Wszelkiego rodzaju statystyki potwierdzają, że branża wynajmu długoterminowego aut rozwija się najszybciej spośród wszystkich form finansowania pojazdów firmowych. Ogromna popularność, jaką obecnie cieszy się wynajem samochodów w Polsce, oferowany przez takie firmy jak Arval sprawia, że jest on dzisiaj wybierany częściej niż leasing, a nawet zakup aut na kredyt czy za gotówkę. I dotyczy to nie tylko klientów biznesowych, ale również indywidualnych. Z czego to wynika i czy rzeczywiście ta forma finansowania samochodów firmowych jest tak korzystna? Przekonajmy się!

Na czym polega wynajem samochodów?

Wynajem samochodów Arval to usługa skierowana do klientów indywidualnych oraz biznesowych, w ramach której możliwe jest odpłatne korzystanie z wybranego pojazdu – przez czas dostosowany do potrzeby wynajmującego. Za użytkowanie samochodu płaci się comiesięczne raty, w ramach których firma lub osoba prywatna, ma możliwość nie tylko korzystania z pojazdu w celu realizowania swoich celów prywatnych lub zawodowych, ale również może liczyć na jego serwis (w razie awarii), bezpłatne przeglądy techniczne, a w przypadku dłuższego przebywania w serwisie – może skorzystać z samochodu zastępczego.

I właśnie szeroki zakres usług, a także pełne wsparcie wypożyczalni samochodów sprawiają, że wynajem aut cieszy się tak dużą popularnością. Możliwe jest wypożyczenie samochodu zarówno na okres kilku dni (wynajem krótkoterminowy), jak również wielu miesięcy (wynajem długoterminowy), dzięki czemu usługa ta stała się znakomitą alternatywą m.in. dla leasingu.

Wynajem aut a leasing

Decydując się na leasing samochodu, musisz mieć świadomość kilku kwestii. Po pierwsze tego, że Twoim obowiązkiem będzie uiszczenie opłaty wstępnej, która może być bardzo wysoka (nawet 20% wartości samochodu. Po drugie w większości przypadków niezbędne będzie wykupienie samochodu po zakończeniu umowy leasingowej. Po trzecie – i często najważniejsze – w ramach płaconej przez Ciebie raty, nie zyskasz wsparcia mechaników czy bezpłatnych przeglądów technicznych (a nawet ubezpieczenia!). Wszystkim musisz więc zajmować się samodzielnie.

Pod tymi względami wynajem samochodów jest więc o wiele korzystniejszy – nie musisz uiszczać opłat wstępnych, nie musisz wykupywać pojazdu po zakończonej umowie, a w ramach opłacanej co miesiąc raty, wypożyczalnia aut zapewnia Ci pełen pakiet korzystnych usług.

Wynajem samochodów w Polsce – popularny jak nigdy dotąd!

Nie tylko dla klientów biznesowych!

Warto zwrócić też uwagę na to, że wynajem samochodów jest przeznaczony nie tylko dla klientów biznesowych, wybierających zwykle najem długoterminowy, ale również osób prywatnych. Tutaj najczęstszym rozwiązaniem jest wynajem krótkoterminowy, który pozwoli korzystać z auta osobowego lub dostawczego przez jeden dzień, kilka dni albo tygodni – w zależności od indywidualnych potrzeb. Wszystko na korzystnych warunkach finansowych!

Wynajem samochodu – najważniejsze korzyści

  • Ogromny wybór nowoczesnych pojazdów – zarówno osobowych, jak również dostawczych.

  • Ubezpieczenie, bezpłatny serwis samochodu i przeglądy techniczne, które wchodzą w skład comiesięcznych rat.

  • Możliwość wliczenia comiesięcznych lat w koszty uzyskania przychodu.

  • Możliwość skorzystania z bezpłatnego samochodu zastępczego, w przypadku awarii wynajmowanego samochodu.

  • Krótko- oraz długoterminowy wynajem samochodów – w zależności od potrzeb klienta indywidualnego lub biznesowego.

  • Niskie raty przez cały okres finansowania i brak jakichkolwiek opłat wstępnych.

  • Minimum formalności i w pełni indywidualna obsługa, jaką oferuje wypożyczalnia samochodów.

  • Możliwość skorzystania z aplikacji wspierających zarządzanie flotą pojazdów (opcja oferowana przez najlepsze wypożyczalnie).

Jak więc widzisz, wypożyczenie samochodu może być dla Ciebie rozwiązaniem niezwykle korzystny - nie tylko pozwoli wiele zaoszczędzić, ale również skorzystać z nowoczesnych pojazdów, które znacznie przyczynią się do rozwoju prowadzonej działalności czy osiągnięcia celów prywatnych. Znajdź więc odpowiednią wypożyczalnię i dołącz do wielu zadowolonych klientów!