Zależy Ci na tym, aby każdego upalnego dnia rozkoszować się przyjemnym chłodem w swoim mieszkaniu? W takim przypadku warto zainwestować w dobry klimatyzator. W tej roli świetnie sprawdzą się modele stacjonarne split. Co warto o nich wiedzieć?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć pełną gamę różnych klimatyzatorów przeznaczonych do użytku domowego. Wśród nich znajdziemy także urządzenia stacjonarne, które montowane są na stałe.

Stacjonarna klimatyzacja w mieszkaniu to bardzo dobry pomysł, niemniej jednak rodzić może problemy związane z jej montażem, ponieważ konieczne jest zamontowanie dwóch jednostek – zewnętrznej oraz wewnętrznej.

Jeśli również myślisz o tym, aby zastosować ją u siebie, sprawdź już teraz nasz poradnik przygotowany wspólnie z firmą Clima Polska – ekspertem w dziedzinie klimatyzacji z Warszawy.

Stacjonarna klimatyzacja w mieszkaniu – jaki klimatyzator wybrać?

Stacjonarna klimatyzacja to nazwa rodziny klimatyzatorów, które są przeznaczone do stałego montażu, na przykład na ścianach czy też na sufitach. Najczęściej mamy do czynienia z modelami wyposażonymi w dwie jednostki – zewnętrzną i wewnętrzną, ale także dostępne są klimatyzatory z wieloma jednostkami wewnętrznymi podłączonymi do jednej zewnętrznej.

Do użytku domowego najczęściej wybierana jest klimatyzacja split, czyli z dwoma jednostkami – zewnętrzną montowaną na ścianie budynku z zewnątrz, a także wewnętrzną, umieszczaną naściennie w środku pomieszczenia.

W sprzedaży możemy znaleźć także inne rodzaje klimatyzatorów stacjonarnych, na przykład modele kanałowe czy kasetonowe, a także klimatyzatory multisplit.

Skupmy się jednak na urządzeniach typu split, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów.

Klimatyzacja w mieszkaniu – montujemy klimatyzator split

Klimatyzacja w mieszkaniu – jak wybrać najlepszy klimatyzator split?

Gdy zdecydowaliśmy, że klimatyzacja mieszkaniowa będzie opierała się na urządzeniu typu split, stajemy przed wyborem – jaki model wybrać?

Dobry klimatyzator do mieszkania powinien cechować się szeregiem parametrów, które sprawią, że będzie komfortowy w codziennym użytkowaniu. Warto zwrócić uwagę między innymi na następujące kwestie:

  • dopasowanie do metrażu – klimatyzacja ścienna powinna odpowiadać metrażowi pomieszczenia, w którym ma się znajdować

  • energooszczędna praca – pozwoli na utrzymanie rachunków za energię na niskim poziomie

  • ciche działanie – nie będzie przeszkadzać w wypoczynku

  • szeroka gama funkcji do wyboru – klimatyzator może nie tylko obniżać temperaturę powietrza, ale także może mieć funkcje grzania, osuszania powietrza, jego oczyszczania, nawilżania, jonizacji

  • łatwe sterowanie – obecnie możliwe jest z użyciem pilotów bezprzewodowych, a także aplikacji mobilnych

Klimatyzacja w mieszkaniu – montaż i jego koszt

Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia do klimatyzacji, sprawdźmy, czy stacjonarna klimatyzacja w mieszkaniu w bloku, w którym mieszkamy, jest w ogóle możliwa. W tym celu musimy uzyskać zgodę od zarządcy albo właściciela budynku.

W niektórych przypadkach wspólnoty czy spółdzielnie nie wydają zgody na montaż klimatyzatorów. W takiej sytuacji nie musimy jednak rezygnować z klimatyzacji w ogóle – rozwiązaniem jest zakupienie klimatyzatora przenośnego (monoblok), który nie jest montowany na stałe.

Gdy jednak w naszym bloku możliwa jest klimatyzacja w mieszkaniu koszt tego rodzaju prac to najczęściej od około 2500 złotych wzwyż. Warto zapoznać się z różnymi modelami klimatyzatorów, aby dobrać ten optymalny.

Klimatyzacja w mieszkaniu z firmą Clima Polska

Jeśli interesuje cię profesjonalna klimatyzacja mieszkaniowa Warszawa to miasto, w którym działa firma Clima Polska – jej specjalnością jest klimatyzacja przeznaczona również dla użytkowników prywatnych.

Firma współpracuje z wieloma dostawcami urządzeń klimatyzacyjnych, w tym także z renomowanymi firmami, na przykład LG, Toshiba, Daikin, Hitachi, Fuji. Swoim klientom zapewnia pełną obsługę – projektowanie, sprzedaż, montaż i serwis.

Skorzystaj z profesjonalnych rozwiązań – wybierz ofertę klimatyzacja w mieszkaniu Warszawa od firmy Clima Polska!