe wydarzenie – zwiedzanie terenu byłego „Obozu dwóch totalitaryzmów”. Wydarzenie odbędzie się w środę, 22 maja, i będzie stanowiło podsumowanie serii wykładów na temat historii tego miejsca.
  1. Zwiedzanie z kustoszem Adrianem Ramsem
  2. Podsumowanie trzymiesięcznych wykładów
  3. Historia i funkcje budynków obozowych
  4. Spotkanie pod Młodzieżowym Domem Kultury

Na zakończenie serii trzymiesięcznych wykładów, Muzeum Miasta Jaworzna przygotowało dla mieszkańców specjalne zwiedzanie terenu byłego „Obozu dwóch totalitaryzmów”. Wydarzenie to odbędzie się w środę, 22 maja o godzinie 18.00.

Podczas tego wyjątkowego spaceru, kustosz muzeum Adrian Rams opowie o historii miejsca i roli, jaką pełniły zachowane budynki w różnych okresach obozowej przeszłości. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, kiedy i dlaczego zmieniały one swoje funkcje oraz jakie były okoliczności powstawania różnych form upamiętnienia obozu i jego więźniów.

W ramach cyklu „Z Historią na Ty” to już ósme spotkanie, które ma na celu przybliżenie mieszkańcom bogatej i często trudnej historii miasta. Zwiedzanie rozpocznie się przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków, przy ul. Inwalidów Wojennych 2.

To bezpłatne wydarzenie jest doskonałą okazją, aby poznać fascynujące i często nieznane szczegóły historyczne związane z terenem dawnego obozu. Mieszkańcy mogą liczyć na ciekawą lekcję historii, która pozwoli lepiej zrozumieć trudne czasy, jakie przeżyła nasza społeczność.


Wg inf z: UM Jaworzno