Malowanie ścian, układanie płytek i podłóg oraz wiele innych prac to zadania, które teoretycznie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie, natomiast tylko jeśli wtedy, kiedy mamy w tym pewne doświadczenie. W sytuacji, gdy nie mamy o tym zielonego pojęcia, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie profesjonalnej ekipy wykończeniowej, która nie dość, że sprawnie to jeszcze całkiem niedrogo przeprowadzi dla kompleksowy remont. Problem polega na tym, że dość trudno jest taką firmę znaleźć. Podpowiadamy zatem, jak tego dokonać.

Szczególnie, gdy w naszym domu jednorodzinnym lub mieszkaniu, odbyć ma się remont kompleksowy konieczne będzie to, aby znaleźć jak najwięcej ofert firm wykończeniowych, które profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Pytanie, jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z godnymi zaufania fachowcami?

Jak odnaleźć profesjonalną ekipę, która wykona dla nas remont kompleksowy? – Kilka cennych wskazówek

Cechy dobrej ekipy wykończeniowej

Najlepiej poszukiwać firm remontowych, które wyróżniają się solidnością oraz terminowością, a każda z pracujących dla niej osób, powinna na poważnie i profesjonalnie podchodzić do wszystkich wykonywanych zadań.

Nie myślmy, że najdroższa ekipa, okaże się tą najlepszą. Niestety, ale bardzo często możemy się w tym aspekcie mocno rozczarować. Podejrzanie niska cena z kolei, może być świadectwem braku doświadczenia lub narzędzi niezbędnych do pracy. W związku z tym, najlepiej znaleźć złoty środek, a innymi słowy – firmę, która charakteryzuje się odpowiednim stosunkiem ceny do jakości.

Fachowcy, którzy wezmą sprawy w swoje ręce, powinni być doświadczeni, a to z pewnością będą w stanie potwierdzić poprzedni klienci. Istotne w tym względzie, mogą się też okazać różnego typu zaświadczenia oraz certyfikaty.

Obecnie, dobre firmy remontowe nie mogą narzekać na brak zleceń, gdyż ciężko znaleźć kogoś, kto naprawdę profesjonalnie wykańcza wnętrza. W związku z tym, najlepsi fachowcy mogą nie mieć wolnych terminów na najbliższe kilka miesięcy. Planując remont, warto wziąć to pod uwagę i umówić się z fachowcami o wiele wcześniej.

Jak skutecznie szukać firm wykończeniowych?

W najlepszej sytuacji znajdujemy się wtedy, kiedy ktokolwiek z naszych bliskich lub znajomych, przeprowadzał w ostatnim czasie remonty w Częstochowie i jest zadowolony z końcowego efektu. Warto wtedy poprosić o namiary tej firmy, jednak zanim to zrobimy, zobaczmy na własne oczy, czego udało się dokonać owej ekipie remontowej, a także zapytajmy jak długo przebiegały prace. Remontując mieszkanie w dzielnicy, gdzie powstaje sporo nowych budynków, nasi nowi sąsiedzi z na pewno także dokonują wielu remontów. Wówczas, mogą być oni doskonałym źródłem informacji, w sprawie uzyskania kontaktu do dobrych firm wykończeniowych.

Poleca się też odwiedzić portale budowlane oraz branżowe fora. Tam z pewnością rozeznamy się, jakie są średnie stawki danych firm oraz zweryfikujemy ich rzetelność. Kiedy posłużymy się jakąkolwiek platformą pośredniczącą, będziemy mieli pewność, że konkretna firma jest wiarygodna. Dodatkowo, jest to też miejsce gdzie przeczytamy sporo opinii i recenzji od poprzednich klientów danych firm.

Jak się przekonać, czy dana firma jest wiarygodna?

Jeżeli jesteśmy już prawie przekonani na jaką firmę postawimy, kolejno warto dowiedzieć się, czy jest to ekipa rzetelna. Korzystając z poniższych wskazówek, uda się nam tego szybko i sprawnie dokonać.

Na początek, warto umówić się z firmą na miejscu, gdzie będzie docelowo wykonywane zlecenie. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować jak pracują fachowcy. Sprawdzimy też dokładność malowania ścian oraz łączeń pod sufitem. Zwróćmy uwagę, czy płytki układane są równo i precyzyjnie, a także jakie podejście przejawiają pracownicy. Nie możemy pozwolić na to, aby podczas zlecenia, fachowcy spożywali alkohol – tej kwestii należy dopilnować.