Naprawy bezgotówkowe szkód komunikacyjnych są obecnie bardzo popularne. Dla kierowców to atrakcyjne rozwiązanie – bez potrzeby angażowania własnej gotówki. Jak można skorzystać z tego rodzaju napraw?

Twój samochód został uszkodzony w trakcie kolizji? A może pojawiła się sytuacja losowa, na przykład gradobicie czy zalanie, które spowodowały poważne uszkodzenie pojazdu? W takich sytuacjach mamy możliwość skorzystania z bezgotówkowej likwidacji szkód.

Bezgotówkowa likwidacja szkód komunikacyjnych polega opłaceniu kosztów napraw w warsztacie przez ubezpieczyciela w ramach ochrony z polisy ubezpieczeniowej OC sprawcy wypadku albo polisy AC właściciela samochodu.

Aktualnie z takich usług można korzystać w wielu warsztatach – wykonają je dla nas także blacharz lakiernik Warszawa to jedno z miast, gdzie są one dostępne, na przykład w serwisie Lipski.

Jakie naprawy mogą wykonać dla nas lakiernik i blacharz samochodowy w ramach bezgotówkowej likwidacji szkód? Jakie formalności musimy wówczas spełnić? Jak znaleźć dobry warsztat oferujący blacharstwo i lakiernictwo Warszawa? Zapraszamy do sprawdzenia!

Blacharz lakiernik Warszawa – jak skorzystać z napraw bezgotówkowych?

Blacharz lakiernik Warszawa – jakie szkody można zlikwidować bezgotówkowo?

Bezgotówkowa likwidacja szkód komunikacyjnych ma wiele zalet – jest wygodna, szybka i bezstresowa dla kierowcy. Nie musimy udawać się do ubezpieczenia – wszystko załatwimy w warsztacie.

W ramach takiej usługi możemy zlikwidować niemalże wszystkie szkody, jakie powstały w wyniku zdarzenia. Najczęściej są to usługi oferowane przez specjalistów takich jak blacharz oraz lakiernik samochodowy, ale także innych fachowców – mechaników, elektryków.

Warto przy tym pamiętać, że likwidacja dotyczy tylko tych szkód, które są wynikiem danego zdarzenia – bezgotówkowo nie możemy wtedy naprawić innych usterek, które powstały wcześniej. Oczywiście, jeśli na uszkodzonym elemencie była rysa czy rdza, wtedy lakierowanie samochodu będzie dla nas korzystnym rozwiązaniem – możemy pozbyć się problemu bez dodatkowych kosztów.

Warto przy tym wskazać, że wtedy, gdy naszym samochodem będzie zajmował się blacharz lakiernik w Warszawie lub w innym mieście, my możemy skorzystać z samochodu zastępczego. Otrzymamy wtedy samochód klasy porównywalnej do naszej na cały czas trwania naprawy.

Blacharz lakiernik Warszawa – jak skorzystać z usługi bezgotówkowej likwidacji szkody?

Aktualnie blacharstwo i lakiernictwo samochodowe prowadzone bezgotówkowo jest bardzo łatwo dostępne – z takiej usługi skorzystamy niemalże w każdym warsztacie. Pamiętajmy jednak o tym, że nasz blacharz lakiernik powinien mieć podpisaną umowę z danym ubezpieczycielem na wykonywanie napraw tego typu.

Do zgłoszenia szkody będą potrzebne poniższe dokumenty:

  • dowód rejestracyjny samochodu

  • jeśli dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję - pokwitowanie

  • dowód osobisty właściciela samochodu

  • prawo jazdy osoby, która kierowała podczas zdarzenia

  • dokument polisy OC

  • dokument polisy AC – jeśli ma być użyta przy likwidacji szkody

Dodatkowo, należy wypełnić także dokument upoważniający do wykonania naprawy bezgotówkowej – najczęściej wypełnia się go podczas wizyty w wybranym warsztacie.

W przypadku, gdy konieczne będą inne dokumenty, poinformuje nas o tym firma, które likwiduje szkodę.

Blacharz lakiernik Warszawa – jak wybrać dobry warsztat?

Znalezienie odpowiedniego warsztatu wykonującego bezgotówkowo naprawy nie jest trudne. Wystarczy skorzystać z internetu, wpisując do niego słowa takie jak:

  • lakiernik samochodowy warszawa

  • lakiernik warszawa

  • blacharz samochodowy warszawa

Znajdziemy wtedy warsztaty, które wykonują prace blacharskie i lakiernicze, a wśród nich te, które prowadzą je bezgotówkowo. Wtedy nie będzie obchodzić nas cena naprawy blacharki czy cena lakierowania samochodu – warsztat rozliczy koszty bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Gdy chodzi o specjalistów takich jak blacharz lakiernik Warszawa ceny niekiedy są bardzo wysokie, dlatego naprawa bezgotówkowa jest najczęściej najbardziej korzystnym rozwiązaniem!