Policja Jaworzno: Debata Cyberprzemocy mówię NIE”
We wtorek w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Jaworznie, Urząd Miejski w Jaworznie i Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu - Wydział Nauk Społecznych w Jaworznie. Blisko 400 uczestników wydarzenia wysłuchało wystąpień policjantów, pracowników naukowych, pedagogów i przedstawicieli magistratu miejskiego.
W debacie udział wzięli policjanci, pracownicy naukowi, przedstawiciele jaworznickiego magistratu, nauczyciele, pedagodzy, studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W imieniu organizatorów wszystkich zgromadzonych przywitał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie podinsp. Jacek Sowa. Głos zabrała również szef jaworznickich policjant mł. insp. Krzysztof Gałuszka, który zachęcił uczestników wydarzenia do czynnego brania udziału w dzisiejszej debacie.
Otwierająca debatę Dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jaworznie pani Barbara Obertyn mówiła o życiu bez smartfona i internetu. Podkreślał, jak ważne jest dostrzeżenie szerokiej skali tego problemu.
Reprezentujący Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa z Poznania dr Maciej Paluch wygłosił bardzo ciekawy i pouczający wykład na temat relacji międzyludzkich w erze cyfrowej. Zawarte w nim trafne spostrzeżenia odnoszące się do dzisiejszych czasów zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach.
Policjant z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach asp. sztab. Piotr Chełmiński przedstawił analizę dotyczącą przestępstw popełnianych za pomocą Internetu. Mówił też o bezpieczeństwie młodzieży i zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać surfując w sieci.
Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejska Policji w Jaworznie, jaworzno.slaska.policja.gov.pl/, jaworzno.slaska.policja.gov.pl/k11/informacje/wiadomosci/274968,Debata-Cyberprzemocy-mowie-NIE.html
Ostatnie Artykuły

Jaworzno zatrzymuje piękno Polski – wystawa, która przyjechała z Łodzi

Młodzi piłkarze zagrają o finał. Na Krakowskiej ruszy rodzinny piknik

O świcie weszli do mieszkania w Jaworznie - w środku leżały narkotyki

19 pomysłów na JBO 2027 w Jaworznie. Wśród nich plac zabaw, gaz i ratownicy

Dzień Bezpieczeństwa w Jaworznie – szpital stawia na wiedzę i reakcję

Szczakowa zamieni się w scenę dla dzieci. Tak zagra Teatralny Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Długoszynie. Klub Pod Skałką szykuje kolorowe popołudnie

Dziki nie odpuszczają w Jaworznie. Odstrzał i nęciska mają je zatrzymać

Jaworzno świętuje samorząd. W pamięci zostają ludzie i reformy

Pokazy i ratownicy w jednej hali. Jaworzno szykuje dzień bezpieczeństwa

Trzy zgłoszenia w Jaworznie - kierowcy nadal wjeżdżają na budowę

Trzech nie zaliczyło - 15 druhów z Jaworzna zyskało uprawnienia

Autobusy pod kontrolą w Jaworznie - sprawdzali trzeźwość i pobyt cudzoziemców

Czeski stand-up i Mateusz Socha rozgrzali Jaworzno w MDK
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla Dzieci Niepełnosprawnych w Jaworznie - kontakt, godziny, zapisy
- TAURON Wytwarzanie - Oddział Elektrownia Jaworzno: kontakt, taryfa ciepła, elektrownie
- Straż Miejska w Jaworznie - kontakt i dostępność
- Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie - zajęcia, zapisy i kontakt
- Miejskie Centrum Medyczne Szczakowa w Jaworznie - kontakt, poradnie, rejestracja
