Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jaworzno

Kenia najciekawszym i najchętniej odwiedzanym krajem wschodniej Afryki

Kenia jest krajem idealnym do spełnienia marzeń o egzotycznej wyprawie. Piękne wybrzeża, parki narodowe, safari, czy unikatowe kultury tubylczej ludności to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na turystów odwiedzających ten niezwykle interesujący kraj. Kenia obfituje w miejsca warte zobaczenia, atrakcje na pewno utkwią w pamięci na długo, a kto raz zasmakował krajobrazu Kenii, niewątpliwie będzie chciał tam wrócić.

Nairobi

Ta jedna z największych afrykańskich metropolii przyciąga turystów sporą ilością atrakcji. Tętniąca nocnym życiem, otoczona rozległymi sawannami stolica Kenii zaskakuje nowoczesnością, kontrastami, oraz restauracjami ze smakowitym miejscowym jedzeniem. Niegdyś teren obejmował tylko bagna i busz, jednak z czasem pod wpływem działalności człowieka zmienił się w trzymilionową aglomerację. Mieszają się tutaj kultury współczesne z zamierzchłymi. Rąbka tajemnicy miejscowej kultury uchyla Muzeum Karen Blixen, mieszczące się w odrestaurowanym kolonialnym domu, w którym przez 14 lat mieszkała autorka książki „Pożegnanie z Afryką". W skansenie Bomas natomiast można zobaczyć, jak wyglądają tradycyjne wioski i domy Masajów i innych plemion zamieszkujących Kenię. Po zmroku można zakosztować nocnego życia i oddać się dobrej zabawie w ekskluzywnych klubach i dyskotekach.

Aby bez przeszkód cieszyć się wszystkimi atrakcjami, najlepiej skorzystać z oferty wycieczki zorganizowanej przez biuro podróży, co gwarantuje ochronę, radość z podróży, komfort i bezpieczeństwo. Kenia i Tanzania – biuro podróży oferuje wycieczkę łączącą oba te kierunki oraz najlepsze atrakcje do zobaczenia.

Safari

Co jeszcze oferuje Kenia? Safari! Jest najlepszym sposobem na poznanie miejscowej przyrody. Możliwość zobaczenia lokalnych dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to ogromne przeżycie. Podróż odbywa się najczęściej wygodnym dżipem z otwieranym dachem, aby nic nie umknęło uwadze. Z bliska, prawie na wyciągnięcie ręki można podziwiać słonie przemierzające sawannę, dystyngowane żyrafy sięgające koron drzew w poszukiwaniu pożywienia, taplające się w błocie hipopotamy, rozleniwione słońcem czarne nosorożce, czy płochliwe, mknące stadnie gazele i antylopy gnu. Zwierzęta, przyzwyczajone do widoku człowieka podchodzą naprawdę blisko i może nagle okazać się, że groźny lampart lub lew przechadza się tuż obok samochodu, przyprawiając o dreszcz grozy. Warto wyposażyć się na czas podróży o aparat fotograficzny, aby uwiecznić te niesamowite okoliczności przyrody.

Rezerwat Masai Mara

Rezerwat Masai Mara to chroniony obszar w Kenii leżący na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Ten Park Narodowy położony w południowo-wschodniej Kenii jest naturalnym środowiskiem życia wielu gatunków dzikich zwierząt. To perła w koronie kenijskiej natury. Jest najbogatszy ze wszystkich parków i stanowi część znacznie większego Parku Narodowego Serengeti rozciągającego się na terenie Tanzanii. To miejsce najlepiej obserwować podczas Wielkiej Migracji, kiedy to przez teren rezerwatu pomiędzy granicami przechodzą tłumy roślinożerców, drapieżników i padlinożerców. Zwierzęta wędrują, kierując się na północ, na trawiaste pastwiska aż z odległego Serengeti. Widok zapiera dech w piersiach. Udając się na wędrówkę szlakami rezerwatu, można zobaczyć autentyczne masajskie wioski oraz spotkać na swojej drodze rodowitych Masajów. Tubylcy przyzwyczaili się już do widoku turystów, są bardzo otwarci i życzliwi prezentując przybyszom tańce, śpiewy, czy też tradycyjne skoki wojowników. Udanie się w głąb afrykańskiego buszu dostarczy niezapomnianych wrażeń i pozwoli zaznajomić się również z bogatą florą Afryki.

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Jednym z najważniejszych i najpiękniejszych miejsc Kenii jest Park Narodowy Jeziora Nakuru. Teren położony jest na dnie Wielkiego Rowu Afrykańskiego i zasłynęło z obecności tysięcy flamingów sprawiających z daleka wrażenie, jakby jezioro otoczone było różowym kożuchem. Jezioro jest niewielkie, jego powierzchnia w zależności od stopnia wyschnięcia waha się od 5 do 45 km², jednak zachwyca błękitem wody oraz bardzo widowiskowym pejzażem. Do ciekawostek można zaliczyć fakt, iż jezioro jest alkaliczne, czyli słone. Oprócz flamingów można spotkać tu marabuty, pelikany i czerwonaki, a w akacjowym lesie okalającym jezioro białe i czarne nosorożce, bawoły, zebry, żyrafy, wiele gatunków egzotycznego ptactwa, oraz wszędobylskie małpy z ciekawością obserwujące turystów. W 2011 roku Jezioro Nakuru zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zdecydowanie warto zwiedzić Kenię. Zachwyci każdego bogactwem natury i życzliwymi mieszkańcami witającymi się na każdym kroku. W kraju panuje klimat równikowy, temperatura jest raczej stała, więc każda pora roku będzie odpowiednia na wycieczkę. Ręcznie wykonana przez miejscową ludność biżuteria lub malowane miski i naczynia z kamienia mydlanego będą uroczą pamiątką przypominającą ciekawie spędzony czas.